'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

door
'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

Wouter Vandenhaute ligt al een tijdje onder vuur bij de achterban van RSC Anderlecht. Zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend voorzitter' kan de gemoederen voorlopig ook niet sussen. En uit een uitgebreide situatieschets van het weekblad HUMO blijkt dat Vandenhaute ook intern voor de nodige wrevel zorgt.


Het stuk in HUMO schetst een vernietigend beeld over de preses, die zich blijkbaar ook nadrukkelijk moeit met het sportieve beleid. Zo zou hij persoonlijk verantwoordelijk zijn geweest voor de komst van Jan Vertonghen. Nochtans werd Vandenhaute via een mail gewaarschuwd voor de financiële consequenties, het salaris van de Rode Duivel is immers niet laag. "Honderd procent gelijk, maar toch doe ik het", zou zijn antwoord zijn geweest op die bekommernissen.

Uiteindelijk bleek de komst van Vertonghen wel een meevaller, zeker in de laatste weken werpt hij zich op tot een steunpilaar in de defensie en een leider in de kleedkamer. Maar dat een voorzitter met relatief beperkte sportieve kennis op eigen houtje een transfer doordrukt, is zelden een gezonde situatie. Daarnaast zou Vandenhaute ook een rol hebben gespeeld in de degradatie van Hendrik Van Crombrugge. Die moest vlak na de jaarwissel zijn vaste basisplaats afstaan aan Bart Verbruggen en kreeg te horen dat hij best andere oorden kan opzoeken.

CONFLICT MET KOMPANY
Deels heeft dat te maken met het grote potentieel van Verbruggen, die het tot dusver uitstekend deed. Maar volgens HUMO betaalde Van Crombrugge ook het gelag voor zijn rol in een conflict van vorig seizoen tussen toenmalig trainer Vincent Kompany en het management. De doelman/aanvoerder schaarde zich toen volledig achter de coach en daar zou hij nu voor opdraaien. "Wraakacties zijn het van Vandenhaute, die de ploeg ontwrichten en vooral zijn onkunde moeten maskeren", wordt een bron van op Neerpede geciteerd.

LEES OOK: Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

Een voorzitter moet zich niet zo fel moeien met het sportieve beleid ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

47
47
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

14
14
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

31
31
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

48
48
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

89
89
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

75
75
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

75
75
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

32
32
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

141
141
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

479
479
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

397
397
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

85
85
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

314
314
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1199
1199
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

163
163
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

256
256
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

726
726
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

382
382
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

103
103
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

243
243
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws