Koning Messi blijft records breken, Neymar in tranen van veld

door
Koning Messi blijft records breken, Neymar in tranen van veld

Terwijl de Europese landen nog volop bezig zijn met de kwalificaties voor het EK 2024, strijden de Zuid-Amerikaanse landen nu al om de tickets voor het WK 2026. En titelverdediger Argentinië blijft voorlopig foutloos. Aartsrivaal Brazilië incasseerde dan weer een nieuwe domper.

De Argentijnen waren met een perfect rapport aan de kwalificatiecampagne begonnen. En ook dinsdagnacht op het veld Peru liet de Albiceleste geen steken vallen. Zo won de wereldkampioen met 0-2. Sterspeler Lionel Messi kroonde zich andermaal tot de grote held van de natie.

Zoveelste record

Op aangeven van Nicolas Gonzalez trapte de meervoudige Ballon d'Or-winnaar zijn eerste van de avond in één tijd netjes tegen de touwen. Vlak voor rust legde hij de match dan weer in een beslissende plooi met een geplaatst schot. In de tweede helft leek Messi zelfs een hattrick te scoren, de derde treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Door deze 0-2-zege behoudt Argentinië zijn leidersplaats met 12 op 12. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni scoorde in 4 wedstrijden 7 keer en incasseerde nog geen enkele tegentreffer. Messi is dan weer een persoonlijk record rijker: de Inter Miami-ster is nu ook topschutter aller tijden in de CONMEBOL-kwalifcaties.

Zware klap Neymar

Terwijl Argentinië op een hoog niveau blijft presteren, komt Brazilië behoorlijk wisselvallig voor de dag. Dinsdagnacht werd zelfs met 2-0-verloren van Uruguay. Bij het thuisland kroonde Darwin Nuñez zich tot grote held. De spits van Liverpool tekende voor een doelpunt en een assist.

Uruguay komt daardoor op gelijke hoogte van Brazilië met elk 7 op 12. Bij de Goddelijke Kanaries incasseerde Neymar Jr. bovendien een nieuwe tegenvaller. De sterspeler van Al-Hilal liep in het slot van de eerste helft wederom een schijnbaar zware blessure op. In tranen werd hij van het veld gedragen.

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

8
8
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

13
13
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

144
144
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

123
123
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

78
78
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

18
18
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

212
212
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

156
156
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

122
122
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

109
109
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

236
236
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

42
42
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

61
61
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

124
124
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

252
252
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

501
501
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

236
236
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

401
401
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

240
240
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

386
386
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

636
636
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

249
249

Meer sportnieuws