RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

door
RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

RWDM kende een zeer woelige zomer met het ontslag van voorzitter Thierry Dailly en enkele dagen voor de competitiestart nog trainer Vincent Euvrard. Die allesbehalve ideale voorbereiding werd gevolgd door een rampzalig debuut in de Jupiler Pro League, want zaterdag kregen de Brusselaars een 0-4 om de oren van KRC Genk. Het werd meteen duidelijk dat er nog extra kwaliteit nodig is, maar een dag later slaat RWDM al een dubbelslag op de transfermarkt.


Zondagnamiddag streek er met Florent Sanchez een speler neer van Olympique Lyon, één van de andere clubs in de portefeuille van eigenaar John Textor. Zoals verwacht wordt de 20-jarige middenvelder voor één seizoen gehuurd. De jonge Fransman deed in de tweede helft van vorig seizoen bij FC Volendam al ervaring op in de Eredivisie en mag het nu in België proberen.

In de avond kwam daar ook nog eens de komst van Makhtar Gueye bij. De 25-jarige spits tekende voor drie seizoenen en wordt weggehaald bij degradant KV Oostende, waar huidig CEO Gauthier Ganaye hem destijds binnenhaalde. RWDM tast diep in de buidel voor de transfer, want ze zouden volgens Het Nieuwsblad maar liefst 3 miljoen euro neertellen voor de Senegalees.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Einde van een soap

Daarmee komt een einde aan een bizarre soap rond de toekomst van Gueye. KVO had hem vorig seizoen immers verhuurd aan de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza en in de deal was ook een aankoopverplichting opgenomen. Die zou Zaragoza lichten als ze naar La Liga promoveerden, maar dat gebeurde niet. Daardoor moest hun moederclub Inter Miami Gueye overnemen, maar dat zagen de Amerikanen niet zitten nadat ze deze zomer onder meer Lionel Messi al binnenhaalden. RWDM bood uiteindelijk toch een oplossing.


Goede versterkingen voor RWDM?

Meest recent

Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

110
110
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

67
67
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

48
48
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

112
112
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

43
43
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

285
285
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

93
93
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

319
319
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

140
140
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

231
231
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

476
476
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

188
188
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

318
318
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

148
148
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

388
388
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

785
785
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

112
112
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

114
114
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

151
151
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

242
242
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

805
805
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

107
107
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

304
304
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

106
106

Meer sportnieuws