'Club Brugge maakt zich op voor grote kuis in kleedkamer'

849 stemmen
'Club Brugge maakt zich op voor grote kuis in kleedkamer'

Club Brugge kan zich komend weekend met een pak meeval alsnog plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Maar zelfs als dat het geval is, kunnen de Bruggelingen niet anders dan spreken over een compleet mislukt seizoen in eigen land. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt.


Afgelopen zomer zetten de Bruggelingen alle zeilen bij de op de mercato. Om mee te kunnen strijden op meerdere fronten, werd met pak miljoenen gespendeerd aan vers spelersmateriaal. Die kwaliteitsinjectie wierp echter alleen op korte termijn zijn vruchten af. Sinds de kwalificatie voor de 1/8ste finales van de Champions League ging het immers steil bergaf met de prestaties. Zo lijkt Blauw-Zwart zelfs voor het eerst naast deelname aan Play-Off I te gaan grijpen.

Ondanks de puike CL-campagne is het dus een bijzonder tegenvallend seizoen geworden voor Club, in eigen land zelfs het zwakste seizoen in jaren. En dat zal uiteraard gevolgen hebben. Zo zal Blauw-Zwart niet enkel een nieuwe trainer en sportief directeur moeten aanduiden. Volgens De Standaard is ook een grote kuis binnen de spelersgroep noodzakelijk. Al wordt dat niet evident.

EVENWICHTSOEFENING
Om nieuwe krachten te kunnen aantrekken, zal er immers ruimte gemaakt moeten worden. Enkele vaste waarden lijkt alvast aan het einde van hun cyclus bij Club, iets wat CEO Vincent Mannaert onlangs zelf nog verklaarde. Anderen mikken dan weer op een stapje hogerop. Maar na een zwak seizoen zullen de Europese clubs niet de jackpot ophoesten voor deze spelers. Het Brugse bestuur staat dus voor een moeilijke evenwichtsoefening: ruimte creëren om een nieuw hoofdstuk te starten, maar proberen om toch nog zoveel mogelijk te verdienen aan het vorige hoofdstuk.

LEES OOK: Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Wat wordt het belangrijkste voor Club?

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

26
26
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

68
68
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

207
207
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

216
216
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

71
71
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

480
480
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

62
62
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

225
225
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

50
50
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

82
82
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

381
381
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

130
130
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

196
196
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

612
612
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

846
846
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

689
689
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

109
109
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

497
497
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

689
689
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

277
277
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

280
280
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

509
509

Meer sportnieuws