Drama voor Genk: titel in het gedrang

door
Drama voor Genk: titel in het gedrang

KRC Genk ligt al maandenlang op titelkoers en de concurrentie kreeg maar geen vat op de frivole en aanvallende ploeg van Wouter Vrancken. Maar in de laatste vier wedstrijden stokt de Limburgse machine wat: Genk pakte amper vijf punten op twaalf. De vermeende titelstress is niet de oorzaak van deze (kleine) dip. Het gemis van Paul Onuachu des te meer, maar dat is nog steeds taboe in de Cegeka Arena.


SLECHTSTE REEKS VAN HET SEIZOEN

Wouter Vrancken was erg ontgoocheld door de geleverde prestatie tegen KV Mechelen vorige week vrijdag. Het 2-2 gelijkspel resulteerde in een erg magere balans van amper vijf punten op twaalf en de coach hekelde vooral een gebrek aan mentaliteit. Vrancken laakte het feit dat bepaalde spelers terug wandelden tijdens omschakelingsmomenten, terwijl het gebrek aan werkethiek en mentaliteit een doorn in zijn oog betekende. “Hier gaan we het de volgende dagen nog over hebben”, waarschuwde hij zijn spelers alvast na de wedstrijd tegen Malinwa.



Het tussenrapport van vijf punten op twaalf is de zwakste reeks in het huidige seizoen van KRC Genk en de tijd zal uitwijzen of dit een kleine dip is ofwel een zware terugval. Het is alleszins geen toeval dat de oorzaak van deze tegenvallende reeks samenvalt met het vertrek van Paul Onuachu. De Nigeriaanse prijsschutter werd voor zijn vertrek bij Genk reeds als onmisbaar geacht, maar na zijn transfer naar Southampton blijkt het hoe zwaar afhankelijk de ploeg is van hem. En dat werd op voorhand nochtans voorspeld door verschillende media en analisten.

ZOALS POZUELO?

Marc Degryse zag het aankomen dat het vertrek van Paul Onuachu voor twijfel zou zorgen bij KRC Genk. “Vrancken zal dat niet zeggen, maar je mag daar niet blind voor zijn”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws. “Tot aan die play-offs kan het toch nog vervelend worden voor Genk. Union heeft toch minder last met het vertrek van Vanzeir, terwijl het verlies van Onuachu Genk punten kan kosten.” En dat blijkt in de realiteit dus zo te zijn met een mager tussentijds rapport van amper vijf punten op twaalf, en dat zonder Onuachu in de ploeg.



In de Cegeka Arena besefte men uiteraard dat het vertrek van Paul Onuachu een groot verlies betekent in de jacht op de landstitel, maar KRC Genk bleef altijd hoopvol op een goed seizoensvervolg zonder hun Nigeriaanse topaanvaller. Dimitri de Condé weigerde bijvoorbeeld te geloven dat Genk niet zonder Onuachu kan. “Dat is enorm kort door de bocht”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws. De Condé had zelfs een déjà vu naar het vorige kampioenenjaar, toen sterkhouder Alejandro Pozuelo de club in de wintermercato verliet.

ONUACHU-TABOE

“Ook toen stonden we aan de leiding en luidde het dat na het vertrek van Pozo onze titelkansen weg waren. Onze ploeg heeft toen het tegendeel bewezen en ook nu is iedereen extra geprikkeld. Omdat we willen bewijzen dat we als ploeg niet van één speler afhankelijk zijn”, aldus Dimitri de Condé. Bij Genk probeert men dan ook zo weinig mogelijk te spreken over het enorme sportieve verlies van Paul Onuachu op deadline day in de voorbije wintermercato. Het is zelfs een item dat blijkbaar erg gevoelig ligt bij de club en niet in het minst bij Wouter Vrancken.



De coach van KRC Genk reageerde eerder al erg kregelig toen hij op een persconferentie gevraagd werd naar de impact op zijn ploeg door het zware verlies van Paul Onuachu. “Misschien hadden Lucumi, Dessers, Ito, Bongonda en Thorstvedt ons ook wel kunnen helpen. Ik focus op de spelers die er zijn”, aldus een zichtbaar geïrriteerde Vrancken. Maar de spelers die er zijn, kunnen momenteel niet de schoenen vullen van Onuachu. Ally Samatta is bijvoorbeeld al veel langer niet meer de spits die hij ooit geweest was.

TOLU (NOG) GEEN ONUACHU

Daarom haalde KRC Genk met Tolu Arokodare een nieuwe spits in de voorbije wintermercato. Het profiel van de 22-jarige Nigeriaan vertoont veel gelijkenissen met dat van Paul Onuachu, maar een exacte kopie is hij ook niet meteen. Arokodare is bovendien nog niet helemaal aangepast en toegesneden op de fysieke en tactische vereisten van het gameplan van Wouter Vrancken. Daarom is het voor de Limburgers hopen dat Arokodare snel zijn draai vindt, iets wat momenteel (nog) niet het geval is.



Tegen KV Mechelen was de juiste afstemming tussen Tolu Arokodare en zijn ploegmaats er niet, en was het zoeken voor hem en de rest van het team. Wouter Vrancken gaf na de wedstrijd eerlijk aan dat de nieuwe spits het moeilijk had, maar hij gaat hem uiteraard niet na één wedstrijd afbranden. Maar mede daarom leverde de Genkse aanvalslinie vorig weekend wel een ondermaatse prestatie af. Zo was Arokodare de minst efficiënte speler op het veld in al zijn aangegane acties, met de andere Genk-aanvallers Yira Sor, Joseph Paintsil en Ally Samatta in zijn zog.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Wordt Genk kampioen zonder Onuachu?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

231
231
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

45
45
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

275
275
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

93
93
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

82
82
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

183
183
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

250
250
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

72
72
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

64
64
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

633
633
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

46
46
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

63
63
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

160
160
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

88
88
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

77
77
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

171
171
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

128
128
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

25
25
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

156
156
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

225
225

Meer sportnieuws