AZ grijpt in tegen amokmakers: "Het zijn gewoon dwazen"

door
AZ grijpt in tegen amokmakers:

AZ gaat krachtdadig optreden tegen de supporters die donderdagavond na afloop van de thuisnederlaag tegen West Ham United voor relletjes zorgden. Dat gaf algemeen directeur Robert Eenhoorn vrijdagmiddag te kennen aan de pers. De Alkmaarders overleggen aan het begin van volgende week met de ordediensten en het Openbaar Ministerie om concrete maatregelen te kunnen nemen.


Na afloop van de halve finale in de Conference League ging het vooral om een nieuw incident op de Nederlandse voetbaltribunes. De harde kern van AZ brak door een beveiligde poort op weg naar de hoofdtribune, waar de families van spelers van West Ham zaten. AZ-directeur Eenhoorn probeerde zelf de menigte tegen te houden, zonder succes. Vandaag is de woede bij Eenhoorn nog niet gaan liggen: “Laat duidelijk zijn dat dit consequenties gaat hebben. Dit laten we niet over onze kant gaan. Maar eerst willen we alle feiten en informatie op een rijtje hebben. Als we alle info hebben verzameld gaan we acteren op verschillende manieren, maar ik ga daar nu nog niet op vooruitlopen.” 

Na afloop van de wedstrijd deed AZ-coach Pascal Jansen zijn relaas voor de aanwezig pers. "Het is vervelend, het hoort niet thuis bij ons in het stadion", sprak hij duidelijk. "Niet in welk stadion dan ook. Je moet je emoties de baas zijn, ook als je verliest." Tijdens de heenwedstrijd in Londen waren het nog de West Ham fans die de vakken van AZ probeerde binnen te dringen. Toen werden de ongeregeldheden al eerder in de kiem gesmoord. Dat was Jansen niet vergeten: "Wat vorige week gebeurde was al ongelukkig. Ik schaam me een beetje dat het hier nu ook gebeurt. Dat mag niet. Een paar spelers maakte zich zorgen omdat er familieleden zaten, dat kan ik me goed voorstellen."

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

'Bijf gewoon thuis'

De Alkmaarders hadden nog een voorwaardelijke straf openstaan bij de UEFA vanwege onregelmatigheden in het seizoen 2021/22. De club mag zich nu aan een zware straf verwachten. AZ-speler Tijjani Reijnders liet zijn boosheid bij ESPN de vrije loop: “Het zijn gewoon dwazen. Ik snap het niet. Natuurlijk zit er emotie bij, maar wat moet je er verder van zeggen. Nogmaals: het zijn echt dwazen, ik heb er verder geen woorden voor.” Ook zijn teamgenoot Pantelis Hatzidiakos reageerde ontsteld. “Ontzettend triest. Mijn familie zat daar boven. Ik heb net even contact met ze gehad. Ze stonden te trillen. Ik noem die mensen niet eens AZ-supporters. Het is zielig wat ze hebben gedaan. Kom gewoon kijken en ons toejuichen. Blijf anders gewoon thuis als je zulke intenties hebt."


Is de voetbalcultuur in Nederland het juiste spoor kwijt?

Meest recent

'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

9
9
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

38
38
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

67
67
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

148
148
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

167
167
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

177
177
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

303
303
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

102
102
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

524
524
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

263
263
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

447
447
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

378
378
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

393
393
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

74
74
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

64
64
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

98
98
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

234
234
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

87
87
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

350
350
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

219
219
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

98
98
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

179
179
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

234
234

Meer sportnieuws