Riemer verwaarloost toptransfer: hij kwijnt helemaal weg

1202 stemmen
Riemer verwaarloost toptransfer: hij kwijnt helemaal weg

Hoewel Alexis Flips aangetrokken was door Anderlecht om de rol van vrije nummer 10 in te vullen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd gespeeld in die rol.

In plaats daarvan wordt Flips wekelijks op de flank ingezet, hoewel dit niet zijn favoriete positie is en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

LEES OOK: Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Flips: 4 matchen, 4 keer op de flank

Alexis Flips heeft inmiddels vier wedstrijden gespeeld voor RSC Anderlecht, en de match tegen KVC Westerlo wordt unaniem beschouwd als zijn beste prestatie in het paars-witte shirt.

Tijdens die wedstrijd liet Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal zien, wat Brian Riemer treffend omschreef als het "ABC van het voetbal". De patronen en speelstijl die Flips vertoonde in de eerste helft waren precies zoals de club en de fans ze graag willen zien.

Marc Degryse was eveneens positief verrast door de impact van Flips. Hij had al bij de start van het seizoen gepleit voor spelers met een Anderlecht-DNA, en het lijkt erop dat Flips perfect in dat plaatje past.

Flips bracht tegen Westerlo precies wat Anderlecht zo broodnodig had na het uitvallen van Yari Verschaeren, en wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, een vleugje magie, zuivere passing, technisch vernuft, inzicht en voetbalintelligentie, dit alles uitgevoerd met het juiste tempo.

Precies de reden waarom Jesper Fredberg al in april de eerste stappen ondernam om Flips warm te maken voor een overstap naar Anderlecht.

Hoewel Flips aangetrokken was door Anderlecht om de rol van vrije nummer 10 te bekleden, werd hij tijdens zijn debuut tegen Westerlo op de flank gepositioneerd. Bizar genoeg bevond Flips zich ook in elke wedstrijd nadien óók telkens op de flank.

Anderlecht heeft Flips de nummer tien-positie beloofd

Tijdens de onderhandelingen met Anderlecht voelde Alexis Flips zich sterk aangetrokken tot de reputatie en het nieuwe sportieve project van de club. Sporting beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop en als een prominente figuur in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Volgens La Dernière Heure zette Fredberg alles op alles om Flips naar Anderlecht te halen. Met zijn kwaliteiten heeft Flips alle troeven in handen om de nieuwe dirigent en spelmaker van Anderlecht te worden.

Riemer heeft het volste vertrouwen dat Flips veel creativiteit aan de ploeg zal toevoegen en in staat zal zijn om beslissende passes te versturen. Op basis van zijn prestaties bij Stade Reims lijkt Flips daar geen problemen mee te hebben.

In het Stade Auguste-Delaune heeft hij laten zien over uitstekende technische vaardigheden en een hoog niveau van spelintelligentie te beschikken, waardoor hij uitstekend tussen de lijnen kan spelen. Vorig seizoen was Flips zelfs een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1.

Flips op de flank: een zonde

Alexis Flips heeft inmiddels vier wedstrijden gespeeld voor Anderlecht, maar tot dusver heeft hij nog niet de rol vervuld die hem aanvankelijk was beloofd, namelijk die van nummer tien achter Kasper Dolberg.

In plaats daarvan wordt hij wekelijks op de flank ingezet, hoewel dit niet zijn favoriete positie is en niet de reden was waarom hij voor Anderlecht koos.

In een interview met Het Nieuwsblad liet Flips al weten dat hij het liefst centraal wordt uitgespeeld als de centrale spelverdeler - nummer 10 - omdat hij niet de snelste speler is om als winger te fungeren.

In Het Laatste Nieuws heeft Marc Degryse eerder opgemerkt dat Flips een speler is die het beste tot zijn recht komt in het centrum, waar hij met zijn kwaliteiten een waardevolle ondersteuning kan bieden aan de diepe spits Kasper Dolberg.

In de afgelopen wedstrijden heeft Dolberg tevergeefs gezocht naar een aanspeelpunt in de buurt, en volgens Degryse zijn Flips en Thorgan Hazard de meest geschikte spelers om deze cruciale rollen op zich te nemen.

Op de flank kan Flips bovendien minder voor gevaar en kansencreatie zorgen. “Zonde dat hij zo weinig in de zone van de waarheid komt”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Krijgt Flips alsnog de sleutels van het elftal?

Het Nieuwsblad schrijft zelfs dat Alexis Flips verkommert op de flank. “Als hij tegen de zijlijn wordt gekleefd, dan maakt hij minder acties en vaart dan wanneer hij centraal kan komen.”

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de Fransman in de komende weken en maanden beter zal presteren vanuit een centrale positie dan vanaf de flanken. “Een creatieve geest met snelle voetjes, die de verbindingsman kan zijn tussen het middenveld en diepste man, Kasper Dolberg.”

Dit is tevens precies de rol die hem tijdens de onderhandelingen in de afgelopen zomermercato is beloofd, toen Brian Riemer en Jesper Fredberg bereid waren om hem de sleutels van het elftal te geven.

Riemer moet Flips centraal laten spelen

Meest recent

'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

53
53
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

85
85
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

203
203
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

64
64
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

351
351
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

73
73
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

748
748
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

99
99
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

271
271
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

192
192
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

247
247
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

716
716
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

353
353
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

308
308
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

189
189
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

444
444
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

147
147
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

260
260
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

104
104
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

153
153
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

75
75
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

461
461
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1355
1355
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

92
92
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

79
79

Meer sportnieuws