'Pech voor Club: Balanta laat lucratieve deal liggen'

door
'Pech voor Club: Balanta laat lucratieve deal liggen'

Club Brugge hield het ook tijdens de laatste dag van de wintermercato behoorlijk rustig, enkel aan uitgaande zijde was er nog beweging bij de regerende kampioen. Zo vertrok beloften-aanvoerder Ibe Hautekiet richting Standard. Daarnaast werd tijdelijk afscheid genomen van Eder Balanta.


Blauw-Zwart maakte van de voorbije transferperiode vooral gebruik om de selectie van coach Scott Parker af te slanken. Ruud Vormer bijvoorbeeld, werd voor de laatste maanden van zijn contract verhuurd aan Zulte Waregem. Noah Mbamba tekende dan weer een langdurige overeenkomst bij Bayer Leverkusen, terwijl Eduard Sobol bij het Franse RC Strasbourg aan de slag ging en Cyle Larin naar Real Valladolid verhuisde.

Daarnaast mocht dus ook Balanta andere oorden opzoeken. De Colombiaanse breker op het middenveld speelde al sinds 2019 voor Blauw-Zwart en heeft er meer dan 100 wedstrijden op de teller staan, toch slaagde hij er nooit in om een vaste basisplaats te veroveren. En ook onder Parker was geen belangrijke rol voor hem weggelegd. Zeker niet nu Mats Rits weer helemaal terug is. Daarom besloot Balanta om voor een huurbeurt aan Schalke 04 te kiezen.

CHINESE MILJOENEN
Maar blijkbaar had de 29-jarige nog meer opties. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat hij ook een lucratieve overgang naar China kon maken. Daar lag voor hem een tweejarig contract klaar, met een jaarsalaris van maar liefst 1.3 miljoen euro netto. Vermits het om een definitieve transfer ging, zou Club dus ook een bepaalde transfersom opstrijken. Maar Balanta koos uiteindelijk voor een sportief interessantere uitdaging in Duitsland. Pech voor de Bruggelingen, die komende zomer dus een nieuwe oplossing voor de Colombiaan moeten zoeken. Dan gaat hij overigens zijn laatste contractjaar in op Jan Breydel.

JOUW MENING TELT:
Club had Balanta beter gehouden ...

Meest recent

Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

8
8
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

83
83
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

19
19
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

34
34
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

261
261
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

66
66
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

50
50
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

457
457
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

130
130
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

197
197
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

196
196
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

150
150
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

59
59
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

179
179
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

524
524
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

484
484
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

228
228
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

557
557
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1467
1467
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

96
96
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

153
153
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

183
183
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

106
106
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

628
628

Meer sportnieuws