Club Brugge betaalt genadeloze prijs voor Mannaert-misstap

1138 stemmen
Club Brugge betaalt genadeloze prijs voor Mannaert-misstap

Dit seizoen incasseert Club Brugge gemiddeld exact één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger.

Dit maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer niet heeft geïnvesteerd in de komst van een extra centrale verdediger.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Veel opties maar Club drukt niet door

Afgelopen zomer maakte Abakar Sylla een transfer naar RC Strasbourg voor 20 miljoen euro, waarna Club Brugge geen directe vervanger aantrok voor de Ivoriaanse verdediger.

Dit besluit werd genomen ondanks een grondige analyse van verschillende spelers, gaande van Kristoffer Ajer (Brentford FC), Pascal Struijk (Leeds United), Chris Richards (Crystal Palace), Marcao (Galatasaray) tot zelfs Elias Cobbaut (Parma Calcio).

Lange tijd werd Maxime Estève (Montpellier HSC) beschouwd als de absolute prioriteit voor Club Brugge. In de voorbije zomermercato meldde Le Figaro, op basis van informatie van France Bleu Hérault, zelfs dat er een akkoord in de maak was tussen Club Brugge en Montpellier.

De meest gelezen Franse krant meldde dat Blauw-Zwart bereid was om de gevraagde transfersom van 7 miljoen euro te betalen, maar ondanks de sterke geruchten vanuit Frankrijk heeft Vincent Mannaert nooit een concreet aanbod op tafel gelegd voor Estève.

Een bedrag van 7 miljoen euro voor een centrale verdediger is best wel veel geld voor Club Brugge, aangezien dit Estève de duurste verdediger ooit in het Jan Breydelstadion zou hebben gemaakt.

Het Nieuwsblad bevestigde dat Estève op de longlist stond, maar dat Club Brugge hem finaal niet interessant genoeg vond om door te duwen.

Een lonkend crisisje

Club Brugge koos er afgelopen zomer dus voor om geen nieuwe centrale verdediger aan te trekken voor het nieuwe voetbalseizoen. Dit besluit werd onder andere genomen met als doel om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen.

De club moest zich namelijk aanpassen aan de nieuwe financiële realiteit, aangezien ze voor het eerst in jaren niet kon rekenen op de inkomsten uit de lucratieve Champions League.

Hierdoor heeft Club Brugge afgelopen zomer ‘slechts’ de helft van de 55 miljoen euro aan transferinkomsten besteed aan nieuwe aanwinsten. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad.

Maar een dikke maand na het sluiten van de zomermercato is het wel duidelijk dat Club Brugge wellicht baat had gehad door de komst van een extra kwalitatieve verdediger. Club behaalde tot nu toe amper 16 punten op 27, wat minder is dan vorig seizoen onder Carl Hoefkens.

Bovendien kon het al 4 wedstrijden niet meer winnen en telt al 10 wedstrijden zonder clean sheet. “Een lonkend crisisje”, stelt Het Laatste Nieuws zelfs.

Geen enkele topper in de defensie

De defensie van Club Brugge maakt dit seizoen veel fouten en oogt erg kwetsbaar, maar ook het middenveld draagt bij aan het feit dat de ploeg gemakkelijk doelpunten slikt: gemiddeld één goal per competitiewedstrijd. “Dat wordt stilaan een probleem”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Dat zorgt voor ongerustheid”, klonk het bij Peter Vandenbempt op Sporza. Er wordt te veel ruimte weggegeven tussen de linies, de omschakeling loopt niet zoals gepland, en dat levert problemen op. “We zijn te instabiel om voor een rustige avond te zorgen”, zei Simon Mignolet zelfs.

René Vandereycken was kritisch in zijn analyse voor Het Nieuwsblad en benadrukte dat Club Brugge dit seizoen niet moet rekenen op de defensie om kampioen te worden.

“Want als je de namen van de verdedigers overloopt: van wie ben je dan onder de indruk? Sorry, maar daar zit geen enkele topper bij of geen enkele speler die international is.” Hoewel Jorne Spileers een topper in wording is, en Joel Ordonez naar verluidt erg veelbelovend, zijn ze op dit moment nog geen absolute topspelers.

Vandereycken was dan ook erg verbaasd dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen versterkingen op deze positie heeft aangetrokken.

Al drie seizoenen defensieve problemen

“Ik vind het jammer – en bijna onbegrijpelijk – dat ze er bij Club ondanks hun enorme vooruitgang de laatste jaren en al hun financiële middelen niet in geslaagd zijn om een goeie linksvoetige centrale verdediger te halen.”

Een terechte opmerking van de voormalige bondscoach van de Rode Duivels, aangezien de defensieve kwetsbaarheid bij Club Brugge al veel langer een groot probleem is dan dit seizoen.

Dit seizoen incasseert Club gemiddeld exact één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag.

De verdedigende problemen dateren dus al van veel langer geleden, en ook intern werd deze analyse ongetwijfeld al gemaakt. Dit maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer niet heeft geïnvesteerd in de komst van een extra centrale verdediger, ondanks de kosten die dit met zich mee had gebracht.

Club Brugge (competitie + Europees)
Gemiddelde tegendoelpunten per wedstrijd
2023-24: 1 2022-23: 1,23
2021-22: 1,28 2020-21: 1,02 (beste defensie van België)
2019-20: 0,88 (beste defensie van België)

Moet Club Brugge in januari een topverdediger halen?

Meest recent

'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

0
0
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

229
229
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

22
22
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

31
31
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

238
238
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

382
382
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

462
462
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

731
731
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

94
94
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

512
512
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

95
95
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

126
126
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

88
88
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

141
141
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

368
368
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

690
690
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

288
288
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

484
484
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

398
398
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

222
222
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

101
101
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

165
165
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

186
186

Meer sportnieuws