Tedesco geeft uitleg voor verrassende opstelling

door
Tedesco geeft uitleg voor verrassende opstelling

De Rode Duivels staan voor een duidelijke opdracht tegen Zweden. Bij winst is men zeker van groepswinst, terwijl enige andere vorm van puntenverlies dan weer garant staat voor heel wat onduidelijkheid. Zo zou in het laatste geval Oostenrijk nog over België kunnen wippen bij de laatste twee kwalificatiewedstrijden volgende maand. 

Tegen Zweden koos Tedesco ervoor om enkele opvallende namen te droppen in de basiself. Zo werd er voor Youri Tielemans gekozen als vervanger van Onana. Een keuze dat op de sociale media op heel wat kritiek kan rekenen. Toch blijft de bondscoach vertrouwen tonen in de Aston Villa-middenvelder. "Tielemans is een sterke speler die het verschil kan maken en het ritme kan bepalen in een wedstrijd. Hij weet wat hem te doen staat", aldus Tedesco bij VTM Nieuws

Ook Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko werden beloond met een basisstek. "De Ketelaere doet het goed bij Atalanta en zit in een goede flow. Hij traint ook goed en verdient deze kans. Het is aan hem om ze te grijpen. Bakayoko werd tegen Oostenrijk gewisseld omwille van een tactische keuze. Hij verdient het ook om nu te spelen. Hij speelt sterk", luidt het besluit bij de bondscoach. 

LEES OOK: ‘Verbazingwekkende move Faes in stroomversnelling’

Zweden zonder inzet

De inzet bij Zweden is na de gewonnen partij van Oostenrijk dan weer nihil. De Scandinaviërs zijn door de winst van Oostenrijk namelijk definitief uitgeschakeld, en zullen er dus in Duitsland niet bij zijn op het EK. 

 

🔥 Wat iedereen nu leest

'Schokkende ruildeal tussen City en Real Madrid'
'Schokkende ruildeal tussen City en Real Madrid'
DAZN-ramp voor fans en clubs? Expert doet voorspelling
DAZN-ramp voor fans en clubs? Expert doet voorspelling

Wie wint de wedstrijd?

Meest recent

Renard krijgt duidelijke boodschap: Hasi wil toptransfer

Bij RSC Anderlecht was er na de 1-1 tegen AEK Athene toch vooral teleurstelling. Paars-Wit had een ...

19
19
Beerschot loopt schade op, Club NXT stuit op Stijnen & co

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Jong AA Gent ontving ...

34
34
Vranckx heeft broodnodige transfer helemaal beet

Aster Vranckx heeft niet de makkelijkste jaren achter de rug. De Belgische middenvelder heeft een ...

4
4
Vanhaezebrouck 'lacht' met RSCA: "Gedroomde ex-voetballers"

Bij RSC Anderlecht was er simpelweg geen coherent beleid de afgelopen jaren. Dat haalden we al vaak ...

140
140
’Anderlecht en Gent vernederd: transfer glipt uit handen’

RSC Anderlecht en AA Gent kenden al een drukke transferzomer. De twee clubs hadden, wellicht via een ...

114
114
Clement zet Belgische topclub publiekelijk in de kou

Philippe Clement staat voor een cruciale periode. De Belgische trainer is op zoek naar een nieuwe ...

138
138
Dolberg verrast compleet met transferboodschap

Kasper Dolberg is sterk begonnen aan het seizoen. Met vijf goals in zeven matchen doet hij zijn job. ...

427
427
Catastrofale misrekening: Rigaux laat Club Brugge crashen

Club Brugge dacht dat het genoeg spitsen had, maar één blessure van Roméo ...

854
854
PSV bezorgt Anderlecht gigantische domper

RSC Anderlecht moet dringend gaan verkopen. Paars-Wit zit met een véél te ruime kern. ...

94
94
Overmars slaat toe: volgende diamant naar Antwerp

Marc Overmars moet via zijn netwerk, en de scouting, op zoek gaan naar ruwe diamanten. Zij moeten op ...

167
167
Raman doet pijnlijke onthulling: jarenlang verzwegen

Benito Raman lijkt al eeuwen mee te draaien op de Belgische velden. De pocketaanvaller kende al tal ...

151
151
Vandenbroeck bikkelhard bij Zulte: “Reken niet meer op hem”

Zulte Waregem stuntte dit seizoen als promovendus al tegen RSC Anderlecht en tegen Club Brugge hield ...

217
217
Wat Jack Van Gelder zei over Gaza zag niemand aankomen

Eén van de meest herkenbare gezichten van de Nederlandse televisie is zeker en vast Jack Van ...

107
107
Wils met de handen in het haar: groot probleem Antwerp

Royal Antwerp FC neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. The Great ...

186
186
Bayern-fans furieus: Kompany speelt gevaarlijk spel

Het kan toch vreemd lopen in de voetballerij. Vincent Kompany zorgde weer voor rust bij Bayern ...

126
126
‘Transferontknoping Lammens: deze grootmacht wint strijd'

Senne Lammens is afgelopen seizoen volledig ontploft bij Royal Antwerp FC. De voormalige doelman van ...

596
596
‘Here we go! Cercle Brugge stunt met miljoenentransfer'

De zomermercato draait nog op volle toeren. Ook bij Cercle Brugge staat er nog wat te bewegen. ...

264
264
Steuckers onthult geheim plan KRC Genk: “Heeft geloond!”

KRC Genk maakte gehakt van Lech Poznan in de Europa League. De Limburgers wonnen in Polen met 1-5. ...

170
170
‘Antwerp wil nog straffe dubbelslag slaan deze zomer'

De zomertransferperiode van Royal Antwerp FC is nog lang niet gedaan. The Great Old moet mogelijk ...

440
440
Club Brugge pakt ferm door met nieuw goudhaantje

Club Brugge gaf de afgelopen seizoenen meer en meer de kans aan de jeugd en de club wil deze lijn ...

746
746
Conte doorbreekt stilte na Lukaku-drama en sneert

Romelu Lukaku was vorig seizoen de grote man bij Napoli. De aanvaller pakte de titel onder Antonio ...

86
86
‘Verbazingwekkende move Faes in stroomversnelling’

Wout Faes degradeerde met Leicester City weer naar de Championship en de verwachting was dat de ...

154
154
‘Transferitis Openda: twee absolute toppers op vinkenslag’

Loïs Openda neemt het vanavond in de Bundesliga op tegen Bayern München in een absolute ...

114
114
‘Antwerp bereikt akkoord en nadert knaltransfer’

Het kan nog een hete transferzomer worden voor Royal Antwerp FC. Verschillende sterkhouders worden ...

482
482
Verrassende transfer Meunier? Lille verbaast met statement

Thomas Meunier is inmiddels al 33 jaar, maar de rechtsback werd deze zomer nadrukkelijk met een ...

151
151

Meer sportnieuws