'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

576
'Oorzaak gekend voor verschroeiende uithaal Riemer'

RSC Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om het tweede seizoensluik in te zetten met een overwinning. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken met een late gelijkmaker op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk. Achteraf toonde coach Brian Riemer zich dan ook opvallend scherp.

De recordkampioen had afgelopen zomer een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Zo werden in totaal een twaalftal aanwinsten vastgelegd, met als kers op de taart de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard. Maar van die kwaliteitsinjectie was in het Guldensporen-stadion weinig te merken.

Hoewel de thuisploeg onderaan het klassement bengelde met 1 op 18, was er van paars-witte dominantie amper sprake. De Kerels konden behoorlijk goed stand houden en leken zelfs lange tijd op weg naar hun eerste zege van het seizoen. Anderlecht zette daar aanvallend gezien weinig tot niets tegenover.

LEES OOK: Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

Toegenomen concurrentie

Achteraf schoot Riemer dan ook uit zijn krammen. De Deen staat bekend vanwege zijn ultra-positieve discours, maar zondag toonde hij zich van een totaal andere kant. Zo was de trainer keihard voor zijn ploeg en laakte hij de 'individuele fouten en het aantal domme beslissingen'.

Tot dusver was het echter zelden gebeurd dat de coach zijn ploeg publiekelijk zo hard aanpakte. Volgens La Dernière Heure zijn daar een viertal redenen voor. Allereerst trok het geleverde spel gewoonweg op niets. Riemer had ongetwijfeld gehoopt dat zijn team momenteel al verder stond.

Bovendien is de concurrentie binnen de selectie gevoelig toegenomen. Met zijn uithaal wou Riemer ongetwijfeld benadrukken dat niemand zeker is van zijn plek en dat de spelers zich zo'n snipperdag niet langer kunnen permitteren, hun vervangers staan immers al klaar.

Interne én externe druk

Daarnaast zou er ook sprake zijn van interne druk. Na de zware inspanningen op de transfermarkt moeten immers resultaten volgen. Hoewel de druk naar de buitenwereld wordt afgehouden, zo het bestuur volgens LDH minstens een plek in de top 3 ambiëren. Zwakke prestaties zoals zondag kunnen dan ook best achterwege blijven.

 Tot slot wou Riemer zijn eigen geloofwaardigheid niet op het spel zetten door wederom de positivo uit te hangen. Hij beseft maar al te goed dat het soms nodig is om ook de negatieve zaken te benoemen om ook naar de buitenwereld toe geloofwaardig te blijven.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

1
1
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

20
20
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

22
22
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

84
84
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

61
61
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

122
122
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

49
49
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

39
39
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

287
287
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

10
10
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

66
66
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

42
42
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

153
153
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

50
50
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

78
78
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

58
58
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

169
169
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

331
331
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

116
116
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

356
356
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

232
232
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

167
167

Meer sportnieuws