Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

door
Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

RSC Anderlecht beloofde een ambitieuze wintermercato, maar dat was het allerminst. De Brusselaars haalden twee nieuwe spelers naar het Lotto Park: Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (gratis van Stade Brest), wat wel een erg beperkte kwaliteitsinjectie inhoudt. Vooral de transfer van Slimani (33) roept vragen op, want met een contract van zes maanden (met optie op een extra seizoen) wordt hij vooral gezien als een noodoplossing. De Algerijnse spits is bovendien al een eindje op zijn retour en hij lag niet erg goed in de markt. Anderlecht neemt een grote gok met Slimani, zoveel is duidelijk.


LEUREN MET SLIMANI

Jesper Fredberg baalt als een stekker. Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en de CEO Sports maakte ook stevig werk van dit prioritair transferdossier. Maar Fredberg wachtte tot de absolute slotfase van de wintermercato om concrete handelingen te voeren, waardoor hij al snel plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) en plan-C (Amine Salama) in het het water zag vallen. Fredberg moest in de laatste uren van deadline day een noodoplossing zoeken en die kreeg hij op een plaatje aangereikt via spelersmakelaars.



Islam Slimani (33) had geen toekomst meer bij Stade Brest, hij verbrak zijn contract in Bretagne, en daarom werd hij aangeboden bij Anderlecht, maar ook nog bij vele andere clubs. Uiteindelijk was het Sporting die als enige toehapte om Slimani aan te trekken, een belangrijke indicatie dat de Algerijnse spits allerminst ‘hot’ is op de transfermarkt. Logisch ook, want de beste jaren van Slimani liggen al een heel tijdje achter hem. Enkel bij Sporting Lissabon (2013-2016) en bij AS Monaco (2019-2020) kon hij potten breken.

RECORDTRANSFER VAN LEICESTER

In 2016 werd hij bij toenmalig kampioen Leicester City de duurste inkomende transfer in de clubgeschiedenis met een transfersom van maar liefst 30 miljoen euro. Achteraf gezien was die transfer van Islam Slimani een heuse paniektransfer, want eigenlijk was Troy Deeney het echte plan-A van de Foxes. Slimani startte goed in het King Power Stadium, maar desondanks namen vraagtekens al snel toe rond hem en werd hij al snel overbodig bij Leicester.



Tot op vandaag is hij nog steeds de vierde duurste transfer in de clubgeschiedenis, na Ayoze Perez (33,40 miljoen euro), Wesley Fofana (35 miljoen euro) en Youri Tielemans (45 miljoen euro). Islam Slimani werd vervolgens met wisselend succes verhuurd aan Newcastle, Fenerbahçe en AS Monaco. Daarna volgden nog passages bij Olympique Lyon, Sporting Lissabon en Stade Brest, maar ook dat waren geen grote succesverhalen.

EEN SPITS VAN KWALITEIT

Islam Slimani hoopte om dit seizoen zijn carrière opnieuw op de rails te zetten bij Stade Brest, en hij had veel honger en goesting om zich terug in de picture te spelen. “Ondanks mijn 33 jaar heb ik nog steeds het gevoel dat ik iets kan toevoegen. Leeftijd is uiteindelijk maar een getal, zoals blijkt dat sommige oudere spelers blijven evolueren op het hoogste niveau in in de grootste competities ter wereld”, aldus een enthousiaste Slimani vorige zomer.



Islam Slimani tekende toen een contract bij Stade Brest dat fors onder zijn normale salaris lag, wat wil zeggen dat de Algerijn vastberaden was om te bewijzen dat hij nog steeds een rol van betekenis kan spelen op het hoogste niveau. “Hij is altijd een goede speler geweest, dat bewees hij tijdens zijn bezoeken aan Lyon of Monaco. Hij is een spits van kwaliteit”, zei Michel Der Zakarian, toenmalig coach van Brest, over Slimani.

POWERHOUSE MET PRESENCE

Het is dus nog afwachten hoe Islam Slimani zich zal profileren bij Anderlecht. Hij krijgt een half seizoen de tijd om een impact te maken in het Lotto Park, waardoor de Algerijn eigenlijk al meteen vol aan de bak moet. Slimani is niet meer dezelfde spits van tijdens zijn glorieperiode bij Sporting Lissabon, toen hij in 3 seizoenen tijd 57 goals scoorde in 112 wedstrijden. Op 33-jarige leeftijd zijn Slimani’s snelheid en explosiviteit uiteraard ook niet meer wat het ooit geweest was.



Maar zijn kernkwaliteiten zullen wellicht nog intact gebleven zijn. Islam Slimani staat namelijk te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’, die weegt op een defensie en heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed. Slimani is een beer van een spits die ook voor presence zorgt in de zone van de waarheid. En daar mankeerde het Anderlecht alvast aan in de laatste wedstrijden.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

89
89
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

91
91
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

58
58
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

226
226
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

131
131
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

35
35
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

547
547
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

63
63
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

243
243
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

85
85
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

202
202
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

209
209
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

473
473
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

47
47
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

76
76
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

678
678
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

121
121
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

113
113
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

165
165
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

165
165
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

285
285
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

133
133
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1072
1072
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

566
566

Meer sportnieuws