Mertens kondigt zijn club voor volgend seizoen aan

door
Mertens kondigt zijn club voor volgend seizoen aan

De Rode Duivels verzamelden maandag zich een eerste keer in Tubeke om zich voor te bereiden op de nakende interlands tegen Oostenrijk en Estland, maar dat was opnieuw zonder Dries Mertens. De 36-jarige aanvaller werd net als in maart gepasseerd door Domenico Tedesco en dus lijkt zijn carrière als Rode Duivel er na 109 interlands stilaan op te zitten.


Op clubniveau gaat het Mertens echter wel voor de wind, want hij mocht onlangs de eerste titel uit zijn carrière vieren. Met Galatasaray veroverde hij het kampioenschap in de Turkse Süper Lig, door met een ruime voorsprong rivaal Fenerbahçe voor te blijven. Na maar liefst achttien jaar in het profvoetbal was het zo eindelijk een eerste keer prijs voor Mertens.

Die had zelf ook een groot aandeel in de titel, want hij was het hele seizoen titularis bij Galatasaray. In 33 wedstrijden liet hij zeven doelpunten en vier assists optekenen, doorgaans als nummer tien. In Istanboel zijn ze tevreden over zijn inbreng en zelf is Mertens er ook gelukkig. Hij kondigt op Twitter dan ook aan dat hij volgend seizoen bij Galatasaray zal blijven. "One more year", klinkt het kort maar krachtig.

LEES OOK: Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Optie gelicht

Mertens streek vorige zomer neer bij Galatsaray, nadat Napoli besloot om na negen jaar trouwe dienst zijn aflopende contract niet meer te verlengen. Toen tekende de pocketspits een contract voor één jaar, maar daarin zat ook een optie om de overeenkomst nog met een jaar te verlengen. Die werd nu dus ook gelicht en volgend seizoen mag Mertens met zijn club de Champions League in.


Zou Mertens nog van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

4
4
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

32
32
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

173
173
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

188
188
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

180
180
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

211
211
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

78
78
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

188
188
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

227
227
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

65
65
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

174
174
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

106
106
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

104
104
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

88
88
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

542
542
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

463
463
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

82
82
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

234
234
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

277
277
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

57
57
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

32
32
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

465
465

Meer sportnieuws