Toptransfer Vanhaezebrouck bezorgt AA Gent ernstig probleem

door
Toptransfer Vanhaezebrouck bezorgt AA Gent ernstig probleem

Hein Vanhaezebrouck was woensdag in zijn nopjes. AA Gent maakte officieel de komst van Ismaël Kandouss bekend, en het was al langer bekend dat de coach van de Buffalo's de kwaliteiten van de centrale verdediger waardeert. Kandouss wordt geprezen om zijn fysieke capaciteiten, duelkracht, betrouwbaarheid en zijn verdedigen tot op de limiet. Maar gebaseerd op zijn statistieken, behoort hij echter niet tot de absolute topverdedigers van de Jupiler Pro League als het gaat om het winnen van duels, zowel in het algemeen, defensief als in de lucht. Bovendien is Kandouss al meermaals een risicopatiënt gebleken in het uitvoetballen.

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

No-nonsense en rotsvast

AA Gent presteerde afgelopen seizoen zeer wisselvallig en incasseerde ook te veel tegendoelpunten. Ivan De Witte laakte het gebrek aan een “vikingmentaliteit" en het regelmatig slikken van doelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” Het gemiddeld aantal tegendoelpunten nam met 25% toe ten opzichte van het voorgaande seizoen. Het steeg van 0,88 doelpunten per wedstrijd naar 1,1 doelpunten per wedstrijd. Daarom heeft AA Gent drastische maatregelen genomen op de transfermarkt. Als eerste stap hebben ze Tsuyoshi Watanabe aangetrokken, die volgens KV Kortrijk de meest lucratieve binnenlandse transfer ooit is voor een centrale verdediger. Het Laatste Nieuws waarschuwde toen al dat de Japanner niet de enige centrale verdediger zou zijn die in de Ghelamco Arena landt deze zomer. Woensdag haalde de club een tweede centrale verdediger binnen met Ismaël Kandouss. Hoewel de Frans-Marokkaanse speler een aflopend contract had bij Union SG, heeft AA Gent naar verluidt een transfersom van 3 miljoen euro betaald om hem binnen te halen. Hein Vanhaezebrouck was ook in zijn nopjes met de komst van Kandouss. “Kandouss is een zeer solide verdediger: no-nonsense en rotsvast. Spelers, staf en supporters zullen altijd op hem kunnen rekenen”, aldus de coach van AA Gent.

Vanhaezebrouck gek van Kandouss

Hein Vanhaezebrouck waardeert het profiel van Ismaël Kandouss, met zijn lengte van 1 meter 92, jonge leeftijd van 25 jaar en sterke duelkracht. Zijn fysieke capaciteiten stellen hem in staat om veel opeenvolgende wedstrijden te spelen, wat belangrijk is gezien het feit dat AA Gent op drie fronten actief is. Kandouss voelt zich juist minder vermoeid naarmate hij meer wedstrijden speelt omdat hij goed voor zichzelf zorgt en meer zelfvertrouwen krijgt wanneer hij regelmatig in actie komt, in tegenstelling tot wanneer hij niet speelt of wanneer de wedstrijden meer verspreid zijn. Bij AA Gent vindt de Marokkaanse international ook alles waar hij naar op zoek was: een ambitieuze club met Europese doelstellingen en uiteraard een beter salaris dan bij Union SG.



In de afgelopen twee seizoenen heeft Ismaël Kandouss zich ontwikkeld tot een gerespecteerde centrale verdediger in de Jupiler Pro League. De 25-jarige speler was de meest veelzijdige verdediger van Union SG, aangezien hij afgelopen seizoen op maar liefst drie verschillende posities in de verdediging heeft gespeeld. Een van de sterkste punten van Kandouss is zijn anticipatievermogen, maar het is vooral zijn fysieke kracht die opvalt. Hij is sterk in de duels, domineert in de lucht en verdedigt altijd tot op de limiet. De robuuste en beenharde Kandouss beschikt tevens over een goed positiespel, maar de meest verfijnde verdediger zal hij nooit worden. Zonder tierlantijntjes, maar hij geeft altijd alles aan honderd procent.

Geen cijfers van een JPL-topverdediger

Aan de andere kant kampt Ismaël Kandouss met grote moeilijkheden bij het uitvoetballen, vooral onder druk. Zijn gebrek aan techniek en soms onnauwkeurige passing heeft Union SG meerdere keren in gevaar gebracht. In de afgelopen jaren heeft Kandouss wel hard gewerkt aan zijn opbouwende vaardigheden, omdat hij in Frankrijk weinig betrokken was bij het spel in balbezit. Daarom streeft Kandouss er altijd naar om het overzicht te behouden en zijn passes eenvoudig te houden: safety first.

Ismaël Kandouss is ook niet de meest wendbare centrale verdediger, en het is duidelijk dat hij moeite heeft met kleine, snelle aanvallers. In bepaalde wedstrijden stond hij te zwemmen tegen spelers zoals Francis Amuzu of Michel-Ange Balikwisha, die het gebrek aan snelheid en behendigheid van Kandouss goed wisten uit te buiten. Aan de andere kant was Kandouss de baas over spelers als Luca Oyen, Ferran Jutgla en Noa Lang, die hij wel in zijn achterzak stak.



Hoewel Ismaël Kandouss geprezen wordt om zijn fysieke capaciteiten, duelkracht en betrouwbaarheid, behoort hij zeker niet tot de absolute topverdedigers van de Jupiler Pro League als het gaat om het winnen van duels. In feite heeft hij zelfs een lager percentage gewonnen duels (58%) dan het gemiddelde voor verdedigers in de Belgische competitie (60%). Dit geldt ook voor gewonnen verdedigende duels (2% lager) en luchtduels (1% lager).

Is Kandouss een toptransfer voor AA Gent?

Meest recent

'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

11
11
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

129
129
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

149
149
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

71
71
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

49
49
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

58
58
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

33
33
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

133
133
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

83
83
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

263
263
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

389
389
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

90
90
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

138
138
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

159
159
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

132
132
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

225
225
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

149
149
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

727
727
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

579
579
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

176
176
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

225
225
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

34
34

Meer sportnieuws