Brusselmans duidt nieuwe kampioen al aan: "Zij gaan het worden"

door
Brusselmans duidt nieuwe kampioen al aan:

Komend weekend wordt een punt gezet achter de reguliere competitie, vervolgens kunnen de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start gaan. De titelstrijd lijkt dit seizoen alvast af te stevenen op een spannend gevecht tussen liefst drie kandidaten. KRC Genk, Union SG en Antwerp FC geven mekaar voorlopig geen duimbreed toe.


De competitieleider won afgelopen weekend met duidelijke 5-2-cijfers te winnen van RSC Anderlecht, maar veel schoten de Limburgers er niet mee op. Later op de dag pakten immers ook Union en Antwerp de volle buit tegen respectievelijk RFC Seraing en KV Kortrijk. En zo blijft de top van het klassement ongewijzigd. Genk blijft de ranglijst aanvoeren met twee punten voorsprong op Union en vijf op Antwerp. Punten die bij de start van de PO's ook nog eens door twee worden gedeeld.

De verschillen zijn dus verwaarloosbaar en dat komt de spanning alleen maar ten goede. Bij de talkshow De Tafel van Vier werd schrijver en gelegenheidsanalist Herman Brusselmans alvast gepolst naar wie volgens hem aan het langste einde zal trekken. "Het zal Genk worden, denk ik. Dat dit niet zo'n verrassend antwoord is? Nee, maar het was ook geen verrassende vraag", reageerde Brusselmans tegenover presentator Gert Verhulst.

ROMANTISCH UNION
Analist Geert De Vlieger liet op zijn beurt dan weer verstaan dat titelverdediger Club Brugge sowieso geen kandidaat meer is om zich zelf op te volgen. De oud-doelman voelt wel wat voor een nieuw sprookje van Union. "Voor het seizoen zag iedereen Club Brugge als de grote favoriet, maar zij gaan het zeker niet worden. Zelfs als ze de Champions' Play-Offs nog halen is die kloof te groot. Maar het zou leuk zijn voor voetbalromantici dat Union kampioen wordt."

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Welke ploeg gunt u de titel het meest?

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

5
5
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

23
23
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

50
50
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

129
129
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

124
124
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

43
43
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

432
432
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

374
374
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

391
391
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

181
181
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

321
321
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

501
501
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws