De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.
LEES OOK: Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"
Jupiler Pro LeagueEerder geraakte al bekend dat Mats Rits op maandag zijn fysieke testen zou afleggen bij de RSC Anderlecht, dat intussen een overeenkomst hadden bereikt met Club Brugge omtrent de gevoelige overstap. Naar verluidt legt Anderlecht een tweetal miljoen op tafel om hem weg te plukken bij de eeuwige rivaal. Volgens onder meer La Dernière Heure heeft de speler ondertussen met succes zijn medische testen afgelegd, waardoor het enkel wachten is op de aankondiging.
Volgens het Franse medium France Bleu Hérault zou Club Brugge een versnelling hoger zijn geschakeld in de jacht op de boomlange verdediger Maxime Estève. De speler werd eerder deze zomer ook al aan meerdere ploegen uit de Bundesliga en Serie A gelinkt, maar Club zou momenteel de meest concrete gegadigde zijn. Nog volgens dezelfde bron zijn de onderhandelingen sinds vrijdag alleszins volop aan de gang en brachten de Bruggelingen zelfs al een bod uit van ongeveer 7 miljoen.
Volgens de IJslandse journalist Orri Rafn Sigurdarson zou het vizier van Club ook onder meer op Mikael Anderson zijn gericht. Deze polyvalente middenvelder/flankaanvaller ligt momenteel onder contract bij Aarhus GF en nam het onlangs dus nog op tegen Club in de voorrondes van de Conference League. Sinds die dubbele confrontatie zou de Brugse interesse ook toegenomen zijn.
Italiaanse bronnen melden dat Bologna FC zijn zinnen heeft gezet op Hugo Cuypers van AA Gent. Bij Het Laatste Nieuws weet men zelfs dat de Serie A-middenmoter inmiddels een eerste bod heeft uitgebracht. Zo zou Bologna een aanbieding hebben gedaan van 14 miljoen euro, aangevuld met nog eens 4 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Gent zou echter een vaste som van 18 miljoen euro verlangen, met daar nog enkele bonussen bovenop.
Buitenland
Het Laatste Nieuws meldt dat Liverpool nu nog een laatste keer probeert om Roméo Lavia naar Anfield te halen. De Reds zouden een akkoord hebben met Southampton over een transfersom van 70 miljoen euro (inclusief bonussen). Chelsea had eerder bijna een akkoord gevonden met The Saints over een bedrag van 64 miljoen euro. Jürgen Klopp en co lijken Lavia zo af te snoepen van The Blues.
Een andere club is in de dans gesprongen voor Romelu Lukaku, als we journalist Alfredo Pedullá mogen geloven. Zo zou Tottenham wel iets zien in Lukaku en al aan het praten zijn met de aanvaller. Bij de Spurs moet hij het vertrek van legende Harry Kane opvangen.
Spaanse media melden dat Adnan Januzaj geen toekomst meer heeft bij Sevilla. De linkspoot zou naar Saoedi-Arabië kunnen, maar de Belg zou daar voorlopig niet al te veel trek in hebben. Hij lijkt vooral in Europa te willen blijven spelen, een voorlopig onbekende Italiaanse club zou concreet zijn. Er wordt ook gesproken over interesse uit België, maar ook daar werd geen club genoemd. In het verleden werd de ex-Rode Duivel al gelinkt aan Antwerp.
Manchester City heeft naar verluidt zijn zinnen gezet op Lucas Paqueta. Volgens The Daily Mail vond City zelfs al een persoonlijk akkoord met de Braziliaanse international, die naar verluidt ook zelf graag de stap naar het Etihad Stadium wil zetten. Zijn huidige werkgever West Ham United wil echter zoveel mogelijk verdienen aan Paqueta en zou pas genoegen nemen met een bod 70 miljoen pond, aangevuld met nog eens 10 miljoen pond aan bonussen.
Nadat Amadou Onana eerder al werd gelinkt aan onder meer Chelsea FC, zou Manchester United momenteel concrete belangstelling tonen. Volgens The Guardian werden dan ook al de eerste contacten gelegd om de mogelijke overgang van Onana te bespreken. Everton staat echter niet te springen om zijn steunpilaar te laten gaan, coach Sean Dyche wil de Belg nog minstens een jaartje op Goodison houden. Daarom zouden de Toffee's een minimumprijs van 50 miljoen pond, zo'n 58 miljoen euro, hanteren.
Lorenz Lomme