Riemer grijpt wéér in: 'vier wissels tegen Club Brugge'

door
Riemer grijpt wéér in: 'vier wissels tegen Club Brugge'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden in het seizoen tot dusver. De Brusselaars nemen het op eigen veld immers op tegen rivaal Club Brugge. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Brian Riemer zijn basispionnen zal schikken.

RSCA beleefde een dolle transferperiode waarin het liefst twaalf versterkingen wist te strikken. Die kwaliteitsinjectie wierp inmiddels ook zijn vruchten af. Met 14 op 21 heeft Paars-Wit een meer dan behoorlijke seizoensstart genomen en draait het voorlopig mee aan de kop van het klassement.

Maar het geleverde spel liet voorlopig te wensen over. Anderlecht slaagde er nog te weinig in om wedstrijden te domineren en verzorgd voetbal op de mat te leggen. Bovendien werd vorig weekend slechts in extremis een puntje uit de brand gesleept tegen staartploeg KV Kortrijk na opnieuw een povere prestatie.

Schmeichel in selectie

De algemen verwachting is dan ook dat Riemer zijn basisploeg op verschillende posities zal wijziging. Allereerst is het uitkijken naar wie in doel zal starten nu Kasper Schmeichel een eerste keer in de selectie zit. De kans is evenwel groot dat Maxime Dupé voorlopig blijft staat omdat de Deen amper met de groep heeft kunnen trainen na een lichte blessure.

Achterin zijn er wel wissels op komst. Zo verwachten onder meer Het Laatstse Nieuws en La Dernière Heure dat Killian Sardella na zijn fout in Kortrijk plaats moet maken voor Louis Patris. Aan de overzijde keert Ludwig Augustinsson terug uit blessure, wat allicht ten koste gaat van Mousa Ndiaye.

Basisdebuut Thorgan

Hoger op het veld lijkt Thorgan Hazard dan weer zijn basisdebuut te maken. Mogelijk doet hij dat als spelmaker op het middenveld, wat van Théo Leoni het slachtoffer zou maken. Maar tegen een dominante tegenstander als Club start hij wellicht op de flank. Ook Anders Dreyer wordt weer in het team verwacht, waardoor Francis Amuzu en Alexis Flips moeten vrezen voor hun plek.

De mogelijke basiself:

Dupé; Patris, Debast, Vertonghen, Augustinsson; Delaney, Rits, Leoni; Dreyer, Dolberg, Hazard

POLL: Indien iedereen fit, staat Dreyer dan in uw ideale basiself bij RSCA?

Meest recent

Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

12
12
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

11
11
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

46
46
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

118
118
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

269
269
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

137
137
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

416
416
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

339
339
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

83
83
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

167
167
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

268
268
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

291
291
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

150
150
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

412
412
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

343
343
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

497
497
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

459
459
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

835
835
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

143
143
Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink ...

473
473

Meer sportnieuws