Deila wil ‘succestransfer van 16 miljoen’ naar Club Brugge halen

1622
Deila wil ‘succestransfer van 16 miljoen’ naar Club Brugge halen

Club Brugge is op zoek naar een kwalitatieve centrale verdediger en heeft zijn oog laten vallen op Kristoffer Ajer (25). De Deense verdediger was destijds een grote ontdekking van Ronny Deila bij Celtic Glasgow en volgens Sacha Tavolieri kunnen beide heren hun eerdere - weliswaar kortstondige - samenwerking van in Schotland nieuw leven inblazen bij Club Brugge. Met zijn unieke profiel als moderne verdediger - snel, technisch en goed voetballend - die bovendien moeiteloos ‘hoog’ kan verdedigen, past Ajer perfect in het systeem van Deila bij Club Brugge. Niet voor niets wordt zijn marktwaarde momenteel geschat op maar liefst 16 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Succestransfer van Deila

Vorige week heeft Sacha Tavolieri naar buiten gebracht dat Club Brugge serieuze interesse toont in Kristoffer Ajer, een 25-jarige centrale verdediger van Brentford FC. Tavolieri, een journalist die regelmatig transfergeruchten rondom Belgische clubs verspreidt, staat erom bekend vaak accuraat te zijn in zijn berichten. Het is dan ook een publiek geheim dat er bij Club Brugge nog het een en ander verwacht mag worden op het gebied van transfers. Eén van de posities waarop Club Brugge bijvoorbeeld dringend versterking nodig heeft, is in het centrum van de verdediging.

Na het vertrek van Abakar Sylla, Clinton Mata en Jack Hendry, beschikt Ronny Deila momenteel weliswaar nog over vier centrale verdedigers: Jorne Spileers, Brandon Mechele, Dedryck Boyata en Joel Ordoñez. Kwalitatief gezien komt dit viertal tekort om de ambitieuze doelstellingen van dit seizoen te verwezenlijken. Club Brugge heeft namelijk de intentie om op alle fronten, inclusief de Conference League, te strijden voor het allerhoogste. In die optiek is een nieuwe centrale verdediger, die een directe meerwaarde brengt, dan zeker geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen.



De interesse van Club Brugge in Kristoffer Ajer krijgt een nog een andere betekenis door zijn relatie met Ronny Deila. De Noorse coach had destijds persoonlijk de hand in de komst van zijn landgenoot bij Celtic, maar kort daarna werd Deila ontslagen bij de club. Desondanks bleek Ajer een schot in de roos voor Celtic, zowel sportief als financieel. De boomlange verdediger (1 meter 98) groeide uit tot de chef van de defensie en werd uiteindelijk voor 15,70 miljoen euro verkocht aan Brentford FC. Niet slecht, gezien Celtic hem slechts voor 600 duizend euro had aangekocht bij IK Start.

Deila en de invloed op het Brugse transferbeleid

Hoewel Ronny Deila kort na de aankomst van Kristoffer Ajer werd ontslagen, is Celtic Glasgow hem nog steeds dankbaar dat hij de Noorse verdediger naar de Schotse topclub heeft gebracht. Vandaag is Ajer namelijk nog steeds de vijfde duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van Celtic. Volgens Sacha Tavolieri kunnen Deila en Ajer hun eerdere - weliswaar kortstondige - samenwerking van bij Celtic nieuw leven in te blazen bij Club Brugge. Dit zou vergelijkbaar kunnen zijn met wat recentelijk gebeurde met Philip Zinckernagel.

Onlangs maakte Philip Zinckernagel in het kielzog van Ronny Deila de gevoelige overstap van Standard naar Club Brugge. Deze transfer lijkt erop te wijzen dat de Deense coach zijn stempel drukt op het transferbeleid, wat in lijn is met zijn intenties voordat hij aantrad als hoofdcoach van Club Brugge. Eerder meldde Sacha Tavolieri dat Deila inspraak wilde hebben op de transfers, net zoals hij eerder had bij Standard. Hierdoor is het goed mogelijk dat Deila invloed heeft gehad op de transfer van Zinckernagel en mogelijk nu ook bij de interesse in Kristoffer Ajer.



Vincent Mannaert, in zijn dubbelfunctie als CEO en sportief directeur, blijft in elk geval de hoofdverantwoordelijke voor alle aan- en verkopen van Club Brugge. Vlak na de officiële aankondiging van de overgang van Philip Zinckernagel naar Club Brugge, benadrukte Ronny Deila dat deze transfer er niet enkel en alleen door zichzelf kwam. “Hij is niet mijn transfer, zo werkt het niet bij Club Brugge.” Niettemin lijkt het waarschijnlijk dat de coach op zijn minst een adviserende rol heeft gespeeld in deze transfer, en wellicht ook bij de interesse van Club in Kristoffer Ajer.

De ideale verdediger voor Deila

Ronny Deila kent de kwaliteiten van Kristoffer Ajer bijzonder goed, die naadloos aansluiten bij de visie en filosofie die de coach wil doorvoeren bij Club Brugge. De 25-jarige centrale verdediger komt het best tot zijn recht bij een ploeg die dominant voetbal brengt, en waarin hij zijn opbouwende en voetballende skills kan etaleren. Ajer is erg comfortabel aan de bal, zijn balbehandeling is van een bovengemiddeld niveau, en hij durft zelfs met de bal aan de voet naar voren te trekken. Bovendien legt hij een grote variatie in zijn passing, van korte, simpele passes tot lange ballen die de linies breken.



Kristoffer Ajer bezit een fijne techniek, waarmee hij met slim en behendig voetenwerk onder druk uit kan spelen en in de korte ruimtes kan voetballen. Bovendien is hij ook zeer snel; tijdens zijn periode bij Celtic Glasgow was hij op een gegeven moment zelfs de snelste speler van de selectie. Bij Brentford FC kon hij zelfs gemakkelijk de spurtbom Sadio Mané, toen bij Liverpool, bijbenen. Met zijn profiel als moderne, snelle en voetballende centrale verdediger is hij in staat om moeiteloos ‘hoog’ verdedigen, een kwaliteit die perfect in het systeem van Ronny Deila bij Club Brugge past.

Probleemsituatie bij Brentford

Het is dan ook geen toeval dat vooraanstaande Europese clubs, zoals Real Madrid en AC Milan, in het verleden interesse toonden in Kristoffer Ajer. De Noorse international wenste echter om in de Premier League te spelen, en bij Brentford FC vond hij de kans om zijn grote droom waar te maken. Toch is het verhaal van de 27-voudige international in Londen tot op heden geen onverdeeld succes gebleken. Gedurende twee jaar heeft hij namelijk minder dan de helft van de mogelijke wedstrijden gespeeld. Het afgelopen seizoen verscheen hij amper 9 keer op het veld in de Premier League, grotendeels als gevolg van herhaaldelijke blessures.



Met een verdediging die langzaam maar zeker ouder wordt, is Brentford FC bijna wanhopig om Kristoffer Ajer wedstrijdfit en blessurevrij te houden, maar dit blijkt een grote uitdaging te zijn. Daarom staat de toekomst van Ajer bij de club op het spel, tot grote spijt van zijn huidige coach, Thomas Frank. “Het moeilijkste aan het coachen is dit soort situaties. Je wilt het allerbeste voor al je spelers. Wanneer ze geblesseerd zijn, voel ik met hen mee, want dat betekent dat ze niet kunnen doen waar ze het meest van houden: voetballen. Ik wil verschrikkelijk graag dat hij (Ajer, red.) fit blijft”, zei een bezorgde Frank in het vorige seizoen.

Topkwaliteit aan 16 miljoen euro

Kristoffer Ajer beseft ook dat de huidige situatie dringend moet keren, en een verandering van omgeving dringt zich op, want zelfs zonder zijn blessureleed is hij geen basisspeler meer bij Brentford. Hij verloor zelfs zijn plaats bij de Noorse nationale ploeg, waarvoor hij nu al bijna één jaar geen enkele interland meer heeft gespeeld. Desondanks blijft Ajer op 25-jarige leeftijd en met zijn combinatie van hoogwaardige kwaliteiten een goede investering voor veel clubs, zeker voor Club Brugge, en daarom wordt zijn marktwaarde vandaag nog altijd op 16 miljoen euro geschat. Ter vergelijking: geen enkele speler van Club Brugge evenaart die hoge waardering.

Ajer zou een topaanwinst zijn voor Club Brugge

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

22
22
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

53
53
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

19
19
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

105
105
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

57
57
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

141
141
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

126
126
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

186
186
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

56
56
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

49
49
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

361
361
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

28
28
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

78
78
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

67
67
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

82
82
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

87
87
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

180
180
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

348
348
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

122
122
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

370
370

Meer sportnieuws