Vanaken zwaar aangeslagen: "Wijs niemand met vinger, maar ..."

door
Vanaken zwaar aangeslagen:

Slechts enkele dagen na de blamage in Oostende, heeft Club Brugge een nieuwe mokerslag geïncasseerd. In de Champions League kreeg de uitredende landskampioen een pak voor de broek van een superieur SL Benfica: 5-1. Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het blauw-zwarte kamp.


Het vertrouwen voor de verplaatsing naar Lissabon was al niet optimaal, maar stiekem hoopten de Bruggelingen dat een goede prestatie in het Estadio Da Luz voor een ommekeer kon zorgen richting de ontknoping in eigen land. Zover kwam het echter niet. Club werd vanaf de eerste minuut overklast door een indrukwekkend Benfica. Het mocht zelfs van geluk spreken dat de Portugezen na de 5-0 de voet van het gaspedaal namen.

Een nieuwe mokerslag dus voor het kwakkelende Club. Achteraf verscheen aanvoerder Hans Vanaken dan ook bijzonder aangeslagen voor de camera's. De immer nuchtere spelmaker leek er zelfs wat emotioneel van te worden. "Ja ... ik sta er hier inderdaad aangeslagen bij, want ik vind dat we zo’n mooie Europese campagne op een mooiere manier hadden moeten kunnen afsluiten", werd hij geciteerd op de clubwebstek. "We zitten nu eenmaal in een mindere periode en daar moeten we nu zo snel mogelijk zien uit te geraken, want zo is het niet plezant natuurlijk."

SLECHT VERDEDIGEN
Vanaken meent ook te weten waar het misliep. Zo vond hij dat Club Brugge aanvallend gezien te weinig bracht. Maar vooral verdedigend liet Blauw-Zwart het helemaal afweten. "Ik wil zeker niemand met de vinger wijzen, maar alle tegendoelpunten waren een beetje pijnlijk. Ik vind dat we gewoon niet goed genoeg verdedigden op die momenten."

LEES OOK: ‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

Vanaken neemt zijn ploeg als aanvoerder te weinig op sleeptouw ...

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

6
6
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

26
26
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

53
53
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

133
133
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

124
124
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

44
44
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

432
432
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

374
374
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

394
394
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

182
182
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

321
321
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

501
501
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws