Arthur Vermeeren moet nog wat langer wachten op zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, want Domenico Tedesco koos ervoor om de 18-jarige middenvelder ook in oktober nog in de wachtkamer te laten zitten. Nochtans speelde de briljant van Antwerp zich de voorbije weken al op het internationale toneel in de kijker.
In de Jupiler Pro League maakt Vermeeren intussen al bijna een jaar indruk, maar de laatste weken liet hij zien dat hij ook in de Champions League zijn mannetje kan staan. Hij was één van de weinigen die zich staande kon houden tegen FC Barcelona en dinsdag tegen Shakhtar Donetsk was hij voor rust de absolute uitblinker met twee assists.
LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'
Europese topclubs staan in de rijDie prestaties in Europa zorgen er wel voor dat de buitenlandse interesse alsmaar meer op gang lijkt te komen. Antwerp-CEO Sven Jaecques verkondigde onlangs in MIDMID dat zowat elke buitenlandse topclub al geïnformeerd heeft naar Vermeeren, maar een aantal clubs zijn daarbij toch iets concreter.
Tot dusver leken vooral FC Barcelona en Manchester United Vermeeren van zeer nabij te volgen, terwijl er ook gesproken werd over een bod van Borussia Dortmund in de zomer. Aan dat lijstje mag nu ook Juventus toegevoegd worden. Sky Sport Italia meldt dat de Oude Dame dinsdag een scout in de tribune van de Bosuil had zitten.
Juventus zoekt middenvelder
Daar hielden ze Shakhtar-middenvelder Georgiy Sudakov in de gaten, maar ook Vermeeren. Juventus wil graag zijn middenveld in januari al versterken, zeker als het B-staal de positieve dopingtest van Paul Pogba zou bevestigen en diens contract ontbonden zou worden.
Om Vermeeren dan al weg te halen bij Antwerp, lijkt echter onmogelijk te worden. De Great Old liet al weten dat ze hun goudhaantje dit seizoen nog niet willen laten vertrekken, terwijl ze in Italië de waarde van Vermeeren ook schromelijk lijken te onderschatten. Sky noemt een bedrag van 12 miljoen euro, maar met een dergelijk bod zal Juventus in Deurne-Noord snel weggelachen worden.
Jannick Lanckriet