Pro League grijpt in na vernietigend UEFA-rapport

door
Pro League grijpt in na vernietigend UEFA-rapport

Er was de voorbije weken heel wat te doen omtrent de financiële situaties van de Belgische profclubs. De Licentiecommissie maakte onlangs bekend dat de 25 Belgische profclubs in 2022 een gecombineerd verlies van maar liefst 156 miljoen euro lieten optekenen. Heel wat clubs zitten met dieprode cijfers en daarmee blijkt ons land één van de slechtste landen van Europa te zijn.


De UEFA publiceerde een rapport over de financiële toestand van het Europese situatie en Het Nieuwsblad weet dat daaruit blijkt dat Belgische clubs procentueel de grootste verliezen van heel Europa maken. Op elke euro die zij uitgeven, maken ze gemiddeld 45 cent verlies. Daarmee doet België nog een stuk slechter dan Frankrijk en Portugal, die met verliespercentages van 37 en 34 procent zitten.

Ook de loonmassa's van de Belgische clubs blijken zeer hoog te liggen. Maar liefst 75 procent van de inkomsten worden uitgegeven aan spelerslonen, waarmee België enkel nog Turkije en Frankrijk moet laten voorgaan. Er zal de komende jaren dus flink bespaard moeten worden, zeker in het licht van de Financial Fair Play regels die de komende jaren nog verstrengd worden.

SANCTIES
Lorin Parys, CEO van de Pro League, laat echter weten dat er snel ingegrepen zal worden. "We zijn ons bewust van de precaire situatie. Daarom voerden we de maatregelen in dat het eigen vermogen in vijf jaar tijd moet worden aangezuiverd en gaan we mee op het ritme van de UEFA om die Squad Spend Ratio te verminderen", reageert hij. "Als dat niet wordt gevolgd, dreigt er puntenaftrek voor die clubs. We richten ook de Pro League Business School op, waar drie managers per club aan moeten deelnemen."

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Zullen de maatregelen van de Pro League effect hebben?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

34
34
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

53
53
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

60
60
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

78
78
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

129
129
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

62
62
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

267
267
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

380
380
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

506
506
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

134
134
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws