Deschacht: "Zij verdienen de landstitel het meest"

door
Deschacht:

Nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en vervolgens kunnen de play-offs in alle hevigheid losbarsten. De titelstrijd begint in ieder geval steeds spannender te worden. Zo moest leider KRC Genk afgelopen weekend opnieuw wat van zijn voorsprong op de eerste achtervolgers afstaan.


Na een geweldige reeks lijken de Limburgers momenteel in een dipje te zitten. De kwaliteit van het geleverde spel is nog steeds groot, maar 5 op 15 zijn niet bepaald de cijfers om kampioen te worden. Bovendien verloor Racing zondag van eerste achtervolger Union SG. En daags voordien had Antwerp FC, de nummer drie in het klassement, ook al de volle buit gepakt. Genk blijft weliswaar het klassement aanvoeren, maar de voorsprong is zienderogen geslonken na de wisselvallige resultaten van de laatste weken.

Racing behoudt momenteel een bonus van vijf punten op Union. Antwerp is dan weer genaderd tot op zeven stuks. En zoals geweten worden die punten nog eens door twee gedeeld bij de start van de PO's. "Genk is zijn bonus in die mate aan het kwijtspelen dat alles te herdoen is", stelt analist Olivier Deschacht dan ook in Gazet van Antwerpen. "Het ­vertrek van Paul Onuachu was een goede financiële zet, maar een slechte voor de titelambities."

MOOISTE VOETBAL LATEN ZIEN
Bovendien zit Antwerp de laatste weken in bloedvorm en kan een eventuele zege in de bekerfinale voor nog een extra boost zorgen. Union is dan weer bijna altijd op de afspraak tijdens de grote match. Toch vindt Deschacht dat Genk het op basis van een heel seizoen het meest zou verdienen. "Genk verdient in mijn ogen de ­titel het meest. De mooiste dingen zagen we dit seizoen van Genk, maar ja… Vorig seizoen heeft de ploeg die de titel verdiende het ook niet gehaald."

LEES OOK: Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Wie verdient de titel volgens u het meest?

Meest recent

'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

2
2
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

40
40
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

20
20
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

101
101
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

40
40
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

119
119
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

29
29
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

59
59
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

109
109
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

281
281
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

188
188
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

75
75
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

60
60
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

74
74
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

45
45
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

465
465
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

427
427
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

52
52
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

480
480
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

215
215
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

194
194
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

347
347
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

220
220

Meer sportnieuws