Sanctie niet voldoende: fans plannen boycot tegen Vanzeir

door
Sanctie niet voldoende: fans plannen boycot tegen Vanzeir

Drie belangrijke supportersgroepen van de New York Red Bulls zijn van plan om vanavond te protesteren. Ze zijn het niet eens met de straf voor Dante Vanzeir na het incident waarin hij een racistische opmerking maakte tegen een speler van de San Jose Earthquakes. De fans roepen op om het stadion te verlaten wanneer de aftrap tegen Houston Dynamo wordt gegeven.


Het gaat om de fanclubs Viking Army, Empire Supporters Club en Torcida 96. De drie groepen stuurden een gezamenlijke verklaring de wereld in. “We zijn verenigd in onze wens om te protesteren als reactie op het racisme dat plaatsvond op 8 april, evenals de ontoereikende actie van de New York Red Bulls en de Major League Soccer. We zullen niet actief supporteren in de Red Bull Arena tot Vanzeir en Struber (de coach) een gepaste straf krijgen,” klinkt het bij de drie fanclubs.

TE LICHTE STRAF
De fans vinden dat Vanzeir een te lichte straf kreeg voor zijn uitlatingen op het veld en zeggen dat de MLS hun eigen regels niet volgt: “De MLS heeft haar beleid van ‘Zero Tolerance’ ten aanzien van racisme niet nageleefd. We roepen de MLS op om hun bevindingen opnieuw te evalueren en een precedent te scheppen dat racisme niet kan getolereerd worden.”

Om het protest meer kracht bij te zetten, roepen de drie supportersgroepen op dat alle fans meedoen met de boycot. Ze willen ook verder gaan dan enkel uit het stadion vertrekken: “We roepen ook op tot een boycot van de handelkraampjes. We zijn van plan dit protest aan te houden tot aan onze voorwaarden is voldaan of we denken dat de organisatie een acceptabele verandering heeft doorgevoerd.”


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

Heeft Dante Vanzeir een gepaste straf gekregen

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

92
92
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

114
114
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

162
162
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

269
269
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

462
462
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

199
199
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

250
250
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

298
298
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

368
368
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

237
237
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

615
615
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

428
428
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

168
168
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

870
870
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

368
368
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

619
619
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws