Nieuwe eigenaar Club Brugge bezorgt Deila ernstig probleem

door
Nieuwe eigenaar Club Brugge bezorgt Deila ernstig probleem

Ronny Deila werd overtuigd om voor Club Brugge te kiezen vanwege de aantrekkelijke sportieve en financiële garanties die hem werden geboden. Bovendien krijgt de Noorse coach naar verluidt ook inspraak in het transferbeleid, net zoals hij dat dit seizoen had bij Standard. Dit gaf Deila een gerust gevoel terwijl hij uitkeek naar zijn nieuwe trainersopdracht in West-Vlaanderen, maar de mogelijke verkoop van Club Brugge zou wel eens een streep door zijn rekening kunnen betekenen.

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Deila’s inspraak op het transferbeleid van Club Brugge

De geruchten over Ronny Deila's mogelijke overstap naar Club Brugge deden al de ronde sinds 10 maart, maar pas vorige week werd zijn komst officieel bevestigd. Opmerkelijk genoeg heeft Club Brugge de afgelopen weken al enkele grote transfers afgerond, zoals die van Michal Skoras van Lech Poznan voor een bedrag van 6 miljoen euro. Daarnaast is ook de komst van Igor Thiago van FK Ludogorets al geruime tijd in voorbereiding en wordt deze transfer binnenkort afgerond voor bijna 7 miljoen euro. Dit is best wel opvallend omdat er toen officieel nog geen hoofdcoach was aangesteld voor het nieuwe seizoen.



Begin mei merkte Johan Boskamp op dat Club Brugge al wist wie volgend jaar op de bank zou zitten. “Ze hebben al een Pool gehaald (Michal Skoras, red.) en tonen interesse in Kadri van KV Kortrijk, dan kan je er toch vanuit gaan dat degene die volgend jaar trainer wordt inspraak zal gehad hebben?”, aldus Boskamp in Krant van West-Vlaanderen. Volgens een recent bericht van Sacha Tavolieri krijgt Ronny Deila effectief inspraak op de transfers bij Club Brugge, net zoals hij eerder had bij Standard, waardoor het mogelijk is dat de Noor invloed had bij de dossiers van Skoras en Igor Thiago. Daarnaast wil hij ook Steven Alzate (dit seizoen op huurbasis bij Standard) naar Club Brugge halen.

Wat gebeurt er met Club Brugge?

Die inspraak op het transferbeleid bij Club Brugge kan wel veranderen, aangezien Bart Verhaeghe deze week naar buiten heeft gebracht dat hij de club wil verkopen. Dit nieuws zorgt voor aanzienlijke onzekerheid bij de fans, spelers en technische staf, vooral omdat de precieze intenties van Verhaeghe met betrekking tot de verkoop nog niet bekend zijn. Volgens De Tijd worden verschillende exits overwogen, die elk op hun manier een grote invloed zullen hebben op de toekomst van Club Brugge. Een serieuze mogelijkheid is een volledige exit van de huidige aandeelhouders. Dit zou betekenen dat Grizzly Sports NV, dat momenteel 71,89% van de aandelen bezit en geleid wordt door voorzitter Bart Verhaeghe, CEO Vincent Mannaert, Peter Vanhecke en Jan Boone, evenals Orkila Capital (met 23,26% van de aandelen), zich volledig terugtrekken uit Club Brugge.



Een andere optie die wordt overwogen, is het toelaten van extern kapitaal door middel van een extra investeerder. Dit zou bijvoorbeeld kunnen dienen om het stadiondossier te financieren, dat momenteel voor de nodige uitdagingen zorgt. Op die manier behoort een gedeeltelijke verkoop van aandelenpakketten tot de mogelijkheden. Club Brugge zou ook overwegen om onderdeel te worden van een groter geheel, namelijk een Europees voetbalnetwerk dat verbonden is aan een moederclub uit een grote competitie. Elk van deze opties kan uiteenlopende gevolgen hebben op zowel sportief als financieel gebied, inclusief het transferbeleid. De grote mate van onzekerheid die hiermee gepaard gaat, zal ongetwijfeld zorgen baren bij Ronny Deila, aangezien de sportieve en financiële garanties en zijn inspraak op het transferbeleid juist factoren waren die hem overtuigden om voor Club Brugge te kiezen.

Nieuwe eigenaar, nieuwe wetten

Afhankelijk van hoe de club verkocht wordt, en wie de nieuwe eigenaar wordt, zal dat de meest uiteenlopende gevolgen hebben voor Club Brugge als voetbalclub. Het doel van Amerikaanse investeringsgroepen is vaak bijvoorbeeld om harde cash te verdienen en de waarde van de club te verhogen. In bepaalde gevallen loopt dat goed zoals bij Manchester United. De Amerikaanse Glazer-familie kocht de club in 2005 op voor 800 miljoen euro, maar hopen Manchester United naar verluidt voor een bedrag tussen de vijf en zes miljard euro te verkopen. Anderzijds speelden de Mancunians al jarenlang niet meer voor de titel in de Premier League.



Bij kleinere clubs, zoals KV Oostende met de Amerikaanse eigenaar Pacific Media Group, kan de situatie echter anders uitpakken. De kustploeg degradeert naar de Challenger Pro League en de financiële toestand van de club is absoluut niet rooskleurig. Amerikaanse investeerders richten zich op kleine clubs in kleinere competities, omdat deze interessante beleggingen kunnen zijn. Dergelijke clubs hebben doorgaans een lagere aankoopprijs en door beperkte maar gerichte investeringen kan de waarde ervan aanzienlijk stijgen, zoals in het geval van Wrexham, een Engelse vijfdeklasser die eigendom is van acteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney.

Een andere koper kan een kapitaalkrachtige mecenas zijn die bereid is om aanzienlijke investeringen te doen in de structuur, faciliteiten en transfers van de club, vergelijkbaar met Roman Abramovich bij Chelsea destijds. Maar met een grote geldschieter kan ook een zuinigere en meer doordachte aanpak op de transfermarkt worden gevolgd, zoals bij Union SG met de schatrijke eigenaar Tony Bloom en hun ‘goedkopere’ datagestuurde benadering. Ondanks de verschillende methoden hebben zowel Chelsea als Union zowel sportief als financieel succes behaald, maar dit geldt absoluut niet in alle gevallen.



Club Brugge kan ook overwegen om een onderdeel te worden van een groter geheel, zoals een Europees voetbalnetwerk dat verbonden is aan een moederclub uit een grote competitie. Denk bijvoorbeeld aan het Red Bull-concern met clubs als Leipzig, Salzburg en New York in hun netwerk, of de City Football Group met onder andere Manchester City, New York, Melbourne, Yokohama, Girona, Lommel en Troyes. Dergelijke netwerken versterken elkaar en zijn ondertussen een expliciet businessmodel geworden in het voetbal.



Bij een overname is het dus belangrijk om, indien mogelijk, op voorhand de intenties van de verkoper te kennen. Bart Verhaeghe wil Club Brugge verkopen met als doel om de club op alle vlakken te laten groeien, maar afhankelijk van hoe de club wordt verkocht en wat de doelen van de nieuwe eigenaar zijn, bestaat de mogelijkheid dat deze een andere koers gaat varen in vergelijking met de huidige werking bij Club Brugge. Dit kan gevolgen hebben voor Deila's inspraak op het transferbeleid, evenals voor iedereen binnen de club.

Welke optie verkies jij?

Meest recent

Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

4
4
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

14
14
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

36
36
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

139
139
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

34
34
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

144
144
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

46
46
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

37
37
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

194
194
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

383
383
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

358
358
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

98
98
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

350
350
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

136
136
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

120
120
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

267
267
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

150
150
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

146
146
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

223
223
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

634
634
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

507
507
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

104
104

Meer sportnieuws