Pro League grijpt in na vernietigend UEFA-rapport

door
Pro League grijpt in na vernietigend UEFA-rapport

Er was de voorbije weken heel wat te doen omtrent de financiële situaties van de Belgische profclubs. De Licentiecommissie maakte onlangs bekend dat de 25 Belgische profclubs in 2022 een gecombineerd verlies van maar liefst 156 miljoen euro lieten optekenen. Heel wat clubs zitten met dieprode cijfers en daarmee blijkt ons land één van de slechtste landen van Europa te zijn.


De UEFA publiceerde een rapport over de financiële toestand van het Europese situatie en Het Nieuwsblad weet dat daaruit blijkt dat Belgische clubs procentueel de grootste verliezen van heel Europa maken. Op elke euro die zij uitgeven, maken ze gemiddeld 45 cent verlies. Daarmee doet België nog een stuk slechter dan Frankrijk en Portugal, die met verliespercentages van 37 en 34 procent zitten.

Ook de loonmassa's van de Belgische clubs blijken zeer hoog te liggen. Maar liefst 75 procent van de inkomsten worden uitgegeven aan spelerslonen, waarmee België enkel nog Turkije en Frankrijk moet laten voorgaan. Er zal de komende jaren dus flink bespaard moeten worden, zeker in het licht van de Financial Fair Play regels die de komende jaren nog verstrengd worden.

SANCTIES
Lorin Parys, CEO van de Pro League, laat echter weten dat er snel ingegrepen zal worden. "We zijn ons bewust van de precaire situatie. Daarom voerden we de maatregelen in dat het eigen vermogen in vijf jaar tijd moet worden aangezuiverd en gaan we mee op het ritme van de UEFA om die Squad Spend Ratio te verminderen", reageert hij. "Als dat niet wordt gevolgd, dreigt er puntenaftrek voor die clubs. We richten ook de Pro League Business School op, waar drie managers per club aan moeten deelnemen."

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Zullen de maatregelen van de Pro League effect hebben?

Meest recent

Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

83
83
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

50
50
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

337
337
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

96
96
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

111
111
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

129
129
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

125
125
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

300
300
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

18
18
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

181
181
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

64
64
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

403
403
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

201
201
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

131
131
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

253
253
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

984
984
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

94
94
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

928
928
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

127
127
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

543
543
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

748
748
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

860
860
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

186
186
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

227
227

Meer sportnieuws