'Nieuwe job Clement lonkt: tweede club meldt zich'

door
'Nieuwe job Clement lonkt: tweede club meldt zich'

In juni zag Philippe Clement een ontgoochelend einde komen aan zijn eerste buitenlandse avontuur als trainer. Hij werd na anderhalf jaar ontslagen bij AS Monaco, nadat hij er niet in geslaagd was om de ploeg naar een Europees ticket te leiden. Intussen zit hij zowat vier maanden zonder club, maar veel langer lijkt dat niet te gaan duren.

De voorbije weken had Clement al aangegeven dat een terugkeer naar België voor hem geen optie was, want na 30 jaar werken in ons land is hij toe aan nieuwe uitdagingen. In het buitenland dienen zich echter ook meer dan voldoende opties aan.

Interesse van Rangers

Zo is hij volgens de Schotse pers één van de vier kandidaten om de nieuwe trainer te worden van Rangers. De grootmacht zette onlangs zijn trainer Michael Beale op straat en Clement is één van de coaches met wie ze spreken. De andere kandidaten zijn naar verluidt Frank Lampard, Kevin Muscat (ex-STVV, nu Yokohama F. Marinos) en Pascal Jansen (AZ).

Zeker van die job is Clement dus allesbehalve, maar dat hoeft niet meteen een probleem te zijn. Het lijkt er immers op dat onze landgenoot nog andere ijzers in het vuur heeft. Volgens Foot Mercato is Clement ook nog in onderhandeling met een andere club.

Onderhandelingen in Saudi-Arabië

Zij stellen dat de 49-jarige dezer dagen ook aan tafel zit met Al-Shabab, de Saudische club die in de zomer met Yannick Carrasco al een Rode Duivel wist te verleiden. Zij ontsloegen eind september hun trainer Marcel Keizer omdat de resultaten tegenvielen. De Argentijn Juan Brown nam over ad interim en wist Al-Shabab sindsdien naar de elfde plaats te loodsen.

In de zomer werd Clement ook al aan Al-Shabab gelinkt, maar toen kwam het niet tot een akkoord. De Saudi's wagen nu dus een nieuwe poging. Clement zou er geen wereldsterren onder zijn hoede krijgen. Naast Carrasco zijn de bekendste namen in de selectie die van de ervaren Marokkaanse international Romain Saïss en de Argentijnse middenvelder Ever Banega.

Zou je er begrip voor hebben als Clement naar Saudi-Arabië zou trekken?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

50
50
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

23
23
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

164
164
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

54
54
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

116
116
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

101
101
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

92
92
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

280
280
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

111
111
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

500
500
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

167
167
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

174
174
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

203
203
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

295
295
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

427
427
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

179
179
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

193
193
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

119
119
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

256
256

Meer sportnieuws