'Antwerp FC Europees bestolen'

848
'Antwerp FC Europees bestolen'

Na vier speeldagen blijft Antwerp FC op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. Dinsdagavond liep het wederom mis, dit keer werd verloren met 2-0 op het veld van FC Porto. Al had er voor de Antwerpenaren misschien wel meer ingezeten.

De Belgische kampioen zakte gehavend af naar de Portugese havenstand. Om uiteenlopende redenen kon coach Mark van Bommel geen beroep doen op sterkhouders Toby Alderweireld en Jean Butez. Daarnaast pakte de Nederlandse trainer uit met nog enkele opvallende keuzes in zijn basiself, bijvoorbeeld door Vincent Janssen op de bank houden.

Ondanks de fel vertimmerde basiself speelde Antwerp in de eerste helft nog een behoorlijke wedstrijd. Naarmate de partij vorderde nam de thuisploeg het roer weliswaar in handen en door een overbodige penaltyfout van Gyrano Kerk kon Porto voor de rust ook op voorsprong klimmen.

Na de pauze volgde dan weer een nieuwe domper voor de Antwerpenaren, zo werd Jurgen Ekkelenkamp met rood van het veld van gestuurd wegens een onbezonnen tackle. Hoewel RAFC met een mannetje minder nog voor enkele tegenprikken zorgde, haalde de thuisploeg het uiteindelijk dus met 2-0.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Trekfout op Ilenikhena

Al bij al een logische uitslag, al zat er misschien wel meer in indien de Great Old aan 100 procent had afgewerkt. Bovendien had men ook reden tot klagen over de arbitrage. Zo hadden ook de Portugezen minstens één rode kaart kunnen krijgen.

David Carmo kreeg bijvoorbeeld slechts geel nadat hij de doorgebroken George Ilenikhena neertrok. "Ik dacht dat hij alleen weg was", reageerde kapitein Arthur Vermeeren bij Het Nieuwsblad. "Maar de scheidsrechter vond van niet en gaf dus geel. Ik was het daar niet mee eens. Maar de ref beslist."

Onbestrafte schwalbe

Coach Mark van Bommel wees dan weer naar een mogelijke uitsluiting van Francisco Conceicao, die ontsnapte na een vermeende schwalbe. "Kijk maar eens naar Conceicao die geel kreeg en ook nog eens een geweldige schwalbe maakte in onze zestien. Dan staat het misschien plots tien tegen tien. Maar ach, daar moeten we nu niet over zeuren", aldus Van Bommel bij Sporza.

Porto had minstens één keer rood verdiend ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

18
18
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

157
157
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

31
31
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

64
64
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

67
67
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

109
109
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

133
133
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

58
58
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

304
304
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

695
695
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

163
163
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

167
167
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

194
194
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

369
369
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

690
690
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

255
255
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

603
603
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws