Dupé of Schmeichel? Proto verklapt nummer één bij Anderlecht

door
Dupé of Schmeichel? Proto verklapt nummer één bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat aanstaande zondag zijn seizoen met een uitmatch tegen hekkensluiter KV Kortrijk. Het wordt interessant om te kijken hoe coach Brien Riemer zijn basispionnen dan zal schikken. Met name dan wie er tussen de doelpalen zal plaatsnemen.

Aan het begin van afgelopen zomer nam RSCA afscheid van twee keepers. Zo werd toptalent Bart Verbruggen voor een slordige 20 miljoen euro aan het Engelse Brighton verkocht. Diens doublure Hendrik Van Crombrugge ging op zijn beurt bij KRC Genk aan de slag.

Bijgevolg moest RSCA op zoek naar een nieuw sluistuk. En zo belandde sportieve baas Jesper Fredberg uiteindelijk bij Maxime Dupé. De ervaren Fransman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC eind vorig seizoen niet had verlengd.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

Nummer één bij nationale ploeg

Dupé verklaarde dat hij Anderlecht boven andere ploegen verkoos omdat hij er uitzicht had op een vaste basisplek. Bovendien liet de Fransman in de eerste matchen van het seizoen een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een doelman.

Fredberg haalde immers ook zijn landgenoot Kasper Schmeichel in huis. De voormalige Engelse landskampioen was eveneens transfervrij en werd bestempeld als een mooie opportuniteit. Bovendien bewees de Deen dat hij wedstrijdfit is ondanks het feit dat hij maanden zonder club zat. Zo startte hij in doel bij de nationale ploeg tegen San Marino en Finland. Telkens wist hij zijn netten schoon te houden.

Dupé op voorhand veroordeeld

Volgens Silvio Proto, die zelf meer dan 280 wedstrijden tussen de paars-witte palen stond, bestaat er dan ook weinig discussie over wie de nummer één zal worden bij RSCA. "Ik mijn ogen is er geen vorm van twijfel. Schmeichel zal titularis worden en zonder twijfel al tegen Kortrijk. De titularis van de Deense nationale ploeg komt met zo'n palmares niet af om tweede keuze te worden. Het is hard voor Dupé, die op voorhand al veroordeeld lijkt", klinkt het bij SudPresse.

Dupé moet zijn basisplek behouden ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

204
204
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

161
161
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

171
171
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

278
278
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

378
378
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

237
237
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

565
565
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

196
196
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

32
32
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

539
539
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1323
1323
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

415
415
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

395
395
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

519
519
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

401
401
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3112
3112
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

795
795
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

483
483
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws