Zwanzederby nu al ontspoord: zware rellen in Sint-Gillis

door
Zwanzederby nu al ontspoord: zware rellen in Sint-Gillis

Er was de voorbije weken al heel wat ophef rond de Zwanzederby tussen RWDM en Union SG. Zowel de supporters als beide clubs protesteerden al hevig tegen de beslissing van de Pro League om de wedstrijd af te werken op donderdagavond om 18u30. Ook rond en tijdens de wedstrijd worden er nog protesten verwacht.

De harde kern van RWDM kondigde al aan dat ze de eerste helft niet in het stadion zullen volgen, terwijl die van Union enkele weken geleden al een heuse boycot afkondigde. Ook zullen er ongetwijfeld de nodige spandoeken en slogans tegen de Pro League te zien zijn.

LEES OOK: Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

Vrees voor clash tussen fans

Maar voor de match bestond ook de vrees dat de supporters zich niet alleen tegen de Pro League, maar ook tegen elkaar zouden keren. Alexander Blessin verkondigde op zijn persconferentie bijvoorbeeld dat hij hoopte dat er geen problemen zouden zijn en dat taferelen zoals vorig weekend tijdens Ajax-Feyenoord vermeden zouden worden.

Die oproep lijkt echter in dovemansoren gevallen te zijn, want de avond voor de match is de derby al helemaal ontspoord. De burgemeester van Vorst had woensdagnamiddag al besloten om donderdagavond alle horeca in de omgeving van het Dudenpark te sluiten, uit vrees dat RWDM-fans zouden afzakken om amok te maken. Die vrees bleek gegrond.

Rellen in Sint-Gillis

Woensdagnacht is het immers al tot rellen gekomen in Sint-Gillis, op het Sint-Gillisvoorplein. Op beelden is te zien hoe tientallen in het zwart geklede en gemaskerde mannen met elkaar op de vuist gaan, terwijl er ook massaal gegooid werd met de metalen terrasmeubels. Volgens La Dernière Heure vielen daarbij drie gewonden en was er heel wat materiële schade.

"Het waren ultra’s van RWDM, maar ook andere clubs die duidelijk kwamen om te vechten met Union-fans", aldus Jean Spinette, de burgemeester van Sint-Gillis, bij Bruzz. "Het is zo triestig. Voor mij heeft dit niets meer met voetbal te maken. Voorlopig werd nog niemand gearresteerd, maar op basis van de camerabeelden uit de straat en van omstaanders zullen zij geïdentificeerd worden. Wij zullen vervolgens niet kijken naar de voetbalwetgeving, maar eerder naar de strafrechtelijke wet: dit zal de daders duur komen te staan."

Denk je dat er nog rellen zullen volgen?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

19
19
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

300
300
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

24
24
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

124
124
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

167
167
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

182
182
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

255
255
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

165
165
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

257
257
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

208
208
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2762
2762
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

577
577
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

379
379
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

301
301
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

439
439
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1284
1284
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

528
528
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1677
1677
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

489
489
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

641
641

Meer sportnieuws