Overmars-effect: meesteraangever op weg naar Antwerp

1149
Overmars-effect: meesteraangever op weg naar Antwerp

Bij Antwerp FC vindt er een verschuiving plaats in het aankoopbeleid, dat zich nu oriënteert op een doorgedreven scouting in plaats van persoonlijke relaties en contacten. De nieuwe en verbeterde scoutingsmethode staat onder de leiding van technisch directeur Marc Overmars, maar de kruisbestuiving van diens indrukwekkend netwerk met de analytische scouting, kan de Great Old op de transfermarkt alleen maar voordelen opleveren. De interesse in de meesteraangever Branco van den Boomen (FC Toulouse) is daar een mooi voorbeeld van.


ULTRABESLISSENDE MIDDENVELDER
Marc Overmars, voormalig directeur voetbalzaken van Ajax, heeft veel kennis van de Nederlandse spelersmarkt, met name van de jeugdopleiding en jeugdproducten van de Amsterdamse topclub. Branco van den Boomen is een speler die Overmars goed kent, aangezien hij zijn jeugdopleiding bij de Amsterdamse topclub doorliep voordat hij bij verschillende andere Nederlandse teams speelde, waaronder FC Eindhoven, Willem II, sc Heerenveen en De Graafschap. Overmars heeft Van den Boomen nooit uit het oog verloren.



Tijdens de vorige zomertransferperiode stond Branco van den Boomen al op de radar van Antwerp FC en Marc Overmars, nadat hij een geweldig seizoen had gespeeld bij FC Toulouse. Hij was de meest beslissende speler van de Ligue 2, werd verkozen tot Speler van het Jaar en was de ‘meesteraangever’ met 18 assists. Hij scoorde ook zelf 8 keer. In Frankrijk is van den Boomen uitgegroeid tot een specialist in vrije trappen, met vorig seizoen 3 doelpunten uit stilstaande fases, waarvan enkele absolute pareltjes.

“BECKHAM MAG INPAKKEN”
RMC schreef: “Wat als Juninho eindelijk een opvolger heeft gevonden op Franse bodem?” na weer “een juweel van een vrije trap van de ultrabeslissende” Branco van den Boomen. Op hun clubwebsite schreef FC Toulouse: “Juninho, Mihajlovic en Beckham kunnen inpakken, want wij hebben Branco”. Dit seizoen zet Van den Boomen zijn indrukwekkende vorm voort bij de promovendus in de Ligue 1, waar hij al 12 beslissende acties heeft geregistreerd (5 doelpunten + 7 assists), wat hem een ​​plaats oplevert in de top 20 van de Franse hoogste competitie. RECHTERBEEN ALS DE ARM VAN EEN QUARTERBACK
Branco van den Boomen heeft de laatste tijd veel aandacht gekregen vanwege zijn uitstekende prestaties en immense populariteit in Frankrijk. De 27-jarige wacht echter nog steeds op zijn eerste selectie voor Oranje, ondanks dat er zelfs stemmen opgaan - vooral in de media - om hem op te nemen in het Nederlandse nationale team. “Als er ooit een moment was waarop het verdiend was, dan was het nu”, zei zijn ploeggenoot Thijs Dallinga in de vorige interlandbreak in de podcast De Eerste de Beste van FC Afkicken “Ik zie vaak lijstjes voorbij komen over de top vijf competities waarin hij bovenaan staat.” “Dus ik was redelijk verbaasd dat hij er niet bij zat. Maar uiteindelijk weet je nooit waar de bondscoach naar kijkt. Misschien dat Frankrijk niet in het pakket zit”, grapte Thijs Dallinga. In Voetbal International sprak ook de bekende analist Süleyman Öztürk onlangs lovend over Branco van den Boomen. De sterspeler van FC Toulouse heeft één grote troef die hem onderscheidt van de rest: “Met zijn rechterbeen legt hij de bal neer waar hij wil. Zijn rechterbeen fungeert als de precieze en snelle arm van een quarterback”, aldus Öztürk.

FINANCIËLE KATER VOOR TOULOUSE
Journalist Tom Knipping constateerde in hetzelfde Nederlandse vakblad de enorme opmars van Branco van den Boomen. “Hij was goud waard bij de promotie van Toulouse en onderscheidt zich nu ook in de Ligue 1. Hij scoorde tegen PSG en staat dicht bij Neymar en Messi op de assists-ranglijst. Zijn marktwaarde is vertwintigvoudigd (ondertussen al maal dertig, red.)”, aldus Knipping. Van den Boomen is zeer gewild op de transfermarkt, want naast Antwerp FC hebben ook Ajax, Feyenoord en clubs uit Italië, Spanje, Frankrijk en Duitsland interesse in hem.

Les Violets voeren een op data gebaseerd aankoopbeleid en besteden hun budget spaarzaam, maar doelgericht op de transfermarkt. Van den Boomen, wiens uitzonderlijke traptechniek de doorslag gaf, kostte bijvoorbeeld amper 300 duizend euro, terwijl zijn huidige marktwaarde alweer 9 miljoen euro bedraagt - dertig keer zoveel als zijn aankoopprijs dus. Van den Boomen is volgens L’Equipe de grootverdiener bij Toulouse, waar hij naar verluidt 70 duizend euro per maand verdient, oftewel op jaarbasis 840 duizend euro.



Maar dergelijk salaris staat niet in verhouding tot de enorme belangrijkheid, invloed en populariteit die Branco van den Boomen heeft binnen de club en voor de supporters. De algemene verwachting is dan ook dat de 27-jarige middenvelder aan zijn laatste maanden bezig is in het Stadium Municipal, want zijn contract loopt er eind dit seizoen af. Alleen bij een maandsalaris van 100 duizend euro wil de grote sterspeler overwegen om zijn verblijf te verlengen, maar dat zijn Les Violets - die meer rationeel dan emotioneel handelen - niet van plan.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Antwerp moet van den Boomen halen

Meest recent

Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

3
3
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

24
24
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

75
75
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

21
21
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

95
95
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

653
653
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

34
34
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

57
57
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

57
57
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

308
308
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

135
135
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

79
79
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

170
170
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

226
226
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

169
169
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

110
110
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

218
218
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

126
126
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

78
78
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

92
92
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

167
167
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

26
26

Meer sportnieuws