'Zware maatregel verandert topvoetbal binnen één jaar voor eeuwig'

door
'Zware maatregel verandert topvoetbal binnen één jaar voor eeuwig'

De voorbije jaren onderging het internationale topvoetbal al enkele ingrijpende veranderingen met onder meer de invoering van de VAR en het uitbreiden van het aantal toegestane wissels van drie naar vijf. Maar daar blijft het niet bij, want de FIFA zou in het komende jaar opnieuw enkele revolutionaire veranderingen aan de spelregels willen doorvoeren.


Komend weekend komt het IFAB, het internationale orgaan dat over de spelregels beslist, bijeen in Londen en daarbij liggen enkele opmerkelijke voorstellen op tafel. De absolute prioriteit zou zijn om een einde te maken aan het tijdrekken in het voetbal. Daarvoor zou overgeschakeld worden naar effectieve speeltijd, waarbij de klok stilgezet wordt zodra de bal niet in het spel is. Op die manier zou tijdrekken geen invloed meer hebben.

Sowieso beslist de IFAB al om vanaf eind juni ook doelpuntenvieringen mee te laten tellen voor het berekenen van de extra tijd. Dat was tot dusver opmerkelijk genoeg niet het geval. Spelers zouden hun vieringen ook moeten beperken tot anderhalve minuut. 

BUITENSPEL
Een andere ingrijpende wijziging is dat de buitenspelregel mogelijk op de schop gaat. Onder meer Arsène Wenger pleit ervoor om die aan te passen in het voordeel van de aanvaller, waarbij pas sprake zou zijn van buitenspel als diens lichaam volledig de lijn van de laatste verdediger gepasseerd is. Op die manier zouden aanvallers die bij de huidige regels een teen buitenspel staan, voortaan wel onside staan.

LEES OOK: Harde oorlog: UEFA en FIFA vliegen elkaar in de haren

🔥 Populair bij onze lezers

'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'
'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'

Zou die wijziging van de buitenspelregel goed zijn?

Meest recent

'AA Gent is het beu en laat transfer schieten'

AA Gent moet dringend in actie schieten op de transfermarkt. De teller staat bij de Buffalo's nog ...

79
79
Italianen in shock door eerste trainingsfoto's De Bruyne

Voor Kevin De Bruyne begon dinsdag een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. Na maar liefst tien ...

315
315
'Uittocht Charleroi komt op gang: 2 vertrekkers in de maak'

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Komend weekend is er al ...

28
28
Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

40
40
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

57
57
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

744
744
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

309
309
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

122
122
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

113
113
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

1092
1092
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

559
559
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

124
124
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1505
1505
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

154
154
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

489
489
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

167
167
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1340
1340
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

352
352
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

914
914
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

347
347
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

325
325
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

446
446
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1085
1085
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

542
542
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1103
1103

Meer sportnieuws