AA Gent is er donderdagavond in geslaagd om een degelijke uitgangspositie af te dwingen in de achtste finales van de Conference League door Istanbul Basaksehir op een 1-1 te houden. Evident was dat echter allerminst, want de wedstrijd in de Ghelamco Arena werd niet meteen in de meest gunstige omstandigheden afgewerkt.
De regen viel immers met bakken uit de lucht in Gent, waardoor de grasmat gaandeweg alsmaar meer veranderde in een modderpoel. Dat maakte het voetballen zeer moeilijk, vooral in de tweede helft. Fofana en Orban konden amper nog uitpakken met hun dribbels, terwijl die laatste ook een doelpoging gewoon zag afgestopt door de modder.
Hein Vanhaezebrouck was absoluut niet te spreken over de staat van de grasmat. "We hebben dit jaar nog maar een nieuw veld gelegd. 200.000 euro heeft dat gekost. Het is hetzelfde veld als in Brugge ligt. Daar spelen ze er met twee ploegen op en daar ligt het perfect", stelde hij vast bij Het Laatste Nieuws. Een veelbetekenende sneer naar de Gentse greenkeepers.
Ook bij de spelers was de frustratie groot, want zij moesten natuurlijk 45 minuten afwerken in omstandigheden waarin amper gevoetbald kon worden. "Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Als het veld er zo bij ligt voor de aftrap, dan gaat de match niet door", vond Hugo Cuypers bijvoorbeeld ook.
LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Jannick Lanckriet