'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

576
'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

RSC Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om het tweede seizoensluik in te zetten met een overwinning. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken met een late gelijkmaker op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk. Achteraf toonde coach Brian Riemer zich dan ook opvallend scherp.

De recordkampioen had afgelopen zomer een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Zo werden in totaal een twaalftal aanwinsten vastgelegd, met als kers op de taart de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Maar van die kwaliteitsinjectie was in het Guldensporen-stadion weinig te merken.

Hoewel de thuisploeg onderaan het klassement bengelde met 1 op 18, was er van paars-witte dominantie amper sprake. De Kerels konden behoorlijk goed stand houden en leken zelfs lange tijd op weg naar hun eerste zege van het seizoen. Anderlecht zette daar aanvallend gezien weinig tot niets tegenover.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Toegenomen concurrentie

Achteraf schoot Riemer dan ook uit zijn krammen. De Deen staat bekend vanwege zijn ultra-positieve discours, maar zondag toonde hij zich van een totaal andere kant. Zo was de trainer keihard voor zijn ploeg en laakte hij de 'individuele fouten en het aantal domme beslissingen'.

Tot dusver was het echter zelden gebeurd dat de coach zijn ploeg publiekelijk zo hard aanpakte. Volgens La Dernière Heure zijn daar een viertal redenen voor. Allereerst trok het geleverde spel gewoonweg op niets. Riemer had ongetwijfeld gehoopt dat zijn team momenteel al verder stond.

Bovendien is de concurrentie binnen de selectie gevoelig toegenomen. Met zijn uithaal wou Riemer ongetwijfeld benadrukken dat niemand zeker is van zijn plek en dat de spelers zich zo'n snipperdag niet langer kunnen permitteren, hun vervangers staan immers al klaar.

Interne én externe druk

Daarnaast zou er ook sprake zijn van interne druk. Na de zware inspanningen op de transfermarkt moeten immers resultaten volgen. Hoewel de druk naar de buitenwereld wordt afgehouden, zo het bestuur volgens LDH minstens een plek in de top 3 ambiëren. Zwakke prestaties zoals zondag kunnen dan ook best achterwege blijven.

 Tot slot wou Riemer zijn eigen geloofwaardigheid niet op het spel zetten door wederom de positivo uit te hangen. Hij beseft maar al te goed dat het soms nodig is om ook de negatieve zaken te benoemen om ook naar de buitenwereld toe geloofwaardig te blijven.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

19
19
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

8
8
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

5
5
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

25
25
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

44
44
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

21
21
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

40
40
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

118
118
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

73
73
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

290
290
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

332
332
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

348
348
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

111
111
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

229
229
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

161
161
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

422
422
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

312
312
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

204
204
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

457
457
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

575
575
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

222
222
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

186
186
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

449
449
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

540
540

Meer sportnieuws