Na een evenwichtige partij hebben KV Kortrijk en Standard de punten gedeeld vanavond. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar een gevleide zege maar het team van Hoefkens toonde veerkracht en deed nog een gooi naar de overwinning. Na vijf speeldagen blijven beide ploegen zegeloos.
We waren nog maar aan speeldag vijf en er stond al stevig wat druk op dit duel tussen KV Kortrijk en Standard. De Kerels verloren hun eerste vier wedstrijden, Hoefkens en co pakten nog maar één puntje. Een nieuwe nederlaag kon wel eens fataal zijn voor één van de twee coaches. Dewaele kwam in de ploeg bij de bezoekers, de Kerels deden het met maar liefst vier nieuwe namen.
LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'
Rouches met rug tegen de muurDe Kerels namen de beste start in het Guldensporenstadion. Na een dikke minuut spelen haalde Bruno al fors uit, zijn poging werd nog in hoekschop verwerkt door een verdediger. De Rouches ontsnapten dankzij de VAR ook aan een vroege strafschop, aangezien een fout van Bokadi buiten de zestien meter gebeurde. Standard claimde even later ook een penalty maar de duik van Dönnum werd terecht beoordeeld als een schwalbe.
Standard herstelde het evenwicht nadien maar werd halfweg de eerste helft toch op een achterstand geplaatst: na dom balverlies op het middenveld mocht Davies oprukken en door de benen van Vanheusden knalde hij de 1-0 op het bord. Zonder nadien zelf nog echt te imponeren hield KV Kortrijk relatief eenvoudig stand. Bij de rust leek vooral Standard in een nog diepere crisis te verzeilen.
Nieuwkomer Davies zet KV Kortrijk voorlopig op rozen.
Rouches tonen veerkracht
De tweede helft begon met prima kansen voor zowel KVK als Standard. Na een prima lange bal van Zinho Vanheusden besloot Dönnum in het zijnet, aan de overzijde vergat Ojo de trekker over te halen. Op het uur was er een nieuwe mogelijkheid voor de Engelsman: vanuit een schuine hoek dwong hij Bodart tot een prima redding en in de nastoot was Kadri te verrast om de wedstrijd definitief te beslissen.
De Rouches werden in het spel dan wel beter dan de Kerels, in de zone van de waarheid liep het te vaak verkeerd voor het team van Hoefkens. Op twintig minuten van het einde knalde Ohio in de volley hoog over. De verdiende gelijkmaker kwam er even later toch, na een hoekschop van Dönnum knalde Kawabe de 1-1 voorbij Vandenberghe. Standard had nadien het betere van het spel maar moest vrede nemen met een gelijkspel. Zo pakken de Kerels wel hun eerste punt, beide ploegen blijven kamperen in de kelder van de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (25') Davies, 1-1 (73') Kawabe
Maarten Coenen