Dieptriest: nieuwe beelden tonen 'schabouwelijke' staat Jan Breydel

door
Dieptriest: nieuwe beelden tonen 'schabouwelijke' staat Jan Breydel

Eind vorig seizoen raakte bekend dat de huidige aandeelhouders van Club Brugge de markt afspeuren op zoek naar een eventuele overnemer. Die beslissing van Bart Verhaeghe en co heeft verschillende oorzaken. Maar het aanslepende stadiondossier speelde ongetwijfeld ook een aanzienlijke rol.

Het is geen geheim dat de huidige clubleiding zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wou neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen, ondanks herhaaldelijke aanpassingen, maar niet van de grond. Nochtans is de nood aan een nieuw stadion erg groot. Dat bleek afgelopen zondag nog maar eens.

LEES OOK: Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Meteen wateroverlast

Blauw-Zwart werkte toen zijn eerste competitiematch van het seizoen af tegen KV Mechelen (1-1), maar tijdens een stortbui werd de schrijnende staat van het stadion andermaal duidelijk. "Een (weliswaar zeer stevige) zomerse bui was voldoende om het water van de muren te laten gutsen op bepaalde plaatsen in Jan Breydel. Het wordt hoog tijd dat Club mag beginnen bouwen. Dit stadion valt stilaan schabouwelijk te noemen", schrijft men bij Het Nieuwsblad.

Nieuwe beelden

Inmiddels doen op de sociale media ook beelden de ronde over de bewuste situatie. Daarop is te zien hoe de constructie amper nog bescherming biedt tegen het vele water, waardoor in de catacomben grote plassen ontstaan. En dat terwijl er al langer sprake is van betonrot. Voorlopig blijft weliswaar gewaakt worden over de veiligheid en de staat van de funderingen, maar deze situatie kan niet te lang meer blijven aanslepen.

De overheid moet hier ingrijpen ...

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

72
72
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

270
270
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

48
48
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

132
132
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

122
122
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

79
79
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

141
141
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

60
60
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

401
401
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

28
28
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

208
208
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

754
754
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

363
363
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

115
115
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

184
184
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

253
253
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws