Wilhelmsson verzekert: "Hij heeft niveau voor Anderlecht"

door
Wilhelmsson verzekert:

In hun EK-kwalificatiecampagne kruisen de Rode Duivels maandagavond degens met Zweden. Dat wordt uiteraard een speciaal duel voor de vele Zweden die in de voorbije jaren actief waren op de Belgische velden. Voor Christian Wilhelmsson bijvoorbeeld.

De voormalige international van Zweden is inmiddels al een tijdje met pensioen als profvoetballer, maar kan terugblikken op een mooie carrière. Als flankaanvaller was hij actief in onder meer Spanje, Engeland, Frankrijk en Italië. Maar zijn Europese loopbaan ging van start in België.

Nadat hij mooie dingen had laten zien in eigen land, werd Wilhelmsson in 2003 op de kop getikt door RSC Anderlecht. Dat bleek een geslaagde zet van Paars-Wit. De Zweed groeide in Brussel uit tot één van de smaakmakers en zou op drie seizoenen tijd ruim 80 matchen afwerken namens RSCA.

LEES OOK: Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Waken over jeugdopleiding

Nadien begon hij aan een heuse trektocht, die hem na een Europese tournée naar verschillende uithoeken van de wereld leidde. Maar zijn paars-witte jaren blijven hem nauw aan het hart liggen. Wilhelmsson probeert zijn ex-club dan ook nog steeds te volgen.

Zo vernam ook hij inmiddels het nieuws dat de legendarische jeugdcoördinator Jean Kindermans op weg is naar de uitgang. En daar moet Anderlecht volgens hem toch mee oppassen. "Ik hoorde dat Kindermans vertrekt? Ze mogen het belang van de jeugdopleiding niet onderschatten. Dat is cruciaal voor clubs als Anderlecht en Ajax", klinkt het bij La Dernière Heure.

Zweedse opvolgers

Sinds Wilhelmsson vertrok, verdedigden overigens nog meer Zweden de paars-witte kleuren. Recentelijk nog Kristoffer Olsson. Die brak uiteindelijk niet door, maar had volgens Wilhemsson zeker zijn plaats gehad indien Anderlecht een meer dominante ploeg had. En momenteel heeft RSCA met Ludwig Augustinsson nog een Zweedse international rondlopen. "Ik ken hem goed. En je zult zien: hij heeft het niveau voor Anderlecht."

De transfer van Augustinsson is tot dusver een succes ...

Meest recent

Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

60
60
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

11
11
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

94
94
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

86
86
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

141
141
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

83
83
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

193
193
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

348
348
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

114
114
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

64
64
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

46
46
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

55
55
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

201
201
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1197
1197
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

256
256
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

140
140
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

43
43
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

233
233
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

359
359
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

255
255
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

430
430
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

259
259
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

421
421

Meer sportnieuws