'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

576
'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

RSC Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om het tweede seizoensluik in te zetten met een overwinning. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken met een late gelijkmaker op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk. Achteraf toonde coach Brian Riemer zich dan ook opvallend scherp.

De recordkampioen had afgelopen zomer een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Zo werden in totaal een twaalftal aanwinsten vastgelegd, met als kers op de taart de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Maar van die kwaliteitsinjectie was in het Guldensporen-stadion weinig te merken.

Hoewel de thuisploeg onderaan het klassement bengelde met 1 op 18, was er van paars-witte dominantie amper sprake. De Kerels konden behoorlijk goed stand houden en leken zelfs lange tijd op weg naar hun eerste zege van het seizoen. Anderlecht zette daar aanvallend gezien weinig tot niets tegenover.

LEES OOK: AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Toegenomen concurrentie

Achteraf schoot Riemer dan ook uit zijn krammen. De Deen staat bekend vanwege zijn ultra-positieve discours, maar zondag toonde hij zich van een totaal andere kant. Zo was de trainer keihard voor zijn ploeg en laakte hij de 'individuele fouten en het aantal domme beslissingen'.

Tot dusver was het echter zelden gebeurd dat de coach zijn ploeg publiekelijk zo hard aanpakte. Volgens La Dernière Heure zijn daar een viertal redenen voor. Allereerst trok het geleverde spel gewoonweg op niets. Riemer had ongetwijfeld gehoopt dat zijn team momenteel al verder stond.

Bovendien is de concurrentie binnen de selectie gevoelig toegenomen. Met zijn uithaal wou Riemer ongetwijfeld benadrukken dat niemand zeker is van zijn plek en dat de spelers zich zo'n snipperdag niet langer kunnen permitteren, hun vervangers staan immers al klaar.

Interne én externe druk

Daarnaast zou er ook sprake zijn van interne druk. Na de zware inspanningen op de transfermarkt moeten immers resultaten volgen. Hoewel de druk naar de buitenwereld wordt afgehouden, zo het bestuur volgens LDH minstens een plek in de top 3 ambiëren. Zwakke prestaties zoals zondag kunnen dan ook best achterwege blijven.

 Tot slot wou Riemer zijn eigen geloofwaardigheid niet op het spel zetten door wederom de positivo uit te hangen. Hij beseft maar al te goed dat het soms nodig is om ook de negatieve zaken te benoemen om ook naar de buitenwereld toe geloofwaardig te blijven.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

15
15
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

13
13
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

35
35
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

39
39
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

36
36
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

22
22
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

144
144
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

131
131
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

88
88
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

159
159
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

75
75
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

32
32
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

79
79
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

444
444
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

92
92
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

171
171
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

86
86
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

66
66
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws