Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

door
Antwerp draait Club en Anderlecht stevige loer

Ondanks de hoge blessurelast hield Antwerp FC zich redelijk in tijdens de voorbije wintermercato. De Great Old haalde met Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) en Mandela Keita (OH Leuven) twee - op papier althans - mooie huurtransfers binnen. De Great Old bedong ook een stevige aankoopoptie bij de deal van Keita, eentje die maar liefst tien miljoen euro bedraagt. Een waanzinnig bedrag naar Belgische normen, maar de 20-jarige talentvolle verdedigende middenvelder kan op termijn nog veel meer waard worden. Hij werd ook niet toevallig gevolgd door talloze andere binnen- en buitenlandse clubs, waaronder Anderlecht en Club Brugge.


HOT OP DE TRANSFERMARKT

Mandela Keita moet niet meteen hopen op een basisplaats bij Antwerp, het centrale middenveld staat als een huis met Arthur Vermeeren, Calvin Stengs en Jurgen Ekkelenkamp, maar hij kan wel een belangrijke rol vervullen bij blessures en schorsingen. Pieter Gerkens en Alhassan Yusuf liggen bijvoorbeeld in de lappenmand, waardoor het vanzelfsprekend is dat Keita straks regelmatig minuten zal maken op de Bosuil. Op het vlak van personeelsbezetting was de komst van de 20-jarige dus een logische zet, maar misschien nog meer door zijn klasse, talent en intrinsieke kwaliteiten.



Mandela Keita is gegeerd wild op de transfermarkt en dat komt vooral door zijn uniek profiel. De nummer zes combineert sterke fysieke kwaliteiten met een groot voetballend vermogen. Daarom omschrijft hij zichzelf als een mix van Paul Pogba en N'golo Kanté, en wordt hij ook vergeleken met Albert Sambi Lokonga. De Jonge Duivel stond in de voorbije maanden in de belangstelling van verschillende binnen- en buitenlandse clubs zoals onder meer Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC, Torino, Vitesse, Genoa, Sheffield United, Burnley FC, Leicester City, AC Milan en OGC Nice.

INTELLIGENTE NUMMER ZES

Mandela Keita maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. “Hij is heel intelligent en pikt de zaken snel op”, zei Brys in september aan Het Nieuwsblad. “Hij luistert en ontwikkelt zich aan een redelijk hoog tempo. Momenteel is hij hét jeugdproduct van OHL.” De coach van Oud-Heverlee Leuven was zelfs verrast dat het zo snel ging voor Keita.



Vorig seizoen, voornamelijk in de heenronde, bevestigde de talentvolle middenvelder in het eerste elftal van Oud-Heverlee Leuven. “Hij zet zich door op een van de moeilijkste posities in het elftal. Die van verdedigende middenvelder”, zei Marc Brys in juli aan Het Nieuwsblad. “Hij houdt zich goed staande, geeft leiding en staat dikwijls vrij. Mandela Keita is een natuurtalent en speelt op intuïtie.” Maar na een sterke heenronde kende Keita sinds november een kleine terugval. Hij viel soms uit de wedstrijdselectie en hij startte vaak op de bank.

EEN ZOT BOD VALT TE BEKIJKEN

Zo’n terugval is logisch te verklaren door zijn jonge leeftijd, maar ook door de fysieke en conditionele kwaaltjes die met dergelijk groeiproces gepaard gaan. Op die manier waren Mandela Keita’s prestaties op het veld eerder wisselvallig, maar desondanks bleef hij altijd het vertrouwen genieten van zijn coach Marc Brys, die hoog oploopt met zijn talentvolle middenvelder. Gaandeweg vond Keita zijn beste vorm terug, waardoor de grote interesse van andere clubs een logisch gevolg was.



In de vorige zomermercato was Oud-Heverlee Leuven vastbesloten om hun goudhaantje bij de club te houden. “Wij zijn niet van plan om Mandela te verkopen”, zei CEO Peter Willems in juni aan Het Nieuwsblad. “Als er een zot bod komt, moeten we dat bekijken, maar hij past in ons plan voor volgend seizoen. Anderzijds lijkt het duidelijk dat hij, als hij zich zo blijft ontwikkelen, ooit op een hoger niveau zal voetballen.” En nu lijkt die stap naar een hoger niveau dus bij Antwerp FC te liggen.

POGBA & KANTE

Mandela Keita is een sterke middenvelder die goed is in het duel, maar daarnaast is hij ook heel sterk aan de bal en hij kiest steeds voor de voetballende oplossing. Hij lijkt een ideale nummer zes te zijn in het moderne voetbal. “Mandela Keita vind ik ook interessant. Een stevige, voetballende nummer zes. Hij speelde een aantal heel goeie wedstrijden maar hij rateerde er ook. Niet zo raar, want hij is pas 19 jaar en OHL was als team ook wisselvallig. Toch een speler om te volgen”, zei Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. Uiteraard zijn er soms nog slordigheden op te merken in zijn spel, maar dat is logisch in het groeiproces van zo’n jonge voetballer.



Door de unieke combinatie van fysieke en voetballende kwaliteiten, een hoge spelintelligentie én zijn positie als nummer zes, wordt Mandela Keita vaak vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Dat gebeurde eerder ook al in het praatprogramma Extra Time. Keita spiegelt zich niet enkel aan Albert Sambi Lokonga, maar ook aan de topspelers N'golo Kanté (Chelsea) en Paul Pogba (Juventus). Kanté is een speler die enorm veel ballen recupereert, terwijl Pogba sterk is in het balbezit. “Het feit dat ik die twee probeer te combineren, maakt me vrij uniek, denk ik”, zei Keita vorig seizoen aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Zal Antwerp de aankoopoptie van 10 miljoen lichten?

Meest recent

Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

10
10
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

36
36
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

319
319
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

473
473
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

77
77
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

238
238
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

405
405
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

129
129
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

107
107
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

623
623
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

247
247
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

210
210
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

417
417
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

74
74
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

270
270
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

79
79
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

93
93
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

76
76
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

75
75
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

126
126
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

497
497
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

296
296
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

376
376
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

850
850

Meer sportnieuws