Antwerp FC vindt droomopvolger Pacho

688
Antwerp FC vindt droomopvolger Pacho

Antwerp FC liet Dinis Almeida (Ludogorets) vertrekken in de voorbije wintermercato en die lacune in de A-kern werd niet opgevuld door een inkomende transfer. En dat was een bewuste keuze. De Great Old schoof de jonge Zeno Van den Bosch door in de hiërarchie, en vorig weekend maakte de 19-jarige al zijn basisdebuut voor de eerste ploeg. Zijn prestatie was alvast bevredigend en veelbelovend. Op die manier heeft Antwerp misschien wel al een adequate vervanger beet voor Willian Pacho, de sterke Ecuadoriaan die in de komende zomer (hoogstwaarschijnlijk) naar Eintracht Frankfurt trekt.


GESLAAGDE ZET VAN BOMMEL

Mark van Bommel is een problem solver. De Nederlander moest het vorig weekend zonder Ritchie De Laet, Toby Alderweireld (beiden geschorst) en de geblesseerde Sam Vines doen, terwijl Björn Engels ook nog in de lappenmand ligt. Door het vertrek van Dinis Almeida (Ludogorets) in de voorbije wintermercato had van Bommel weinig opties beschikbaar voor in de centrale defensie. “Je moet het accepteren, we lossen het wel op. Zoals we dat de voorbije maanden ook telkens gedaan hebben.”

Om de afwezigheid van Toby Alderweireld op te vangen, bewandelde Mark van Bommel twee concrete pistes. Mandela Keita een rijtje achteruit trekken, of de jonge Zeno Van den Bosch voor de leeuwen gooien. De Nederlander koos uiteindelijk voor de tweede optie en achteraf gezien pakte die keuze bijzonder goed uit. De 19-jarige speelde een meer dan degelijke en solide wedstrijd, hoewel de Antwerpse defensie zelden onder druk werd gezet door Oud-Heverlee Leuven.



Zeno Van den Bosch liet zich wel eens ringeloren door Nachon Nsingi, maar de algemene balans was zeker overwegend positief te noemen. De youngster kan aldus terugblikken op een geslaagd basisdebuut bij Antwerp FC, dat op die manier wel erg jong voor de dag kwam aan Den Dreef. De gemiddelde leeftijd van de Great Old betrof gemiddeld 22,5 jaar, en het centrale duo Van den Bosch (19) en Willian Pacho (21) was zelfs nog twee jaar jonger. Maar daar viel weinig van op te merken.

REGISSEUR IN DE DEFENSIE

Zeno Van den Bosch trok zijn streng tegen Oud-Heverlee Leuven en hij betaalde het grote gestelde vertrouwen van Mark van Bommel, alsook dat van de club die in januari geen nieuwe centrale aantrok, integraal terug. “We zijn stabiel, ongeacht wie er speelt. Mijn complimenten aan die mannen, en aan Zeno in het bijzonder”, zei van Bommel na de match. “Hij verdedigde negentig minuten lang attent, in een uitwedstrijd.” Ook Jelle Bataille was lovend over zijn jonge ploegmaat. “Chapeau voor Zeno dat hij zo’n match heeft ­gespeeld bij zijn eerste ­basisplaats.”

Het was natuurlijk geen gemakkelijke opdracht voor Zeno Van den Bosch om Toby Alderweireld te vervangen, de uitgesproken leider van de Antwerpse defensie die bovendien nog geen enkele competitieminuut had gemist. Van den Bosch staat al jaren te boek als het grootste talent van Antwerp FC, nog meer dan Arthur Vermeeren zelfs, en de 19-jarige bewees vorig weekend dat die reputatie niet uit de lucht gegrepen was. De verdediger straalt heel veel rust uit en hij bevestigde enkele van zijn grote kwaliteiten.



Zeno Van den Bosch is een uitvoetballende verdediger die sterk is in het balbezit. Zijn ploegmaats stellen dan ook een groot vertrouwen in hem, want hij was tegen Oud-Heverlee Leuven de speler die het meeste passes kreeg, terwijl hij ook de meeste passes verstuurde bij Antwerp FC. Bovendien was zijn passing van een hoge zuiverheid, want geen enkele speler - zowel bij de thuis- en uitploeg - telde meer geslaagde verstuurde passes dan hem. Hetzelfde geldt trouwens voor de verticaliteit van de passes.

VAN DEN BOSCH MAAKT FURORE

Daarnaast viel hij ook op met vier versnellingen met de bal aan de voet, een heel hoog aantal voor een centrale verdediger waarmee hij zelfs tot de tien beste spelers behoorde van de Jupiler Pro League vorig weekend. Andere meer aanvallend ingestelde Antwerp-spelers zoals Jurgen Ekkelenkamp, Calvin Stengs, Arthur Vermeeren, Gyrano Kerk en Vincent Janssen haalden dergelijk cijfer niet. Zeno Van den Bosch bevestigde dus duidelijk zijn voetballend vermogen en initiatief aan de bal.



Maar ook zijn minder geachte kwaliteiten vielen helemaal niet uit de toon. De 19-jarige is op het fysiek vlak nog geen afgewerkt product, want hij heeft nog veel progressie te boeken in zijn kopspel en in de fysieke duelkracht. Desondanks verloor Zeno Van den Bosch tegen Oud-Heverlee Leuven slechts twee duels en hij won zelfs al zijn kopduels. “Wanneer Alder­weireld of Pacho iets overkomt, kan Van Bommel met ver­trouwen terugvallen op de jonge Van Den Bosch”, zei huisanalist Patrick Goots al in Gazet van Antwerpen.

DE OPVOLGER VAN PACHO?

Zeno Van den Bosch heeft veel geduld moeten uitoefenen om zijn basisdebuut te kunnen maken voor de eerste ploeg, want de centrale verdediger behoort al twee jaar tot de A-kern van Antwerp FC. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Antwerp FC) op te vangen. De eerste speelminuten van Van den Bosch smaken dus naar meer en daardoor hoeft Marc Overmars in de zomermercato zelfs niet naarstig op zoek te gaan naar een adequate vervanger voor Willian Pacho, die, behoudens een grote verrassing, eind dit seizoen naar Eintracht Frankfurt vertrekt.

LEES OOK: 'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

Is Van den Bosch een goede vervanger van Pacho?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

4
4
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

44
44
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

26
26
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

71
71
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

43
43
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

34
34
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

233
233
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

36
36
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

60
60
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

35
35
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

46
46
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

72
72
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

76
76
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

55
55
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

163
163
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

308
308
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

110
110
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

343
343
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

227
227
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

80
80
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

79
79

Meer sportnieuws