Clean-sheet Courtois bezorgt Real volle buit, Juventus herademt

126
Clean-sheet Courtois bezorgt Real volle buit, Juventus herademt

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid gepast gereageerd op de overwinning van FC Barcelona tegen Real Betis. Zo hield de Koninklijke tegen Valencia CF de drie punten thuis met dank aan een clean-sheet van Thibaut Courtois. In de Italiaanse Serie A kon Juventus zich dan weer herpakken met een overwinning tegen SS Lazio.


LA LIGA: Real terug in spoor Barça
In Spanje werken de vier deelnemers aan het Supercopa-toernooi deze midweek hun inhaalwedstrijden van de 17de speeldag af. Leider Barcelona won woensdag alvast met 1-2 van Real Betis. En dus moest eerste achtervolger Real Madrid zelf de volle buit zien te pakken tegen Valencia. Rüdiger leek in het slot van de eerste helft de score te openen, maar op aangeven van de VAR werd het doelpunt afgekeurd na een vermeende fout van Benzema.

Na rust viel de Ballon d'Or-winnaar ook nog eens geblesseerd uit, maar eerst lag hij aan de basis van de openingstreffer van Asensio. Twee minuten na die goal legde snelheidsduivel Vinicius de match al in een beslissende plooi (zie video onderaan). Valencia, dat met 10 kwam te staan na donkerrood voor Paulista, kon de clean-sheet van Courtois vervolgens niet meer in gevaar brengen. En zo nadert Real opnieuw tot op vijf punten van de leidersplaats.

COPPA ITALIA: Juventus herpakt zich
In de Serie A lijkt Juventus naast de Europese tickets te gaan grijpen. De Oude Dame kreeg deze maand een puntenaftrek van 15 stuks wegens fraudepraktijken en verloor zondag ook nog eens op eigen veld van Monza. Maar donderdagavond kon de ploeg van coach Allegri zich herpakken. In de berkertopper tegen Lazio werd immers wél gewonnen. Een doelpunt van Bremer vlak voor rust bleek voldoende voor de zege: 1-0. Juve kan via de Coppa dus wel nog Europees voetbal afdwingen. Al wacht in de halve finales een clash met het Internazionale van Romelu Lukaku.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

108
108
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

35
35
Club Brugge stunt in CL: top 8 binnen handbereik

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

23
23
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

44
44
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

19
19
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

220
220
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

282
282
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

190
190
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

250
250
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

173
173
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

60
60
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

276
276
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

94
94
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

119
119
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

39
39
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

270
270
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

184
184
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

191
191
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1141
1141
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

94
94
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

53
53
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106

Meer sportnieuws