Cegeka Arena rouwt: Genk geeft alles weg in voorrondes CL

door
Cegeka Arena rouwt: Genk geeft alles weg in voorrondes CL

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te verzekeren van de volgende voorronde in de Champions League. Racing stond nochtans bijna een hele wedstrijd lang met een mannetje meer tegenover Servette FC en kwam tot twee keer toe op voorsprong. Maar de Zwitsers knokten telkens terug en haalden het uiteindelijk na strafschoppen.

Nadat de heenmatch op 1-1 was geëindigd, moest Racing voor eigen volk zien te winnen. Maar na amper twee minuten speelden de Limburgers aanvoerder Heynen kwijt. De middenvelder werd het slachtoffer van een smerige fout van Crivelli en moest op een draagberrie van het veld gedragen worden, er wordt gevreesd voor een zware blessure. Op aangeven van de VAR werd de spits van Servette wel met een terechte rode kaart naar de kleedkamers gestuurd. En dus kon Genk bijna een volledige match met een mannetje meer afwerken.

Arokodare zet foutje recht

Dat numerieke overwicht leidde tot een dominantie in balbezit, maar om de score te openen was wel een helpende hand nodig. Muñoz versierde immers een strafschop, die werd netjes omgezet door Trésor. Lang konden de Limburgers echter niet van die voorsprong genieten. Via een afgeweken vrije trap op Arokodare kwam Servette immers langszij. De Nigeriaanse spits zou zijn foutje wel rechtzetten vlak na rust. Nadat hij eerst het doelhout liet trillen, kopte Arokodare een voorzet van Trésor krachtig binnen: 2-1.

Zwitsers geven niet op

Met een mannetje meer tussen de lijnen leek Genk de kwalificatie zo in handen te hebben. Maar voor de derde keer in dit tweeluik konden de Zwitsers een achterstand ophalen. Antunes profiteerde optimaal van de ruimte in de rug van Arteaga en bood Bedia de 2-2 aan. De thuisploeg kreeg vervolgens wel de beste kansen om opnieuw op voorsprong te komen. Een poging van Aït El Hadj werd evenwel van de lijn geveegd, Galarza trapte dan weer naast en Tolu bleef dreigen met het hoofd. Het derde Genkse doelpunt viel echter niet. Verlengingen moesten dus bepalen welke club doorstoot.

Limburgs penaltydrama

In die verlengingen bleef Genk de wet dicteren. Maar de man meer-situatie werd veel te weinig omgezet in echt doelgevaar. En wanneer er toch een kans volgde, onder meer via invallers Fadera en Bonsu Baah, stond de Zwitserse doelman pal. Bijgevolg moesten strafschoppen bepalen welke ploeg doorstootte. In die penaltyreeks trok Servette uiteindelijk aan het langste einde na missers van Hrosovsky en Tolu.

POLL: Wie verdient de kwalificatie het meest?

Meest recent

Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

32
32
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

31
31
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

53
53
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

140
140
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

85
85
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

241
241
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

153
153
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

123
123
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

196
196
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

186
186
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

144
144
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

84
84
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

114
114
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

117
117
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

227
227
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260

Meer sportnieuws