Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

door
Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

Ondanks de hoge blessurelast hield Antwerp FC zich redelijk in tijdens de voorbije wintermercato. De Great Old haalde met Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) en Mandela Keita (OH Leuven) twee - op papier althans - mooie huurtransfers binnen. De Great Old bedong ook een stevige aankoopoptie bij de deal van Keita, eentje die maar liefst tien miljoen euro bedraagt. Een waanzinnig bedrag naar Belgische normen, maar de 20-jarige talentvolle verdedigende middenvelder kan op termijn nog veel meer waard worden. Hij werd ook niet toevallig gevolgd door talloze andere binnen- en buitenlandse clubs, waaronder Anderlecht en Club Brugge.


HOT OP DE TRANSFERMARKT

Mandela Keita moet niet meteen hopen op een basisplaats bij Antwerp, het centrale middenveld staat als een huis met Arthur Vermeeren, Calvin Stengs en Jurgen Ekkelenkamp, maar hij kan wel een belangrijke rol vervullen bij blessures en schorsingen. Pieter Gerkens en Alhassan Yusuf liggen bijvoorbeeld in de lappenmand, waardoor het vanzelfsprekend is dat Keita straks regelmatig minuten zal maken op de Bosuil. Op het vlak van personeelsbezetting was de komst van de 20-jarige dus een logische zet, maar misschien nog meer door zijn klasse, talent en intrinsieke kwaliteiten.



Mandela Keita is gegeerd wild op de transfermarkt en dat komt vooral door zijn uniek profiel. De nummer zes combineert sterke fysieke kwaliteiten met een groot voetballend vermogen. Daarom omschrijft hij zichzelf als een mix van Paul Pogba en N'golo Kanté, en wordt hij ook vergeleken met Albert Sambi Lokonga. De Jonge Duivel stond in de voorbije maanden in de belangstelling van verschillende binnen- en buitenlandse clubs zoals onder meer Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC, Torino, Vitesse, Genoa, Sheffield United, Burnley FC, Leicester City, AC Milan en OGC Nice.

INTELLIGENTE NUMMER ZES

Mandela Keita maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. “Hij is heel intelligent en pikt de zaken snel op”, zei Brys in september aan Het Nieuwsblad. “Hij luistert en ontwikkelt zich aan een redelijk hoog tempo. Momenteel is hij hét jeugdproduct van OHL.” De coach van Oud-Heverlee Leuven was zelfs verrast dat het zo snel ging voor Keita.



Vorig seizoen, voornamelijk in de heenronde, bevestigde de talentvolle middenvelder in het eerste elftal van Oud-Heverlee Leuven. “Hij zet zich door op een van de moeilijkste posities in het elftal. Die van verdedigende middenvelder”, zei Marc Brys in juli aan Het Nieuwsblad. “Hij houdt zich goed staande, geeft leiding en staat dikwijls vrij. Mandela Keita is een natuurtalent en speelt op intuïtie.” Maar na een sterke heenronde kende Keita sinds november een kleine terugval. Hij viel soms uit de wedstrijdselectie en hij startte vaak op de bank.

EEN ZOT BOD VALT TE BEKIJKEN

Zo’n terugval is logisch te verklaren door zijn jonge leeftijd, maar ook door de fysieke en conditionele kwaaltjes die met dergelijk groeiproces gepaard gaan. Op die manier waren Mandela Keita’s prestaties op het veld eerder wisselvallig, maar desondanks bleef hij altijd het vertrouwen genieten van zijn coach Marc Brys, die hoog oploopt met zijn talentvolle middenvelder. Gaandeweg vond Keita zijn beste vorm terug, waardoor de grote interesse van andere clubs een logisch gevolg was.



In de vorige zomermercato was Oud-Heverlee Leuven vastbesloten om hun goudhaantje bij de club te houden. “Wij zijn niet van plan om Mandela te verkopen”, zei CEO Peter Willems in juni aan Het Nieuwsblad. “Als er een zot bod komt, moeten we dat bekijken, maar hij past in ons plan voor volgend seizoen. Anderzijds lijkt het duidelijk dat hij, als hij zich zo blijft ontwikkelen, ooit op een hoger niveau zal voetballen.” En nu lijkt die stap naar een hoger niveau dus bij Antwerp FC te liggen.

POGBA & KANTE

Mandela Keita is een sterke middenvelder die goed is in het duel, maar daarnaast is hij ook heel sterk aan de bal en hij kiest steeds voor de voetballende oplossing. Hij lijkt een ideale nummer zes te zijn in het moderne voetbal. “Mandela Keita vind ik ook interessant. Een stevige, voetballende nummer zes. Hij speelde een aantal heel goeie wedstrijden maar hij rateerde er ook. Niet zo raar, want hij is pas 19 jaar en OHL was als team ook wisselvallig. Toch een speler om te volgen”, zei Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. Uiteraard zijn er soms nog slordigheden op te merken in zijn spel, maar dat is logisch in het groeiproces van zo’n jonge voetballer.



Door de unieke combinatie van fysieke en voetballende kwaliteiten, een hoge spelintelligentie én zijn positie als nummer zes, wordt Mandela Keita vaak vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Dat gebeurde eerder ook al in het praatprogramma Extra Time. Keita spiegelt zich niet enkel aan Albert Sambi Lokonga, maar ook aan de topspelers N'golo Kanté (Chelsea) en Paul Pogba (Juventus). Kanté is een speler die enorm veel ballen recupereert, terwijl Pogba sterk is in het balbezit. “Het feit dat ik die twee probeer te combineren, maakt me vrij uniek, denk ik”, zei Keita vorig seizoen aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Zal Antwerp de aankoopoptie van 10 miljoen lichten?

Meest recent

Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

6
6
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

12
12
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

113
113
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

200
200
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

123
123
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

35
35
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

43
43
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

42
42
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

203
203
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

341
341
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

138
138
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

90
90
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

218
218
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

472
472
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

360
360
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

112
112
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

377
377
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

445
445
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

121
121
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

26
26
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

92
92
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

87
87
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

119
119
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

195
195

Meer sportnieuws