RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

door
RWDM maakt einde aan soap met miljoenentransfer

RWDM kende een zeer woelige zomer met het ontslag van voorzitter Thierry Dailly en enkele dagen voor de competitiestart nog trainer Vincent Euvrard. Die allesbehalve ideale voorbereiding werd gevolgd door een rampzalig debuut in de Jupiler Pro League, want zaterdag kregen de Brusselaars een 0-4 om de oren van KRC Genk. Het werd meteen duidelijk dat er nog extra kwaliteit nodig is, maar een dag later slaat RWDM al een dubbelslag op de transfermarkt.


Zondagnamiddag streek er met Florent Sanchez een speler neer van Olympique Lyon, één van de andere clubs in de portefeuille van eigenaar John Textor. Zoals verwacht wordt de 20-jarige middenvelder voor één seizoen gehuurd. De jonge Fransman deed in de tweede helft van vorig seizoen bij FC Volendam al ervaring op in de Eredivisie en mag het nu in België proberen.

In de avond kwam daar ook nog eens de komst van Makhtar Gueye bij. De 25-jarige spits tekende voor drie seizoenen en wordt weggehaald bij degradant KV Oostende, waar huidig CEO Gauthier Ganaye hem destijds binnenhaalde. RWDM tast diep in de buidel voor de transfer, want ze zouden volgens Het Nieuwsblad maar liefst 3 miljoen euro neertellen voor de Senegalees.

Einde van een soap

Daarmee komt een einde aan een bizarre soap rond de toekomst van Gueye. KVO had hem vorig seizoen immers verhuurd aan de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza en in de deal was ook een aankoopverplichting opgenomen. Die zou Zaragoza lichten als ze naar La Liga promoveerden, maar dat gebeurde niet. Daardoor moest hun moederclub Inter Miami Gueye overnemen, maar dat zagen de Amerikanen niet zitten nadat ze deze zomer onder meer Lionel Messi al binnenhaalden. RWDM bood uiteindelijk toch een oplossing.


Goede versterkingen voor RWDM?

Meest recent

Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

5
5
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

264
264
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

66
66
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

216
216
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

114
114
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

19
19
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

147
147
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

435
435
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

279
279
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

139
139
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

62
62
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

162
162
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

424
424
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

152
152
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

98
98
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

643
643
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

189
189
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

189
189
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

517
517
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

402
402

Meer sportnieuws