'Firmino verlaat Liverpool: ja-woord aan nieuwe grootmacht'

door
'Firmino verlaat Liverpool: ja-woord aan nieuwe grootmacht'

Liverpool FC heeft nog een waterkansje om met een Europees ticket aan de haal te gaan, maar de Reds moeten nu al spreken over een mislukt seizoen. Komende zomer zal er dan ook aan de selectie gesleuteld moeten worden op Anfield. Eén van de spelers die op vertrekken staat, is alvast Roberto Firmino.


Vorig seizoen was Liverpool nog lange tijd op koers om met de historische quadruple aan de haal te gaan, maar die goede prestaties konden niet bevestigd worden in de huidige jaargang. De Reds sneuvelden vroegtijdig in de bekercompetities én in de Champions, terwijl ze momenteel slechts achtste staan in de Premier League. Een extra kwaliteitsinjectie lijkt dan ook noodzakelijk tijdens de komende transferperiode. Maar dan moet er ook ruimte gemaakt worden binnen de selectie.

Eén van de spelers die daarvoor kan zorgen, is Firmino. De Braziliaan speelt sinds de zomer van 2015 op Anfield en vormde jarenlang een gouden trio met Mohamed Salah en Sadio Mané. Maar coach Jürgen Klopp deed steeds minder vaak beroep op de aanvaller, Liverpool trok inmiddels ook heel wat concurrentie aan op zijn posities. Volgens The Daily Mail heeft hij dan ook beslist om zijn aflopende contract niet te verlengen.

DOUBLURE LEWANDOWSKI
Meer nog: het Engelse medium meldt dat Firmino zijn carrière zal verder zetten in Spanje. Zo zou hij inmiddels zijn ja-woord hebben gegeven als FC Barcelona. De leider uit de Primera Division was dan ook op zoek naar een nieuwe spits die als doublure van Robert Lewandowski kan dienen. Al zullen de Catalanen wel eerst hun salarisuitgaven moeten afbouwen om nieuwe spelers te registreren.

LEES OOK: Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

34
34
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

20
20
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

38
38
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

148
148
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

23
23
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

268
268
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

36
36
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

762
762
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

420
420
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

208
208
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

173
173
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

110
110
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

228
228
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

72
72
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

489
489
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

531
531
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

144
144
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

192
192
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

139
139
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

334
334
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

138
138
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

293
293
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

971
971
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

277
277

Meer sportnieuws