RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

door
RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

RWDM kende een zeer woelige zomer met het ontslag van voorzitter Thierry Dailly en enkele dagen voor de competitiestart nog trainer Vincent Euvrard. Die allesbehalve ideale voorbereiding werd gevolgd door een rampzalig debuut in de Jupiler Pro League, want zaterdag kregen de Brusselaars een 0-4 om de oren van KRC Genk. Het werd meteen duidelijk dat er nog extra kwaliteit nodig is, maar een dag later slaat RWDM al een dubbelslag op de transfermarkt.


Zondagnamiddag streek er met Florent Sanchez een speler neer van Olympique Lyon, één van de andere clubs in de portefeuille van eigenaar John Textor. Zoals verwacht wordt de 20-jarige middenvelder voor één seizoen gehuurd. De jonge Fransman deed in de tweede helft van vorig seizoen bij FC Volendam al ervaring op in de Eredivisie en mag het nu in België proberen.

In de avond kwam daar ook nog eens de komst van Makhtar Gueye bij. De 25-jarige spits tekende voor drie seizoenen en wordt weggehaald bij degradant KV Oostende, waar huidig CEO Gauthier Ganaye hem destijds binnenhaalde. RWDM tast diep in de buidel voor de transfer, want ze zouden volgens Het Nieuwsblad maar liefst 3 miljoen euro neertellen voor de Senegalees.

LEES OOK: Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

Einde van een soap

Daarmee komt een einde aan een bizarre soap rond de toekomst van Gueye. KVO had hem vorig seizoen immers verhuurd aan de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza en in de deal was ook een aankoopverplichting opgenomen. Die zou Zaragoza lichten als ze naar La Liga promoveerden, maar dat gebeurde niet. Daardoor moest hun moederclub Inter Miami Gueye overnemen, maar dat zagen de Amerikanen niet zitten nadat ze deze zomer onder meer Lionel Messi al binnenhaalden. RWDM bood uiteindelijk toch een oplossing.


Goede versterkingen voor RWDM?

Meest recent

Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

43
43
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

260
260
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

29
29
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

72
72
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

170
170
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

85
85
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

202
202
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

270
270
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

57
57
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

31
31
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

784
784
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

83
83
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

140
140
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

652
652
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

342
342
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

253
253
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

604
604
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

404
404
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

372
372
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

89
89
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

801
801
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

272
272
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

141
141
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

22
22
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

38
38

Meer sportnieuws