'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

door
'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

Wouter Vandenhaute ligt al een tijdje onder vuur bij de achterban van RSC Anderlecht. Zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend voorzitter' kan de gemoederen voorlopig ook niet sussen. En uit een uitgebreide situatieschets van het weekblad HUMO blijkt dat Vandenhaute ook intern voor de nodige wrevel zorgt.


Het stuk in HUMO schetst een vernietigend beeld over de preses, die zich blijkbaar ook nadrukkelijk moeit met het sportieve beleid. Zo zou hij persoonlijk verantwoordelijk zijn geweest voor de komst van Jan Vertonghen. Nochtans werd Vandenhaute via een mail gewaarschuwd voor de financiële consequenties, het salaris van de Rode Duivel is immers niet laag. "Honderd procent gelijk, maar toch doe ik het", zou zijn antwoord zijn geweest op die bekommernissen.

Uiteindelijk bleek de komst van Vertonghen wel een meevaller, zeker in de laatste weken werpt hij zich op tot een steunpilaar in de defensie en een leider in de kleedkamer. Maar dat een voorzitter met relatief beperkte sportieve kennis op eigen houtje een transfer doordrukt, is zelden een gezonde situatie. Daarnaast zou Vandenhaute ook een rol hebben gespeeld in de degradatie van Hendrik Van Crombrugge. Die moest vlak na de jaarwissel zijn vaste basisplaats afstaan aan Bart Verbruggen en kreeg te horen dat hij best andere oorden kan opzoeken.

CONFLICT MET KOMPANY
Deels heeft dat te maken met het grote potentieel van Verbruggen, die het tot dusver uitstekend deed. Maar volgens HUMO betaalde Van Crombrugge ook het gelag voor zijn rol in een conflict van vorig seizoen tussen toenmalig trainer Vincent Kompany en het management. De doelman/aanvoerder schaarde zich toen volledig achter de coach en daar zou hij nu voor opdraaien. "Wraakacties zijn het van Vandenhaute, die de ploeg ontwrichten en vooral zijn onkunde moeten maskeren", wordt een bron van op Neerpede geciteerd.

LEES OOK: ‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Een voorzitter moet zich niet zo fel moeien met het sportieve beleid ...

Meest recent

‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

86
86
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

9
9
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

134
134
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

22
22
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

182
182
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

210
210
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

75
75
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

133
133
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

514
514
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

297
297
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

111
111
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

398
398
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

130
130
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

572
572
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

81
81
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

223
223
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

218
218
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

126
126
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

331
331
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

125
125
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

210
210
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1203
1203
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

512
512

Meer sportnieuws