RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

door
RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

RWDM kende een zeer woelige zomer met het ontslag van voorzitter Thierry Dailly en enkele dagen voor de competitiestart nog trainer Vincent Euvrard. Die allesbehalve ideale voorbereiding werd gevolgd door een rampzalig debuut in de Jupiler Pro League, want zaterdag kregen de Brusselaars een 0-4 om de oren van KRC Genk. Het werd meteen duidelijk dat er nog extra kwaliteit nodig is, maar een dag later slaat RWDM al een dubbelslag op de transfermarkt.


Zondagnamiddag streek er met Florent Sanchez een speler neer van Olympique Lyon, één van de andere clubs in de portefeuille van eigenaar John Textor. Zoals verwacht wordt de 20-jarige middenvelder voor één seizoen gehuurd. De jonge Fransman deed in de tweede helft van vorig seizoen bij FC Volendam al ervaring op in de Eredivisie en mag het nu in België proberen.

In de avond kwam daar ook nog eens de komst van Makhtar Gueye bij. De 25-jarige spits tekende voor drie seizoenen en wordt weggehaald bij degradant KV Oostende, waar huidig CEO Gauthier Ganaye hem destijds binnenhaalde. RWDM tast diep in de buidel voor de transfer, want ze zouden volgens Het Nieuwsblad maar liefst 3 miljoen euro neertellen voor de Senegalees.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Einde van een soap

Daarmee komt een einde aan een bizarre soap rond de toekomst van Gueye. KVO had hem vorig seizoen immers verhuurd aan de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza en in de deal was ook een aankoopverplichting opgenomen. Die zou Zaragoza lichten als ze naar La Liga promoveerden, maar dat gebeurde niet. Daardoor moest hun moederclub Inter Miami Gueye overnemen, maar dat zagen de Amerikanen niet zitten nadat ze deze zomer onder meer Lionel Messi al binnenhaalden. RWDM bood uiteindelijk toch een oplossing.


Goede versterkingen voor RWDM?

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

22
22
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

84
84
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

80
80
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

112
112
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

180
180
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

430
430
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

147
147
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

211
211
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1285
1285
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

197
197
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

323
323
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

508
508
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

145
145
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

287
287
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

353
353
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

71
71
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

599
599
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

500
500
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

212
212
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

495
495
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

95
95
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

423
423
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

250
250

Meer sportnieuws