De Mil verrast: "Geen reden tot paniek"

door
De Mil verrast:

Club Brugge heeft weer verloren. Deze keer was KV Kortrijk met 1-0 te sterk. Blauw-Zwart had zeker een aantal enorme kansen, maar het speelde toch weer niet goed genoeg. Trainer Rik De Mil was na de match opvallend positief, maar de feiten zijn er: AA Gent kan over Club naar de vierde plaats springen.


Club Brugge zeker niet goed in het Guldensporenstadion. Blauw-Zwart blijft nu achter met een dramatische 14 op 30 en won amper 2! van zijn laatste 10 competitiematchen. De Mil had geen zin om negatief te zijn na de zevende competitienederlaag van het seizoen. "Dit is geen stap achteruit. Als je naar het resultaat kijkt ben ik natuurlijk enorm ontgoocheld, maar ik heb een team gezien die gebracht heeft wat ik wil op vlak van mentaliteit en strijd. Qua organisatie, qua wil en qua drive zaten we goed. Bloed, zweet en tranen zoals we bij onze club zeggen, waren aanwezig. Efficiëntie ontbrak. Vrezen voor PO1? Nee, er zijn 5 finales, maar als je er één verliest, verlies je niet PO1. Geen reden tot paniek, wel enorm ontgoocheld", zei hij aan Sporza.

De Mil liet jongens als Chemsdine Talbi en Romeo Vermant invallen. "Ik gooi ze er niet zomaar in, nee. Ik zie ze bezig tijdens de week en had vertrouwen in hen. Bij deze stand moesten we iets proberen forceren. Ofwel lieten we het op zijn beloop met misschien hetzelfde resultaat tot gevolg, ofwel nemen we wat risico's met jonge gasten die vol enthousiasme inkwamen. Het waren moeilijke omstandigheden voor die jongens, ze waren niet onder de indruk en namen initiatief. Ik ben tevreden met hun invalbeurt."

LEES OOK: Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Kan Club voortbouwen op deze partij?

Meest recent

Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

18
18
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

18
18
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

25
25
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

99
99
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

135
135
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

45
45
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

201
201
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

352
352
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

182
182
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

138
138
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

480
480
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

108
108
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

376
376
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

115
115
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

42
42
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

123
123
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

278
278
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

165
165
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

514
514
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

179
179
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

135
135
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

310
310
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

325
325
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

470
470
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

70
70

Meer sportnieuws