'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

door
'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

Enkele jaren geleden maakte Jonathan David nog furore in de Jupiler Pro League. De Canadese aanvaller maakte zelfs zo'n grote indruk dat hij AA Gent in de zomer van 2020 een toenmalig Belgisch recordbedrag opleverde. Lille bleek bereid om maar liefst 27 miljoen euro te betalen voor zijn komst.

Dat beklaagde de Franse club zich nog niet. In zijn eerste seizoen had David met dertien goals meteen een groot aandeel in het veroveren van de titel in de Ligue 1 en in de seizoenen daarna deed hij het zelfs telkens nog beter. Vorig seizoen scoorde David maar liefst 24 keer in de Ligue 1.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Moeilijke periode David

Dit seizoen vergaat het de 23-jarige spits echter een pak minder. Met een vierde plaats doet Lille het niet onaardig, maar David scoorde tot dusver amper vier keer in achttien wedstrijden. Hij belandde de voorbije weken zelfs op de bank. Toch kan hij echter nog een toptransfer gaan maken.

In de zomer waren er immers heel wat clubs geïnteresseerd, maar zij knapten toen af op het feit dat Lille maar liefst 60 miljoen euro eiste voor zijn prijsschutter. Door zijn mindere prestaties van de voorbije maanden is de prijs van David echter gezakt en dat zorgt ervoor dat een aantal clubs hun kans ruiken.

AC Milan en Barça willen profiteren

La Gazzetta dello Sport schrijft dat Lille in de zomer zelfs vrede zou kunnen nemen met minder dan 40 miljoen, ook omdat David dan zijn laatste contractjaar ingaat. Van die situatie wil AC Milan dolgraag profiteren. De Rossoneri blijven op zoek naar een diepe spits omdat Olivier Giroud al serieus op leeftijd is.

Maar Ekrem Konur stelt dat ook FC Barcelona een poging zou kunnen wagen. In Camp Nou mogen ze met Vitor Roque weldra wel een Braziliaans toptalent verwelkomen, maar mogelijk is hij dus niet de enige offensieve versterking die trainer Xavi ter beschikking zal krijgen.

Zou David een aanwinst zijn voor FC Barcelona?

Meest recent

Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

141
141
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

29
29
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

34
34
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

80
80
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

40
40
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

160
160
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

189
189
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

36
36
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

127
127
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

46
46
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

183
183
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

77
77
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

266
266
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

291
291
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

19
19
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

445
445
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

123
123
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

488
488
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

47
47
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

263
263
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

114
114
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

96
96
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25

Meer sportnieuws