'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

door
'Verrassende toptransfer voor Jonathan David'

Enkele jaren geleden maakte Jonathan David nog furore in de Jupiler Pro League. De Canadese aanvaller maakte zelfs zo'n grote indruk dat hij AA Gent in de zomer van 2020 een toenmalig Belgisch recordbedrag opleverde. Lille bleek bereid om maar liefst 27 miljoen euro te betalen voor zijn komst.

Dat beklaagde de Franse club zich nog niet. In zijn eerste seizoen had David met dertien goals meteen een groot aandeel in het veroveren van de titel in de Ligue 1 en in de seizoenen daarna deed hij het zelfs telkens nog beter. Vorig seizoen scoorde David maar liefst 24 keer in de Ligue 1.

LEES OOK: Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Moeilijke periode David

Dit seizoen vergaat het de 23-jarige spits echter een pak minder. Met een vierde plaats doet Lille het niet onaardig, maar David scoorde tot dusver amper vier keer in achttien wedstrijden. Hij belandde de voorbije weken zelfs op de bank. Toch kan hij echter nog een toptransfer gaan maken.

In de zomer waren er immers heel wat clubs geïnteresseerd, maar zij knapten toen af op het feit dat Lille maar liefst 60 miljoen euro eiste voor zijn prijsschutter. Door zijn mindere prestaties van de voorbije maanden is de prijs van David echter gezakt en dat zorgt ervoor dat een aantal clubs hun kans ruiken.

AC Milan en Barça willen profiteren

La Gazzetta dello Sport schrijft dat Lille in de zomer zelfs vrede zou kunnen nemen met minder dan 40 miljoen, ook omdat David dan zijn laatste contractjaar ingaat. Van die situatie wil AC Milan dolgraag profiteren. De Rossoneri blijven op zoek naar een diepe spits omdat Olivier Giroud al serieus op leeftijd is.

Maar Ekrem Konur stelt dat ook FC Barcelona een poging zou kunnen wagen. In Camp Nou mogen ze met Vitor Roque weldra wel een Braziliaans toptalent verwelkomen, maar mogelijk is hij dus niet de enige offensieve versterking die trainer Xavi ter beschikking zal krijgen.

Zou David een aanwinst zijn voor FC Barcelona?

Meest recent

Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

18
18
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

18
18
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

52
52
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

143
143
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

135
135
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

85
85
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

225
225
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

457
457
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

104
104
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

354
354
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

128
128
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

103
103
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

309
309
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

375
375
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

65
65
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

423
423
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

315
315
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

319
319
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

413
413
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

169
169
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

552
552
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

743
743
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

738
738
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

364
364
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

114
114

Meer sportnieuws