Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

door
Saelemaekers geeft dé reden voor vertrek bij AC Milan

Afgelopen zomer trok Alexis Saelemaekers toch wel verrassend van AC Milan naar Bologna. Zij huren hem en hebben ook een verplichte aankoopoptie van 10 miljoen euro. De Belgische flankspeler sprak in La Gazetta Dello Sport over zijn vertrek bij de Italiaanse topclub.

Saelemaekers speelde vorig jaar 39 matchen voor AC Milan en scoorde 4 goals en 3 assists. Hij was er wel voornamelijk invaller. Hij tikte af op 1.839 minuten, het equivalent van ongeveer 20 wedstrijden. Wat zeker geen onaardig gemiddelde was.

LEES OOK: Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Vertrek Maldini de druppel

Dan vertrok Paolo Maldini, de man die Saelemaekers indertijd samen met Zvonomir Boban naar Milaan had gehaald. Dat veranderde alles. "Ik sprak met hem voor hij vertrok en hij liet weten dat hij mij niet had opgegeven."

AC Milan stuurde daarna aan op een vertrek. Saelemaekers voelde geen vertrouwen meer bij AC Milan en besloot om naar Bologna te verhuizen. Een vertrek was de juiste oplossing. 

Terug Rode Duivel?

"Ik verloor het vertrouwen in bepaalde mensen en ook mijn plezier in het spelletje. Ik was mijn glimlach kwijt. Bologna-coach Thiago Motta laat mij weer belangrijk voelen en daarom koos ik voor Bologna”, aldus de ex-speler van Anderlecht.

Saelemaekers mag toch terugblikken op een mooie periode bij AC Milan. Hij werd er landskampioen en speelde toch maar mooi 140 matchen voor de club. Ondertussen staat de teller bij Bologna op drie duels. Hij was even uit met een enkelblessure en de laatste drie partijen mocht hij telkens invallen. De volgende stap is een basispion worden en zo terug opgeroepen worden voor de Rode Duivels.

Gaat Saelemaekers snel een basispion worden bij Bologna?

Meest recent

‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

8
8
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

17
17
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

234
234
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

25
25
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

51
51
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

184
184
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

111
111
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

42
42
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

143
143
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

144
144
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

187
187
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1161
1161
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

75
75
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

261
261
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

303
303
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

70
70
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

216
216
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

352
352
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

77
77
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

194
194
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

104
104
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

634
634
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

407
407
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

305
305
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

337
337

Meer sportnieuws