'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

door
'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

Wouter Vandenhaute ligt al een tijdje onder vuur bij de achterban van RSC Anderlecht. Zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend voorzitter' kan de gemoederen voorlopig ook niet sussen. En uit een uitgebreide situatieschets van het weekblad HUMO blijkt dat Vandenhaute ook intern voor de nodige wrevel zorgt.


Het stuk in HUMO schetst een vernietigend beeld over de preses, die zich blijkbaar ook nadrukkelijk moeit met het sportieve beleid. Zo zou hij persoonlijk verantwoordelijk zijn geweest voor de komst van Jan Vertonghen. Nochtans werd Vandenhaute via een mail gewaarschuwd voor de financiële consequenties, het salaris van de Rode Duivel is immers niet laag. "Honderd procent gelijk, maar toch doe ik het", zou zijn antwoord zijn geweest op die bekommernissen.

Uiteindelijk bleek de komst van Vertonghen wel een meevaller, zeker in de laatste weken werpt hij zich op tot een steunpilaar in de defensie en een leider in de kleedkamer. Maar dat een voorzitter met relatief beperkte sportieve kennis op eigen houtje een transfer doordrukt, is zelden een gezonde situatie. Daarnaast zou Vandenhaute ook een rol hebben gespeeld in de degradatie van Hendrik Van Crombrugge. Die moest vlak na de jaarwissel zijn vaste basisplaats afstaan aan Bart Verbruggen en kreeg te horen dat hij best andere oorden kan opzoeken.

CONFLICT MET KOMPANY
Deels heeft dat te maken met het grote potentieel van Verbruggen, die het tot dusver uitstekend deed. Maar volgens HUMO betaalde Van Crombrugge ook het gelag voor zijn rol in een conflict van vorig seizoen tussen toenmalig trainer Vincent Kompany en het management. De doelman/aanvoerder schaarde zich toen volledig achter de coach en daar zou hij nu voor opdraaien. "Wraakacties zijn het van Vandenhaute, die de ploeg ontwrichten en vooral zijn onkunde moeten maskeren", wordt een bron van op Neerpede geciteerd.

LEES OOK: KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

Een voorzitter moet zich niet zo fel moeien met het sportieve beleid ...

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

3
3
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

50
50
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

136
136
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

111
111
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

231
231
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

145
145
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

174
174
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

594
594
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

700
700
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

108
108
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

291
291
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

360
360
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

456
456
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

381
381
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

364
364
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

543
543
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

400
400
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

451
451
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws