Het vertrek van Fabio Silva heeft Benito Raman duidelijk vleugels gegeven bij Anderlecht. De ex-speler van AA Gent was deze namiddag andermaal beslissend en hielp Paars-Wit mee aan een dik verdiende zege tegen een slap STVV. Nieuwkomers Slimani en Dreyer deden finaal helemaal de boeken toe, bij de recordkampioen hopen ze vooral dat de rust wat terugkeert in het Lotto Park.
Anderlecht won vorige week met wat geluk bij KV Oostende en kende zo een rustige aanloop naar de confrontatie met STVV, alvast dat zou je denken. Eerder deze week kwam voorzitter Wouter Vandenhaute andermaal in opspraak na een artikel in HUMO en dat was koren op de molen van de achterban van Paars-Wit. Die zorgden er deze nacht voor dat zowat alle poorten een extra slot kregen, inclusief siliconen en allerlei leuzen die op de muren rond het Lotto Park werden geschilderd. In een wedstrijd onder hoogspanning pakte Riemer het alvast aanvallend aan, Raman en Refaelov kregen een basisplaats. Bij de Kanaries werd Hara in het elftal gedropt.
Refaelov dirigeert, Kanaries ondergaan wedstrijd
De thuisploeg nam een vlammende start en na een dikke minuut spelen knalde Amuzu al rakelings naast de kooi van Schmidt. Anderlecht had nadien ook het meeste balbezit, al koppelde het daar niet meteen nog kansen aan. Aan de overzijde creëerden ook de Kanaries lange tijd niets, pas halfweg de eerste helft kopte Hara te slap in de handen van doelman Verbruggen. Plots zagen we toch wat animo in het Lotto Park, een dikke minuut later zonderde Refaelov de vrijstaande Verschaeren alleen af voor Schmidt maar de bezoekende doelman bracht redding bij de poging van het jeugdproduct.
Refaelov zorgde voor een pak prima openingen maar zijn medespelers profiteerden er voorlopig niet van. Iets voorbij het halfuur geraakte ook Raman niet voorbij een sterke Schmidt en op tien minuten van de rust schoof Amuzu de bal nog eens (ruim) naast. STVV toonde zo goed als niets voor de pauze maar had halfweg nog wel uitzicht op een prima resultaat.

De twee geviseerde boegbeelden van Anderlecht waren gewoon aanwezig in het Lotto Park.
Aanvallers doen het voor recordkampioen
STVV kreeg meteen na de pauze een prima kans om op voorsprong te klimmen, na een hoekschop kon Hara vrij inkoppen maar zijn poging vloog over de lat. Het antwoord van Anderlecht kwam er quasi meteen, aan de overzijde haalde Sardella uit en zijn geplaatst schot werd door Schmidt in hoekschop geduwd. Bij de daaropvolgende fase kopte Vertonghen naast. De tweede helft begon alvast veelbelovend. Paars-Wit bleef ook na de pauze genoeg kansen creëren om een voorsprong te wettigen, iets voorbij het uur krulde Verschaeren de bal net voorbij de verste paal.
Even later was het dan toch eindelijk raak voor het team van Riemer: Debast gooide een bal over de Truiense verdediging en met wat meeval kreeg Raman de bal in doel: 1-0 en de dik verdiende voorsprong voor Anderlecht was een feit. De bezoekers gaven nooit de indruk van echt een vuist te kunnen maken en na een prima voorzet van Amuzu kopte invaller Slimani op tien minuten van het einde zijn eerste voor Anderlecht tegen de touwen: 2-0. De bus ketchup ging plots stevig open, even later zorgde een andere nieuwkomer, Dreyer, met een gelukje al voor de 3-0. Een laat doelpunt van invaller Bruno zorgde nog voor een kleine domper maar aan de zege van Paars-Wit viel niets af te dingen vandaag. Plots mag Paars-Wit weer voluit mikken op de Play-Offs.
Scoreverloop:
1-0 (66') Raman, 2-0 (81') Slimani, 3-0 (83') Dreyer, 3-1 (88') Bruno
Maarten Coenen