Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

667 stemmen
Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

Ondanks de hoge blessurelast hield Antwerp FC zich redelijk in tijdens de voorbije wintermercato. De Great Old haalde met Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) en Mandela Keita (OH Leuven) twee - op papier althans - mooie huurtransfers binnen. De Great Old bedong ook een stevige aankoopoptie bij de deal van Keita, eentje die maar liefst tien miljoen euro bedraagt. Een waanzinnig bedrag naar Belgische normen, maar de 20-jarige talentvolle verdedigende middenvelder kan op termijn nog veel meer waard worden. Hij werd ook niet toevallig gevolgd door talloze andere binnen- en buitenlandse clubs, waaronder Anderlecht en Club Brugge.


HOT OP DE TRANSFERMARKT

Mandela Keita moet niet meteen hopen op een basisplaats bij Antwerp, het centrale middenveld staat als een huis met Arthur Vermeeren, Calvin Stengs en Jurgen Ekkelenkamp, maar hij kan wel een belangrijke rol vervullen bij blessures en schorsingen. Pieter Gerkens en Alhassan Yusuf liggen bijvoorbeeld in de lappenmand, waardoor het vanzelfsprekend is dat Keita straks regelmatig minuten zal maken op de Bosuil. Op het vlak van personeelsbezetting was de komst van de 20-jarige dus een logische zet, maar misschien nog meer door zijn klasse, talent en intrinsieke kwaliteiten.



Mandela Keita is gegeerd wild op de transfermarkt en dat komt vooral door zijn uniek profiel. De nummer zes combineert sterke fysieke kwaliteiten met een groot voetballend vermogen. Daarom omschrijft hij zichzelf als een mix van Paul Pogba en N'golo Kanté, en wordt hij ook vergeleken met Albert Sambi Lokonga. De Jonge Duivel stond in de voorbije maanden in de belangstelling van verschillende binnen- en buitenlandse clubs zoals onder meer Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC, Torino, Vitesse, Genoa, Sheffield United, Burnley FC, Leicester City, AC Milan en OGC Nice.

INTELLIGENTE NUMMER ZES

Mandela Keita maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. “Hij is heel intelligent en pikt de zaken snel op”, zei Brys in september aan Het Nieuwsblad. “Hij luistert en ontwikkelt zich aan een redelijk hoog tempo. Momenteel is hij hét jeugdproduct van OHL.” De coach van Oud-Heverlee Leuven was zelfs verrast dat het zo snel ging voor Keita.



Vorig seizoen, voornamelijk in de heenronde, bevestigde de talentvolle middenvelder in het eerste elftal van Oud-Heverlee Leuven. “Hij zet zich door op een van de moeilijkste posities in het elftal. Die van verdedigende middenvelder”, zei Marc Brys in juli aan Het Nieuwsblad. “Hij houdt zich goed staande, geeft leiding en staat dikwijls vrij. Mandela Keita is een natuurtalent en speelt op intuïtie.” Maar na een sterke heenronde kende Keita sinds november een kleine terugval. Hij viel soms uit de wedstrijdselectie en hij startte vaak op de bank.

EEN ZOT BOD VALT TE BEKIJKEN

Zo’n terugval is logisch te verklaren door zijn jonge leeftijd, maar ook door de fysieke en conditionele kwaaltjes die met dergelijk groeiproces gepaard gaan. Op die manier waren Mandela Keita’s prestaties op het veld eerder wisselvallig, maar desondanks bleef hij altijd het vertrouwen genieten van zijn coach Marc Brys, die hoog oploopt met zijn talentvolle middenvelder. Gaandeweg vond Keita zijn beste vorm terug, waardoor de grote interesse van andere clubs een logisch gevolg was.



In de vorige zomermercato was Oud-Heverlee Leuven vastbesloten om hun goudhaantje bij de club te houden. “Wij zijn niet van plan om Mandela te verkopen”, zei CEO Peter Willems in juni aan Het Nieuwsblad. “Als er een zot bod komt, moeten we dat bekijken, maar hij past in ons plan voor volgend seizoen. Anderzijds lijkt het duidelijk dat hij, als hij zich zo blijft ontwikkelen, ooit op een hoger niveau zal voetballen.” En nu lijkt die stap naar een hoger niveau dus bij Antwerp FC te liggen.

POGBA & KANTE

Mandela Keita is een sterke middenvelder die goed is in het duel, maar daarnaast is hij ook heel sterk aan de bal en hij kiest steeds voor de voetballende oplossing. Hij lijkt een ideale nummer zes te zijn in het moderne voetbal. “Mandela Keita vind ik ook interessant. Een stevige, voetballende nummer zes. Hij speelde een aantal heel goeie wedstrijden maar hij rateerde er ook. Niet zo raar, want hij is pas 19 jaar en OHL was als team ook wisselvallig. Toch een speler om te volgen”, zei Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. Uiteraard zijn er soms nog slordigheden op te merken in zijn spel, maar dat is logisch in het groeiproces van zo’n jonge voetballer.



Door de unieke combinatie van fysieke en voetballende kwaliteiten, een hoge spelintelligentie én zijn positie als nummer zes, wordt Mandela Keita vaak vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Dat gebeurde eerder ook al in het praatprogramma Extra Time. Keita spiegelt zich niet enkel aan Albert Sambi Lokonga, maar ook aan de topspelers N'golo Kanté (Chelsea) en Paul Pogba (Juventus). Kanté is een speler die enorm veel ballen recupereert, terwijl Pogba sterk is in het balbezit. “Het feit dat ik die twee probeer te combineren, maakt me vrij uniek, denk ik”, zei Keita vorig seizoen aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Zal Antwerp de aankoopoptie van 10 miljoen lichten?

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

41
41
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

156
156
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

138
138
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

226
226
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

336
336
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

159
159
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

377
377
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

31
31
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

84
84
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

111
111
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

23
23
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

76
76
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

557
557
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

93
93
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

203
203
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

289
289
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

70
70
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

142
142
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

116
116
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

189
189
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

109
109
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

144
144
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

219
219

Meer sportnieuws