ANTWERP KAMPIOEN! Drama Genk en Union na krankzinnige climax

730 stemmen
ANTWERP KAMPIOEN! Drama Genk en Union na krankzinnige climax

Antwerp FC heeft zich zondagavond tot landskampioen gekroond na één van de spectaculairste ontknopingen in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Lange tijd leek Union SG aan het langste einde te trekken, maar de Brusselaars verloren in extremis van Club Brugge (1-3). Vervolgens leek KRC Genk het te gaan halen, in de slotseconden maakte Toby Alderweireld er echter nog 2-2 van en dat was voldoende voor een Antwerpse titel.


Beide wedstrijden gingen met de nodige intensiteit van start, maar het eerste doelgevaar viel in het Dudenpark te noteren. Adingra werd immers goed vrijgespeeld, zijn poging ging echter naast. Club speelde zeker geen slechte partij en bood de Unionisten het nodige weerwerk. Toch bleef vooral Union dreigen: Mignolet moest vol aan de bak op een schot van Teuma. Het Brugse sluitstuk stond vervolgens ook pal op een poging van Boniface. En zo stond het aan de rust nog steeds 0-0 in Union-Club Brugge.



In de Cegeka Arena kregen de toeschouwers dan weer een potige eerste helft te zien. Antwerp kreeg enkele kansjes en claimde tevergeefs een strafschop na vermeend handspel, maar Genk was veruit de betere ploeg. En daar werden de Limburgers in de slotminuten van de eerste periode ook voor beloond. El Khannouss behield goed het overzicht en vond een vrijstaande Arokodare, die trapte de 1-0 hard binnen.

LEES OOK: Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union scoort, Antwerp antwoordt

Genk kon op die manier de kleedkamers induiken als virtuele kampioen, maar bij hun rentree op het veld was dat niet meer het geval. De tweede helft in het Dudenpark was immers al van start gegaan en na enkele seconden wist Adingra de score te openen na een goede combinatie met Boniface. De Brusselaars konden zo een eerste keer vieren, maar de strijd was nog lang niet gestreden. Via een goede actie van Nusa was Club niet veel later immers dichtbij de gelijkmaker.



Bovendien kon ook in de andere match nog heel wat gebeuren. Antwerp had het in eerste instantie lastig om tot kansen te komen, maar kreeg na een klein uurtje spelen een welgekomen portie meeval. Na een infiltratie van Bataille belandde de bal voor de voeten van Kerk, die trapte de 1-1 met een dosis geluk binnen. Die gelijkmaker leek bevrijdend te werken: plots was Antwerp veruit de betere ploeg en werd Genk achteruit gedrukt.

Tobyyyyyyy

De Great Old kon dat momentum evenwel niet vasthouden en liet de bezoekers terug in de match komen. Paintsil claimde zelfs een strafschop, maar de arbitrage ging hier niet op in. Niet veel later konden de Limburgers dan toch opnieuw toeslaan. Trésor legde de bal goed terug tot bij Heynen en de aanvoerder ramde de bal in doel. Dat leek meteen de doodsteek voor een aangeslagen Antwerp. Voor de Genkies was het dan weer bang afwachten wat er in het Dudenpark gebeurde.



Een zege tegen Antwerp was voor Genk immers niet voldoende als Union zijn voorsprong kon vasthouden. Dat bleek uiteindelijk niet het geval. In de 89ste minuut maakte Club Brugge via de ingevallen Homma gelijk. En Lang en Sandra maakten er zowaar nog 1-3 van. Een absoluut drama dus voor Union, maar in de Cegeka Arena was plots alles weer mogelijk. Bij een gelijkspel was het immers Antwerp dat met de titel aan de haal ging. En in de 95ste minuut viel de gelijkmaker zowaar: Alderweireld trapte zijn club naar een delirium met een heerlijke pegel in de winkelhaak.

Wie vond u dat de titel over het hele seizoen het meest had verdiend?

Meest recent

Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

2
2
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

3
3
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

32
32
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

10
10
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

28
28
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

245
245
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

103
103
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

88
88
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

65
65
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

171
171
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

527
527
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

721
721
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

610
610
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

101
101
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

453
453
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

629
629
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

262
262
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

78
78
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

260
260
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

487
487
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

753
753
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

238
238
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

253
253
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

607
607

Meer sportnieuws