Anderlecht vreest voor Debast: noodplan staat klaar

1011 stemmen
Anderlecht vreest voor Debast: noodplan staat klaar

RSC Anderlecht staat komend weekend voor één van zijn zwaarste beproevingen van het seizoen tot dusver. Dan komt grote rivaal Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park. En de Brusselaars zullen dan mogelijk één van hun vaste sterkhouders moeten missen.

RSCA is niet goed aan het tweede seizoensluik begonnen. Op het veld van staartploeg KV Kortrijk werd in extremis wel nog een punt gepakt, maar de algemene prestatie was ondermaats. Zo kon Paars-Wit aanvallend gezien veel te weinig zijn stempel drukken. Achterin werden de fouten dan weer opgestapeld.

Bij de eerste tegentreffer ging Killian Sardella bijvoorbeeld de mist in. De rechtsback liet zich veel te makkelijk aftroeven en leverde de bal in bij Dion De Neve. Die liep Mats Rits er vervolgens af en legde de openingstreffer netjes voorbij doelman Maxime Dupé.

LEES OOK: Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

Domme handsbal

Bij de twee Kortrijkse goal ging het sluitstuk dan weer in de fout met een slechte terugspeelbal. Al had ook Zeno Debast een flinke portie boter op het hoofd. Zo sloeg hij het balletje van Felipe Avenatti met de handen uit doel. Bijgevolg werd de verdediger met rood va het veld gestuurd en kwam KVK via een strafschop alsnog op 2-1.

Door de late gelijkmaker van Anders Dreyer bleef de schade uiteindelijk wel beperkt. Maar de actie van Debast kost hem mogelijk wel de clash tegen Club Brugge. Tenzij het bondsparket van mening is dat uitsluiting voldoende is in dit geval, is de Rode Duivel volgende week immers geschorst.

Depanneur Sardella

En dat komt Anderlecht wellicht duur te staan. Ondanks het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC, besloot de sportieve leiding namelijk om geen extra verdediger aan te trekken. Bijgevolg is de spoeling achterin erg dun. Volgens Het Nieuwsblad is de kans dan ook groot dat Sardella naar het centrum zal verhuizen indien Debast geschorst is. Eerder dit seizoen depanneerde het jeugdproduct ook al als centrale verdediger tegen STVV. In dat geval komt Louis Patris wellicht in de ploeg als rechtsback.

Anderlecht moest in de zomer absoluut een extra verdediger halen ...

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

98
98
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

196
196
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

235
235
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

164
164
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

186
186
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

116
116
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

122
122
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

258
258
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

244
244
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

102
102
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

84
84
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

554
554
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

195
195
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

516
516
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

179
179
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

146
146
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

340
340
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws