'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

door
'Van Crombrugge slachtoffer van 'wraakactie''

Wouter Vandenhaute ligt al een tijdje onder vuur bij de achterban van RSC Anderlecht. Zijn stap terug naar 'niet-uitvoerend voorzitter' kan de gemoederen voorlopig ook niet sussen. En uit een uitgebreide situatieschets van het weekblad HUMO blijkt dat Vandenhaute ook intern voor de nodige wrevel zorgt.


Het stuk in HUMO schetst een vernietigend beeld over de preses, die zich blijkbaar ook nadrukkelijk moeit met het sportieve beleid. Zo zou hij persoonlijk verantwoordelijk zijn geweest voor de komst van Jan Vertonghen. Nochtans werd Vandenhaute via een mail gewaarschuwd voor de financiële consequenties, het salaris van de Rode Duivel is immers niet laag. "Honderd procent gelijk, maar toch doe ik het", zou zijn antwoord zijn geweest op die bekommernissen.

Uiteindelijk bleek de komst van Vertonghen wel een meevaller, zeker in de laatste weken werpt hij zich op tot een steunpilaar in de defensie en een leider in de kleedkamer. Maar dat een voorzitter met relatief beperkte sportieve kennis op eigen houtje een transfer doordrukt, is zelden een gezonde situatie. Daarnaast zou Vandenhaute ook een rol hebben gespeeld in de degradatie van Hendrik Van Crombrugge. Die moest vlak na de jaarwissel zijn vaste basisplaats afstaan aan Bart Verbruggen en kreeg te horen dat hij best andere oorden kan opzoeken.

CONFLICT MET KOMPANY
Deels heeft dat te maken met het grote potentieel van Verbruggen, die het tot dusver uitstekend deed. Maar volgens HUMO betaalde Van Crombrugge ook het gelag voor zijn rol in een conflict van vorig seizoen tussen toenmalig trainer Vincent Kompany en het management. De doelman/aanvoerder schaarde zich toen volledig achter de coach en daar zou hij nu voor opdraaien. "Wraakacties zijn het van Vandenhaute, die de ploeg ontwrichten en vooral zijn onkunde moeten maskeren", wordt een bron van op Neerpede geciteerd.

LEES OOK: Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Een voorzitter moet zich niet zo fel moeien met het sportieve beleid ...

Meest recent

Doelman blundert: Club Brugge blijft steken op gelijkspel

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

20
20
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van topschutter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

48
48
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

86
86
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

219
219
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

137
137
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

301
301
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

445
445
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

535
535
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

322
322
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

85
85
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

164
164
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

108
108
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

241
241
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

218
218
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

326
326
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

385
385
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

371
371
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

83
83
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

98
98
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

143
143
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

54
54
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

308
308
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

131
131

Meer sportnieuws