Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

493
Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

AA Gent werd destijds uit het slop getrokken door voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie. Het duo leidde de club onder meer naar de landstitel en heel wat andere successen. Maar De Witte en Louwagie zijn inmiddels aardig op leeftijd geraakt. Bovendien had Gent steeds meer nood aan vers kapitaal om te kunnen blijven concurreren aan de Belgische top. En nu is dus een oplossing gevonden. Indien er geen onverwachte wendingen opduiken, komt de club weldra in handen van Baro.


In de officiële communicatie liet AA Gent verstaan dat de Oost-Vlaamse zakenman zo'n 30 miljoen euro zal neertellen zodra de verkoop wordt goedgekeurd door de bevoegde instanties. "De kandidaat-investeerder investeert ongeveer 30 miljoen euro in KAA Gent. Minimum 3/4de daarvan wordt rechtstreeks in de club geïnjecteerd met het oog op de uitvoering van onder meer een investeringsplan", klonk het. Een deel van het bedrag wordt echter ook gebruikt om de aandeelhouders uit te kopen. En daar maken onder meer De Witte en Louwagie deel van uit.

De Tijd maakte al bekend dat er maximum 7.7 miljoen euro zou worden uitgetrokken om de huidige aandeelhouders uit te kopen. Bij de krant Het Nieuwsblad kon men op basis van de huidige aandelenstructuur ook berekenen hoeveel De Witte en Louwagie exact zouden verdienen. Zo zou de voorzitter zo'n 2.5 miljoen euro opstrijken, voor de CEO wordt dat zo'n 1.5 miljoen euro. Op zich mooie sommen, maar De Witte en Louwagie leverden doorheen de jaren dan ook sterk werk binnen de club. Bovendien vallen deze vergoedingen nog mee in vergelijking met de bedragen die circuleren bij soortgelijke overnames in de voetballerij.

LEES OOK: 'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

Niet gericht op verrijking van de vennoten

De Witte en Louwagie probeerden dan ook een grote vergoeding te halen, maar daar ging Sofie Bracke niet mee akkoord. De Schepen van Sport verwijst in Het Laatste Nieuws dat de vennootschap niet gericht is op de verrijking van de vennoten. “Die statuten hebben meneer De Witte en meneer Louwagie ook mee opgesteld en ondertekend. Maar we voelden dat ze het nu wel belangrijk vonden dat ze hun aandelen te gelde konden maken. Terwijl ze hun aandelen bij de overgang van vzw naar cvba in 2016 gratis verworven hebben. Er bestaan krantenartikels uit 2018 waarin ze duidelijk zeggen dat het niet de bedoeling was te cashen.”

Heeft Bracke gelijk?

Meest recent

'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

7
7
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

14
14
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

73
73
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

287
287
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

261
261
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

163
163
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

126
126
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

104
104
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

69
69
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

24
24
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

192
192
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

50
50
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

91
91
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

293
293
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

30
30
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

138
138
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

17
17
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

84
84
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

187
187
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

373
373
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

35
35
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

136
136
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

359
359
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

206
206

Meer sportnieuws