Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

493
Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

AA Gent werd destijds uit het slop getrokken door voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie. Het duo leidde de club onder meer naar de landstitel en heel wat andere successen. Maar De Witte en Louwagie zijn inmiddels aardig op leeftijd geraakt. Bovendien had Gent steeds meer nood aan vers kapitaal om te kunnen blijven concurreren aan de Belgische top. En nu is dus een oplossing gevonden. Indien er geen onverwachte wendingen opduiken, komt de club weldra in handen van Baro.


In de officiële communicatie liet AA Gent verstaan dat de Oost-Vlaamse zakenman zo'n 30 miljoen euro zal neertellen zodra de verkoop wordt goedgekeurd door de bevoegde instanties. "De kandidaat-investeerder investeert ongeveer 30 miljoen euro in KAA Gent. Minimum 3/4de daarvan wordt rechtstreeks in de club geïnjecteerd met het oog op de uitvoering van onder meer een investeringsplan", klonk het. Een deel van het bedrag wordt echter ook gebruikt om de aandeelhouders uit te kopen. En daar maken onder meer De Witte en Louwagie deel van uit.

De Tijd maakte al bekend dat er maximum 7.7 miljoen euro zou worden uitgetrokken om de huidige aandeelhouders uit te kopen. Bij de krant Het Nieuwsblad kon men op basis van de huidige aandelenstructuur ook berekenen hoeveel De Witte en Louwagie exact zouden verdienen. Zo zou de voorzitter zo'n 2.5 miljoen euro opstrijken, voor de CEO wordt dat zo'n 1.5 miljoen euro. Op zich mooie sommen, maar De Witte en Louwagie leverden doorheen de jaren dan ook sterk werk binnen de club. Bovendien vallen deze vergoedingen nog mee in vergelijking met de bedragen die circuleren bij soortgelijke overnames in de voetballerij.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

Niet gericht op verrijking van de vennoten

De Witte en Louwagie probeerden dan ook een grote vergoeding te halen, maar daar ging Sofie Bracke niet mee akkoord. De Schepen van Sport verwijst in Het Laatste Nieuws dat de vennootschap niet gericht is op de verrijking van de vennoten. “Die statuten hebben meneer De Witte en meneer Louwagie ook mee opgesteld en ondertekend. Maar we voelden dat ze het nu wel belangrijk vonden dat ze hun aandelen te gelde konden maken. Terwijl ze hun aandelen bij de overgang van vzw naar cvba in 2016 gratis verworven hebben. Er bestaan krantenartikels uit 2018 waarin ze duidelijk zeggen dat het niet de bedoeling was te cashen.”

Heeft Bracke gelijk?

Meest recent

Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

0
0
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

7
7
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

44
44
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

119
119
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

39
39
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

126
126
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

188
188
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

160
160
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1038
1038
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

100
100
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

265
265
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

66
66
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

64
64
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

342
342
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

283
283
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

288
288

Meer sportnieuws