Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

493 stemmen
Stad Gent geeft Louwagie en De Witte stevige reprimande

AA Gent werd destijds uit het slop getrokken door voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie. Het duo leidde de club onder meer naar de landstitel en heel wat andere successen. Maar De Witte en Louwagie zijn inmiddels aardig op leeftijd geraakt. Bovendien had Gent steeds meer nood aan vers kapitaal om te kunnen blijven concurreren aan de Belgische top. En nu is dus een oplossing gevonden. Indien er geen onverwachte wendingen opduiken, komt de club weldra in handen van Baro.


In de officiële communicatie liet AA Gent verstaan dat de Oost-Vlaamse zakenman zo'n 30 miljoen euro zal neertellen zodra de verkoop wordt goedgekeurd door de bevoegde instanties. "De kandidaat-investeerder investeert ongeveer 30 miljoen euro in KAA Gent. Minimum 3/4de daarvan wordt rechtstreeks in de club geïnjecteerd met het oog op de uitvoering van onder meer een investeringsplan", klonk het. Een deel van het bedrag wordt echter ook gebruikt om de aandeelhouders uit te kopen. En daar maken onder meer De Witte en Louwagie deel van uit.

De Tijd maakte al bekend dat er maximum 7.7 miljoen euro zou worden uitgetrokken om de huidige aandeelhouders uit te kopen. Bij de krant Het Nieuwsblad kon men op basis van de huidige aandelenstructuur ook berekenen hoeveel De Witte en Louwagie exact zouden verdienen. Zo zou de voorzitter zo'n 2.5 miljoen euro opstrijken, voor de CEO wordt dat zo'n 1.5 miljoen euro. Op zich mooie sommen, maar De Witte en Louwagie leverden doorheen de jaren dan ook sterk werk binnen de club. Bovendien vallen deze vergoedingen nog mee in vergelijking met de bedragen die circuleren bij soortgelijke overnames in de voetballerij.

LEES OOK: AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

Niet gericht op verrijking van de vennoten

De Witte en Louwagie probeerden dan ook een grote vergoeding te halen, maar daar ging Sofie Bracke niet mee akkoord. De Schepen van Sport verwijst in Het Laatste Nieuws dat de vennootschap niet gericht is op de verrijking van de vennoten. “Die statuten hebben meneer De Witte en meneer Louwagie ook mee opgesteld en ondertekend. Maar we voelden dat ze het nu wel belangrijk vonden dat ze hun aandelen te gelde konden maken. Terwijl ze hun aandelen bij de overgang van vzw naar cvba in 2016 gratis verworven hebben. Er bestaan krantenartikels uit 2018 waarin ze duidelijk zeggen dat het niet de bedoeling was te cashen.”

🚀

Heeft Bracke gelijk?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

109
109
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

76
76
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

30
30
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

388
388
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

485
485
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

326
326
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

299
299
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

167
167
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

620
620
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

553
553
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

734
734
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

473
473
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

83
83
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

472
472
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

218
218
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

355
355
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

224
224
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

79
79
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

370
370
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws