Sanctie niet voldoende: fans plannen boycot tegen Vanzeir

door
Sanctie niet voldoende: fans plannen boycot tegen Vanzeir

Drie belangrijke supportersgroepen van de New York Red Bulls zijn van plan om vanavond te protesteren. Ze zijn het niet eens met de straf voor Dante Vanzeir na het incident waarin hij een racistische opmerking maakte tegen een speler van de San Jose Earthquakes. De fans roepen op om het stadion te verlaten wanneer de aftrap tegen Houston Dynamo wordt gegeven.


Het gaat om de fanclubs Viking Army, Empire Supporters Club en Torcida 96. De drie groepen stuurden een gezamenlijke verklaring de wereld in. “We zijn verenigd in onze wens om te protesteren als reactie op het racisme dat plaatsvond op 8 april, evenals de ontoereikende actie van de New York Red Bulls en de Major League Soccer. We zullen niet actief supporteren in de Red Bull Arena tot Vanzeir en Struber (de coach) een gepaste straf krijgen,” klinkt het bij de drie fanclubs.

TE LICHTE STRAF
De fans vinden dat Vanzeir een te lichte straf kreeg voor zijn uitlatingen op het veld en zeggen dat de MLS hun eigen regels niet volgt: “De MLS heeft haar beleid van ‘Zero Tolerance’ ten aanzien van racisme niet nageleefd. We roepen de MLS op om hun bevindingen opnieuw te evalueren en een precedent te scheppen dat racisme niet kan getolereerd worden.”

Om het protest meer kracht bij te zetten, roepen de drie supportersgroepen op dat alle fans meedoen met de boycot. Ze willen ook verder gaan dan enkel uit het stadion vertrekken: “We roepen ook op tot een boycot van de handelkraampjes. We zijn van plan dit protest aan te houden tot aan onze voorwaarden is voldaan of we denken dat de organisatie een acceptabele verandering heeft doorgevoerd.”


LEES OOK: Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Heeft Dante Vanzeir een gepaste straf gekregen

Meest recent

Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

42
42
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

28
28
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

125
125
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

69
69
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

73
73
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

246
246
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

125
125
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

230
230
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

115
115
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

159
159
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

282
282
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

423
423
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

94
94
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

380
380
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

307
307
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

49
49
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

640
640
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

197
197
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

201
201
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

64
64
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

81
81
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

198
198
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

102
102

Meer sportnieuws