Spektakeltransfer brengt KRC Genk in opperste extase

1632 stemmen
Spektakeltransfer brengt KRC Genk in opperste extase

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé voor het komende seizoen. Met een geschatte transfersom van 4 miljoen euro verkiest de Condé hem boven Keito Nakamura, de Japanse sensatie van LASK Linz, wiens prijskaartje aanzienlijk hoger was. Fadera ondertekende zondag een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Dit zal de fans van Genk ongetwijfeld verheugen, aangezien ze kunnen uitkijken naar een nieuwe publiekslieveling.

LEES OOK: 'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

De Condé troeft Club Brugge

af KRC Genk heeft zondag hun tweede zomerse aanwinst weten vast te leggen. Nadat Joris Kayembe van Sporting Charleroi eerder al werd aangetrokken, kondigde de club de komst aan van Alieu Fadera van Zulte Waregem. Na de degradatie naar de Challenger Pro League besefte Essevee al snel dat het niet mogelijk zou zijn om de Gambiaanse aanvaller te behouden. Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk is het KRC Genk dat deze slag thuis haalde.



Volgens De Morgen zou Genk naar verluidt zo'n 4 miljoen euro betalen voor de transfer van Alieu Fadera. Dit is een aanzienlijk bedrag, maar het wordt gerechtvaardigd door het feit dat Fadera een van de belangrijkste prioriteiten was van Dimitri de Condé tijdens de zomerse transferperiode. De Head of Football verkoos Fadera boven Keito Nakamura, de Japanse sensatie van LASK Linz, die een veel hogere transfersom zou hebben gekost. Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena en dit nieuws zal de fans van Genk ongetwijfeld verheugen, aangezien ze kunnen uitkijken naar een nieuwe publiekslieveling.

Marktwaarde van publiekstrekker ontploft

Zulte Waregem rondde een uitstekende deal met de verkoop van Alieu Fadera, aangezien de club twee jaar geleden slechts 800 duizend euro betaalde om hem naar de Gaverbeek te halen. Destijds werd Fadera aangetrokken als een versterking in de breedte bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie in hem zag. Sindsdien is de aanvaller een belangrijke speler geworden in het team, zowel onder Mbaye Leye als onder de huidige coach Frederik D'Hollander. Afgelopen seizoen was Fadera absoluut onmisbaar in de Elindus Arena, waar hij schitterde met indrukwekkende acties. Dit heeft geresulteerd in een aanzienlijke stijging van zijn marktwaarde, die sinds het begin van het afgelopen seizoen bijna acht keer zo hoog is geworden. Zijn huidige marktwaarde wordt geschat op drie miljoen euro.



Alieu Fadera's belangrijkste takenpakket bij Zulte Waregem bestond uit het creëren en afronden van kansen, hoewel het laatste aspect iets moeilijker voor hem is. Zijn dribbels en acties maken echter grote indruk. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” Fadera is op dit moment misschien nog niet een volledig afgewerkt product, maar op 21-jarige leeftijd beschikt hij al over enorm veel talent en heeft hij ook nog een grote marge om te groeien. Filip Joos is alvast een grote bewonderaar van Alieu Fadera. In praatprogramma's zoals Extra Time en de podcast 90 Minutes heeft de analist en commentator meerdere keren positief gesproken over de talentvolle juweel uit Waregem.

Genk-fans zetten zich schrap voor overvloed aan dribbels

Ook Faïz Selemani van KV Kortrijk heeft zich eerder dit seizoen zeer lovend uitgelaten over Alieu Fadera. In Het Nieuwsblad verklaarde de Comorese aanvaller dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen en dat hij zelfs een klasbak is. Afgelopen seizoen vormde Fadera een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club in de Jupiler Pro League, dankzij zijn acties, snelheid en dribbels. Het dribbelen is een van Fadera's sterke punten, en dit seizoen was hij zelfs lange tijd de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League. Hij voerde maar liefst 268 dribbels uit, wat neerkomt op meer dan acht dribbels per 90 minuten.



Alleen Loïc Lapoussin van Union SG (272 dribbels) ging nog vaker een dribbel aan in de Belgische competitie, maar de Malagassiër speelde wel vijf wedstrijden meer dan Alieu Fadera. De Gambiaan bleek vorig seizoen vaak ongrijpbaar te zijn voor zijn tegenstanders, wat resulteerde in veel overtredingen tegen hem. In totaal werden er dit seizoen al 106 fouten op hem gemaakt, wat neerkomt op meer dan 3 overtredingen per 90 minuten. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die altijd de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opmerkelijk genoeg begaat Fadera zelf ook veel overtredingen. Hij heeft maar liefst 58 overtredingen op zijn naam staan, waarmee hij tevens de koploper is in deze categorie op de Belgische velden.

Gouden zet van KRC Genk?

Meest recent

Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

47
47
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

30
30
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

335
335
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

64
64
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

68
68
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

34
34
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

138
138
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

418
418
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

132
132
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

139
139
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

37
37
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

221
221
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

76
76
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

88
88
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

364
364
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

98
98
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

137
137
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

47
47
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

623
623
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

310
310
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

157
157
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

206
206
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

125
125
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

138
138

Meer sportnieuws