Blunderend Anderlecht beleeft absolute horroravond

door
Blunderend Anderlecht beleeft absolute horroravond

Wouter Vandenhaute gaf eerder al aan dat de bodem van dit Anderlecht mogelijk nog niet bereikt is en dat blijken geen loze woorden. De recordkampioen ging vanavond in een leeg Lotto Park aanvankelijk op en over Zulte Waregem maar Essevee deed finaal een gouden zaak onderin. Paars-Wit zit nu met de voeten mee in het degradatiemoeras, kan het nog erger worden voor Anderlecht?


Anderlecht pakte dan wel een hoopvol punt op Jan Breydel, het bleef dichter bij de degradatiezone staan dan bij de Play-Offs. De in ongenade gevallen Silva ontbrak vandaag in het lege Lotto Park tegen Zulte Waregem, onder meer Raman, Stroeykens en Trebel begonnen aan de partij. Essevee zakte met vertrouwen af richting Anderlecht, afgelopen weekend verloor het nipt (en onterecht) bij leider Racing Genk.

Blunder Debast uitgewist door geweldige Benito Raman

Er waren geen fans aanwezig in het Lotto Park vanavond en misschien maar goed ook zou je aanvankelijk denken. Na tien minuten spelen verspeelde Debast domweg de bal achterin en Gano nam het cadeautje dankbaar aan: 0-1. Paars-Wit was nochtans niet slecht gestart met een vroege kans voor Stroeykens maar moest toch wederom achtervolgen. Een inspiratieloos Paars-Wit kwam nadien lange tijd niet tot kansen en werd op vlak van agressiviteit vaak afgetroefd door Essevee. Pas halfweg de eerste periode trapte Amuzu nog eens (zwak) binnen het bereik van Bossut, aan de overzijde ging een vluchtschot van Brüls ruim naast.

Op tien minuten van de pauze viel de gelijkmaker dan toch uit de koude lucht: aan de tweede paal haalde Raman uit na een doorgeschoten hoekschop en in de korte hoek nam hij Bossut te grazen: 1-1. Het doelpunt gaf de ex-AA Gent speler een ferme dosis vertrouwen en amper één minuut later plaatste de aanvaller al de 2-1 heerlijk met een krul in de verste hoek. Op slag van rust kreeg Gano nog een uitstekende kans op de gelijkmaker maar Verbruggen redde knap zijn kopbal. Aan de overzijde hield Derijck nog een derde doelpunt van Raman knap uit doel. Halfweg kon Paars-Wit zo toch nog met een goed gevoel richting de kleedkamer.

Gano opent de score na een grandioze blunder van Debast.

Paars-Wit fiasco zorgt voor nieuwe deceptie

Anderlecht nam het commando meteen na de pauze in handen, een schot van Trebel zeilde een paar meter over de kooi van Bossut. Dom balverlies van Ashimeru zorgde aan de overzijde dan weer voor gevaar maar invaller Ndour kraakte zijn schot volledig. Ook in de tweede helft bleef Benito Raman vaak een gesel voor de Essevee-verdediging, na dik vijf minuten spelen verscheen hij alleen voor Bossut maar de bezoekende doelman bracht in twee tijden redding.

Iets voorbij het uur leek Zulte Waregem weer gelijk te maken: Ndour pakte de bal mee met de borst en vloerde Verbruggen. De VAR kwam nog even tussen vanwege mogelijk handspel maar het stond wel degelijk 2-2. Beide ploegen roken de zege en dat leverde veel open kansen op: Sissako miste een grote voor Essevee en ook Ashimeru knalde vanuit kansrijke positie nog ruim naast. Uiteindelijk was het nogmaals Zulte Waregem dat de macht greep in het Lotto Park. Deze keer blunderde Murillo achterin en Fadera strafte het ook af: 2-3. Invaller Dreyer kroonde zich bijna nog tot redder van dienst maar zijn lage schuiver werd door Bossut tegen de paal gewerkt. Zulte Waregem pakte uiteindelijk drie gouden punten mee uit het Lotto Park en sleept na KV Mechelen een dikke week geleden, ook gretig Riemer en co mee in het degradatiemoeras.

Scoreverloop:

0-1 (11') Gano, 1-1 (35') Raman, 2-1 (36') Raman, 2-2 (62') Ndour, 2-3 (75') Fadera

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Denkt u dat Anderlecht echt kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

9
9
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

9
9
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

104
104
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

191
191
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

67
67
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

413
413
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

73
73
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

82
82
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

198
198
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

176
176
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

90
90
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

496
496
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

531
531
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

140
140
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

318
318
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

240
240
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

48
48
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

775
775
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

318
318
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

95
95
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

233
233

Meer sportnieuws