RSC Anderlecht dreigt aanstaande zondag al zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen te moeten spelen, wat een gigantische teleurstelling zou zijn. Daar tegenover staat wel een sterke campagne in de Conference League. Paars-Wit mag zelfs een sprankel hoop koesteren op een Europese eindzege.
Terwijl de tegenvallers zich mekaar in eigen land opstapelden, maakte RSCA dit seizoen een meer dan behoorlijke indruk op het Europese toneel. Paars-Wit knokte zich in de voorrondes voorbij Paide en Young Boys Bern. In de groepsfase legde RSCA dan weer beslag op de tweede plaats achter het ongenaakbare West Ham United. Vervolgens werd na strafschoppen gewonnen van Ludogorets. Vervolgens zorgde Paars-Wit voor zijn grootste stunt tot dusver door Villarreal CF uit te schakelen op weg naar de kwartfinales.
In die kwartfinales kon Anderlecht zijn heenwedstrijd tegen het Nederlandse AZ Alkmaar alvast met 2-0 winnen. Dat ziet er dus gunstig uit met oog op de halve finales. En volgens de statistieken mogen de Brusselaars zelfs stiekem hopen op de eindwinst. Bij FiveThirtyEight, de data-sectie van ABC News, houdt men op basis van een pak statistieken een ranglijst bij de titelkandidaten in verschillende grote voetbalcompetities. Daarbij wordt rekening gehouden met een uitgebreid pakket aan parameters. En op basis van de zogenaamde 'Club Soccer Predictions' heeft Anderlecht 22% kans om de finale van de Conference League te halen.
FIORENTINA TOPFAVORIET
De kans op de eindwinst wordt dan weer geschat op 7%. Wat dat betreft geven de modellen wel evenveel kans aan AA Gent. Maar Paars-Wit heeft een veel groter percentage om de halve finales te halen: 77% tegenover 29% voor de Buffalo's. Topfavoriet voor de eindwinst is ACF Fiorentina met maar liefst 40%. Daarna volgens West Ham United (26%) en OGC Nice (17%). Die eerste ploeg strijdt donderdag met Gent voor een ticket voor de halve finales in dezelfde tabelhelft als RSCA. Hun heenmatch eindigde op 1-1.
LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm
Kobe K