Deschacht: "Hun ontslag was een verkeerde beslissing van Vandenhaute"

door
Deschacht:

Het rommelt nog maar eens bij Anderlecht, waar er na de vele personeelswissels van de voorbije jaren nog maar eens koppen lijken te gaan rollen. Aanvoerder Hendrik Van Crombrugge vertelde na de match tegen Union al dat hij te horen kreeg dat hij moet vertrekken, terwijl een dag later ook nog eens bekend raakte dat hoofd opleidingen Jean Kindermans ontslagen zou worden.


Dat nieuws zorgde ervoor dat de fans in opstand kwamen, want voor velen van hen is Kindermans na het vertrek van Vincent Kompany de laatste overblijver die nog écht het DNA van Anderlecht belichaamt. De 58-jarige zorgde ervoor dat Neerpede synoniem kwam te staan voor aantrekkelijk voetbal en speelde een grote rol in de opleiding van kleppers als Romelu Lukaku, Youri Tielemans en andere Jérémy Doku's.

De fans schreeuwen nu om het ontslag van voorzitter Wouter Vandenhaute, omdat diens beleid niet meteen lijkt te pakken - zie de povere resultaten dit seizoen - en omdat hij het Anderlecht-DNA volledig zou verwoesten. De voorbije jaren moesten al veel oudgedienden van Paars-Wit hun biezen pakken en dat pakte niet altijd even goed uit.

PAARS-WIT HART
Olivier Deschacht, nog steeds de man met de meeste wedstrijden in een Anderlecht-shirt achter zijn naam, vindt dat Vandenhaute twee keer specifiek uit de bocht ging. "Het ontslag van Franky Vercauteren vond ik onterecht. Het ontslag van Michael Verschueren vond ik ook onterecht", stelt hij op Radio 1. "Dat zijn 2 mensen die Anderlecht ademen en een paars-wit hart hebben. Die had Vandenhaute aan boord moeten houden. Het zijn allebei kenners van het voetbal en zeker van Anderlecht."

Verschueren moest begin 2020 opstappen als sportief directeur na het binnenhalen van Peter Verbeke, maar die deed het eigenlijk niet beter. Met Jesper Fredberg werd onlangs een nieuwe CEO Sports binnengehaald. Vercauteren werd op straat gezet in de zomer van 2020 omdat het niet langer klikte met Vincent Kompany, wiens kaart als hoofdtrainer daarna volop getrokken werd.

LEES OOK: Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Had Anderlecht de knowhow van Verschueren en Vercauteren nu kunnen gebruiken?

Meest recent

Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

51
51
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

49
49
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

159
159
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

24
24
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

40
40
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

435
435
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

54
54
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

68
68
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

99
99
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

111
111
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

189
189
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

103
103
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

779
779
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

481
481
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

75
75
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

324
324
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

162
162
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

98
98
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

232
232
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

394
394
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

87
87
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

714
714

Meer sportnieuws